Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ja podam dla porównania moje zużycie na podgrzanie CWU (dane z licznika PC):

- listopad - 58 kWh

- grudzień - 74 kWh.

 

PC: Panasonic 9kW 3F.

Zasobnik: poj. 234L, pow. wym. 2,5m2.

Liczba osób: 3.

Woda podgrzewana raz dziennie, temperatura podgrzania CWU ustawiona na 45 stopni, czyli podgrzewana do 47 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak było w przypadku kol. j-j i kliku innych których nicki pozapominałem. Na ogół konczyło sie to wycofaniem z forum lub znacznym ograniczeniem działalnosci przez tych ktorych zuzycie cwu kwestionowano.

Prawda...doskonale to pamiętam...najpierw był hejt, a potem był płacz, jak j-j skasował wszystkie posty z dziennikiem budowy włącznie i już następne osoby nie mogli korzystać z jego doświadczeń :yes:

a z cache google nie wszystko dało się wyciągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłeś, bo koledzy zanegowali zużycie CWU u pana plusfoto. Moja wypowiedź, nieco sarkastyczna, tylko cię wywołała. Admin skasował twój post, kiedy przyznałeś, że robiłeś OP panu plusfoto. Tylko było to tylko potwierdzeniem twej obecności tutaj.

Tak czy siak, asolt ...ktoś to kiedyś oceni.

Jak dla mnie, takie newsy są żałosne.

Bywaj.

 

ten post wcale nie został skasowany

Pomimo ze znam osobiscie (słabo ale jednak) kol. plusfoto nawet wykonywałem mu podłogówkę

znowu jakieś insynuacje - nie wiem, może masz taki styl pisania, ale bez przesady......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było, jak negowałen DZ admina Tomasza131, w obronie pojawił się wykonawca. Panowie, bez jaj.

Ja rozumiem wszystko, kiedyś nawet jeden na weglowym watku mi groził, wrzucając zdjecie mego domu. Redakcja usunęła, koleś ma konto do dziś. To tak ma być?

 

wkraczasz na śliski grunt, wspominając co się działo na wątkach węglowych :lol2:

niedawno Varme cytował niektóre wypowiedzi...mam powtórzyć? :p

A temat negowania temperatur DZ też doskonale pamiętam z zeszłego roku. Zadałem ci wtedy pytanie, na które nigdy nie odpowiedziałeś, tylko wycofałeś się rakiem...Tak, wpadasz ni z gruszki ni z pietruszki, wywołujesz g....burzę, a potem znikasz. Patrząc na to z perspektywy czasu, chyba zwyczajnie lubisz robić rozpierduchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy dość oszczędni . Rodzina 4 osobowa , głównie prysznic , z wanny jak już dzieciaki , zbiornik 300L , wężownica 3,4m2.

Grzane raz dzienne , choć czasami jak dzieciaki chcą jedna po drugiej wannę to dogrzewamy "na życzenie" ..

 

Zużycie poza sezonem grzewczym około 40-50 kWh na miesiąc ...

 

W zimę sądzę że zużycie prądu na CWU mamy większe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Drodzy panowie nie rozumiem waszych rozterek dotyczących tych COP i innych. Wytłumaczcie mi za tym dlaczego jeśli jest tak źle to jest tak dobrze. Co po niektórzy macie ten COP niby większy, domy o 1/3 mniejsze a zużycia idą w kosmos. Podałem wam całość za cały rok łącznie z reku, przeglądem pompy i chłodzeniem w lecie . Czyżby te 3268 kWh które mnie kosztowały 1316 zł (w tym przegląd - 200 zł) tak mocno odbiegały od normy?

