Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ok tylko jak ja wybieralem pompe split i instalatora w grudniu 2017 (montaż dopiero mam 2018) dopiero wtedy dopytalem się o mono i za całą instalację z montażem i zbiornikiem kospel 300l różnica w cenie było 2 tys

 

 

To zrób mały test i zapytaj wszystkich na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Stam222 kupił T-CAP 9kW za 17 tyś. Jestem pewien, że @boborow pisał o cenach bo ma z Panasa, ale nie mogę znaleźć (może późno, może znikły), ale różnice były i to spore.

 

Moja cena 16 800 pln netto to od instalatora , ale bez uruchomienia- jeszcze negocjujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ekscytuj się tak tym monoblokiem i bierz go póki masz tanio.

Jak popyt ruszy dystrybutorzy wyceniać go będą drożej niż analogiczne splity.

Tak jak w UK, Francji czy w Niemczech. Jedyną jego istotną przewagą był dotychczas tańszy koszt montażu, ograniczony do prostych czynności hydraulicznych.

Obecnie doszła druga przesłanka; przejściowy zapewne brak konieczności corocznych przeglądów F-gazowych.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Jeśli nie znajdę „ dziury w całym” to oko mi nie mrugnie zapłacić znacznie mniej za parametry z maszyn , których używam ( dwa T-capy i kilka T-capowych Paci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak te "4" stary nowy wyjadacz który czyta rzadziej udziela sie sam decyduje i nie chce już mu się za bardzo....

Ale sprawdza po nowym roku u mojego instalatora aktualne ceny mono i podam

 

 

Porada „praktyka”-pytaj o to samo u innych , wtedy pokaż ofertę „swojemu” instalatorowi , a zobaczysz jaki jest „swój”...

 

PS

Ta sama metoda co w przypadku zakupu TV w Media... i np MediaE... czy w innym czorcie- podajesz cenę u konkurencji i pytasz dlaczego masz kupić tu...

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jeśli nie znajdę „ dziury w całym” to oko mi nie mrugnie zapłacić znacznie mniej za parametry z maszyn , których używam ( dwa T-capy i kilka T-capowych Paci)

Jaka duża i "pasywna" ta chałupa? Pytam o konstrukcje, o ile to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson,

ok-nie ma problemu , mogę założyć wątek przy okazji doboru PC pod moją inwestycję.

Podam wszystkie oferty, wszystkie za i przeciw-ciekawe tylko czy ktoś się tym zainteresuje...

Ech...

 

Założ.

 

I to nie tylko dla informacji o ciekawych ofertach.

Mogą pojawić się również interesujące propozycje dot. rozwiązania problemu czy obaw o zamarznięcie układu lub zanieczyszczenia wody użytkowej glikolem.

 

PS Można rozważyć również spirytus. Rozszczelnienie może być bardziej ekscytujące.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka duża i "pasywna" ta chałupa? Pytam o konstrukcje, o ile to nie tajemnica?

 

Obecnie użytkowane :

-budynek produkcyjny 430 m2 styro 10 cm najpodlejszel lambdy i 30 cm wełna na stropie , T-cap 9 kW 1 faz , rocznie 8000kWh , grzejniki i 300 ltr CWU

-biurowiec dwie kondygnacje , razem 500m2 18 cm grafit najprzedniejszej lambdy i gruba styropapa , kilka PC P/P , zużycie ok 7000 kWh CO i chłodzenie

Pzdr

 

PS

Podam realny koszt za prawie 1000m2 , 15 000kWh x 0.40 pln netto =6 000 pln netto ( minus pod doch...)

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceniajac pompe chyba u 7 instalatorów w tym z 3 rozmawiałem w cztery oczy. Wygral ten z najnizsza cena bardzo dobra opinia i dojazdem do mnie w godzinę.

Po prostu nie mam teraz ochoty wydawania do wszystkich i się pytac.... Ale dla dobra... do 2/3 się złamie i popytam

 

Poproś dobrego sąsiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdę „ dziury w całym” to oko mi nie mrugnie zapłacić znacznie mniej za parametry z maszyn , których używam ( dwa T-capy i kilka T-capowych Paci)

 

W twoim układzie, poza nieznacznie niższą sprawnością nominalną (ciepło właściwe glikolu), nie żadnej dziury. Zamiast 1540 l/h, puścisz ok.1700 i uzyskasz nominalną wydajność kosztem ekstra 10 W na obiegówce.

Cena Ok. Koszt montażu OK.

W domu tak bym nie chciał. Czemu - o tym w nowym wątku, w tym o właściwościach alkoholi II rzędu.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Obecnie użytkowane :

-budynek produkcyjny 430 m2 styro 10 cm najpodlejszel lambdy i 30 cm wełna na stropie , T-cap 9 kW 1 faz , rocznie 8000kWh , grzejniki i 300 ltr CWU

-biurowiec dwie kondygnacje , razem 500m2 18 cm grafit najprzedniejszej lambdy i gruba styropapa , kilka PC P/P , zużycie ok 7000 kWh CO i chłodzenie

Pzdr

 

PS

Podam realny koszt za prawie 1000m2 , 15 000kWh x 0.40 pln netto =6 000 pln netto ( minus pod doch...)

 

Bobrow.

Ja się tam nie znam.

Napisze ci jak mam u siebie w firmie.

Ostatnie dni miałem problem z CO, sterownik kotła na ekogroch robił cuda. Ostatecznie, kocioł przestał działać. Nie było mnie kilka dni, więc do usunięcia awarii kazałem pracownikom odpalić kilmę.. I o dziwo, mając tę samą albo ciut niższą temp. do pracy, były rozanielone.

Do każdego zakładu pracy (sic nazewnictwo jak z komuny, ale wiesz o co chodzi :) ) zakładałbym nawiew z ciepłego powietrza i grzanie "na zawołanie". Może nie z klimatyzacji ale...

pozdrawiam.

 

P.S.

Jeśli nie produkujesz leków, to "grzejesz" wtedy kiedy trwa produkcja. Nocą dużo niżej, albo wcale. Odpalasz grzanie,na 1-2h przed startem. Pracownicy "na wejście" mają i tak spory komfort. Nie mówię już w czasie pracy....

Bierz przykład z biedronek i galerii handlowych. Będziesz zadowolony :)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie produkujesz leków, to "grzejesz" wtedy kiedy trwa produkcja. Nocą dużo niżej, albo wcale. Odpalasz grzanie,na 1-2h przed startem. Pracownicy "na wejście" mają i tak spory komfort. Nie mówię już w czasie pracy....

Bierz przykład z biedronek i galerii handlowych. Będziesz zadowolony :)

 

Ale u mnie w firmie tak jest jak w Biedronie ...ale tylko z komfortem termicznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ale u mnie w firmie tak jest jak w Biedronie ...ale tylko z komfortem termicznym...

 

Moim zdaniem, każde grzanie powietrzem w warunkach hal produkcyjnych, marketów itd i tam gdzie czasem drzwi się czasem "nie zamykają" jest chyba najkorzystniejsze, najbardziej racjonalne i ekonomiczne. Przynajmniej w odczuciu termicznym.

 

Zapakuj sobie PC PW z opcją grzania/chłodzenia bez wymiany czynnika i masz rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, każde grzanie powietrzem w warunkach hal produkcyjnych, marketów itd i tam gdzie czasem drzwi się czasem "nie zamykają" jest chyba najkorzystniejsze, najbardziej racjonalne i ekonomiczne. Przynajmniej w odczuciu termicznym.

Pozdrawiam.

 

Widzę to szczególnie w dobrze izolowanym biurowcu , natomiast na sterej hali są zwykłe kalafiory ( kiedy ją budowałem 10 lat temu miałem na uwadze tylko „eko” groszek) i jest podobny efekt cieplny ( tylko nieznacznie większe zużycie)

Pzdr

 

PS

Jednak jesteś Nocnym Markiem:goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Widzę to szczególnie w dobrze izolowanym biurowcu , natomiast na sterej hali są zwykłe kalafiory ( kiedy ją budowałem 10 lat temu miałem na uwadze tylko „eko” groszek) i jest podobny efekt cieplny ( tylko nieznacznie większe zużycie)

Pzdr

 

PS

Jednak jesteś Nocnym Markiem:goodnight:

 

Naprawiałem sterownik kotła na ekogroszek w firme :)

Sporo się zastanawiam nad zamianą kotła na ekogroszek na PC PW w firmie. Tylko ja mam ok 170m2, bez ocieplenia dachu i ścian zewn. Chyba zapakuję ten system co mam w domu. Tanio, szybko i prosto. wykorzystam nawet przewody ze splitów kilmatyzacji. Pracownicy z ogrzewania nadmuchem, są zadowoleni. A jak oni, to i ja ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wpływa , cała dyskusja dotyczy watku : POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi.

(wytłuszczenie moje)

 

I jak wpływa rodzaj grzania na wpływ długości kąpieli na wychładzanie zasobnika? To, co pisałem jest uniwersalne. Nie zależy od rodzaju PC czy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I jak wpływa rodzaj grzania na wpływ długości kąpieli na wychładzanie zasobnika? To, co pisałem jest uniwersalne. Nie zależy od rodzaju PC czy kotła.

 

Kaizen, ma do ciebie pytanie, jako eksperta.

Czy Twoim zdaniem, lepiej dla PC i oszczędniej, jak przepływ wody w układzie OP jest duży a temp zasilania mniejsza?

Czy może, jak przepływ jest mniejszy, a temp zasilania PC wyższa?

W obu przypadkach, przepływ dla PC jest poprawny i zachowany, a rotametry otwarte na max. Pompa obiegowa, pracuje ze zmienną różnica ciśnień.

Co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... tylko ze teraz nie rozumiem... szukasz PC do jakiegos nowego / nastepnego domu czy chcesz wymienic istniejaca?

Dzisiaj moze bym faktycznie to "rozegral" inaczej.

 

///

 

Dziwne jednak ze jak ktos automatycznie "nie lyka" inaczej ( znaczy ich teori ) to wciska swoje.... moze niektorzy sadza innych po sobie :D

A zarazem nie potrafia odpowiedziec na proste pytania.

 

Majac do wyboru 3 typoszeregi 4, 6, 8kW ktore schodza do tej samej mocy min. Wiem co bym wybral.

Wiem ze mozna inaczej... ale mozna tez tak jak ja bym chcial. I nie potrzebowal bym "besinteresownego" wciskacza swojej teori aby ten wybor dokonac.

 

Varme,

to jest nowy budynek produkcyjny- nie mieszkalny.

Co do doboru mocy PC- to moim zdaniem trzeba uszczegółowić to pytanie :

jaką moc powinna mieć PC P/W przy tych „żelaznych” -15 st ?

I tu będzie cały balans technicznego wyboru - moc max vs moc min...

Pzdr

 

PS

O cenie zakupu , części i serwiu nie wspominam-aby było łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założ.

 

I to nie tylko dla informacji o ciekawych ofertach.

Mogą pojawić się również interesujące propozycje dot. rozwiązania problemu czy obaw o zamarznięcie układu lub zanieczyszczenia wody użytkowej glikolem.

 

PS Można rozważyć również spirytus. Rozszczelnienie może być bardziej ekscytujące.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Nie chciałbyś bo można taniej i sprawniej a to boli. Broń zaciekle swojego rozwiązania jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...