 

No to trochę o prawdomówności kolegi plusfoto:

GRUDZIEŃ 2018

CO - 5 / 459 produkcja 1370

CWU - 6 / 22 produkcja 55

Reku - 12 / 19

sprężarka - 274 godziny i 169 startów

 

01.01.2018 do 31.12.2018

CO - 88 / 2223, produkcja 7228, COP 3,13

CWU - 79 / 329, produkcja 849, COP 2,13

CHŁODZENIE - 79 / 110, produkcja 934, COP 4,94

COP całoroczny 3,1

sprężarka - 1432 godziny i 1137 startów

Reku - 144 / 216

 

Koszty:

CO - 717,76

CWU - 151,02

CHŁODZENIE - 86,14

REKU - 161,57

PRZEGLĄD POMPY - 200

RAZEM - 1316,49

ABONAMENT MIESIĘCZNY ZA PRĄD - 27,97

 

W domu przeciętnie 4 osoby i temperatura 22,5 - 23 stopnia

P.S. Małe uzupełnienie - cyfry przy zużyciu to I / II taryfa

I teraz od kiedy mieszka:

22.11.2018 https://forum.muratordom.pl/showthread.php?350626-Jaka-pompa-ciep%C5%82a-Jakie-koszty-u%C5%BCytkowania/page21

A Ty tam w końcu mieszkasz? Bo inaczej podawane informacje są niewiele warte.

Możesz powiedzieć kiedy się wprowadziłeś?

I plusfoto:

W wakacje.

 

Mowa o wakacjach 2018.

Przypominam: W domu przeciętnie 4 osoby i temperatura 22,5 - 23 stopnia

podawane zużycie CO i CWU i całe jego peany nad swoim zużyciem, dotyczą CAŁEGO roku.

Co na taką prawdomówność FORUMOWICZA WIELKIEGO SERCEM pan Tomasz131, admin i redakcja ?

I kto tu jest bezczelnym kłamcą kolego asolt, co?

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zużycie poza sezonem grzewczym około 40-50 kWh na miesiąc ...

 

 

No to u mnie średnio z 2 lat w miesiącach letnich na cwu idzie ok 100kWh miesięcznie. COP mam nie więcej jak 2. Grzeje do 55st 2-3 razy dziennie zbiornik 185l. My i dzieciak starszy prysznic, najmłodsza wanna.

 

Jak zmniejszona temperatura na cwu w okolice 43st to na grzanie załączała się ok 10 razy na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszona temperatura na cwu w okolice 43st to na grzanie załączała się ok 10 razy na dobę.

 

Ustaw grzanie raz, góra dwa na dobę. Jak co chwilę dogrzewa straty postojowe ostatnie kilka * to COP ma nędzne. Jak ogrzeje z pół zasobnika zimnej, wodociągowej wody na raz, to i COP zbliży się do katalogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
wkraczasz na śliski grunt, ..

Nie ma jak zacząć dzień i o 5 rano pogrozić zbyt dociekliwym na FM, palcem.

Rozmawialiśmy spokojnie, w granicach dyskusji. Pojawił się admin i w trakcie dyskusji zaczął ciąć posty. Post asolta w trakcie, zniknął. Po moich uwagach, się pojawił. Gdyby admin miał tylko chęć, napisałby jak było i czy post został skasowany i przywrócony.

 

Kubson zapytał mnie kiedyś na priv, dlaczego tu pisuję skoro jest jak jest. Odpowiedziałem mu, że nie mam w tym żadnego interesu. Po prostu, kiedyś "porady bezinteresownych użytkowników" kosztowały mnie ponad 3k pln (strata na sprzedaży zbyt dużego kotła na eko).

Teraz próbuję ustrzec przed takimi "bezinteresownymi użytkownikami", wstającymi o 6 rano i przez cały dzień, bezinteresownie klikającymi i dającymi rady na FM.

Biznes musi się kręcić a zwierzyna wpada w sidła.

Właśnie.

Mnie dziwi tylko jedno. Jak co niektórzy są ze sobą "bezinteresownie" połączeni. Oczywiście, wcześniej się nigdy nie znali. Tylko tyle.

Tylko co z tego naszego pisania, jak admin zaraz skasuje niewygodne posty....

Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kubson zapytał mnie kiedyś na priv, dlaczego tu pisuję skoro jest jak jest. Odpowiedziałem mu, że nie mam w tym żadnego interesu. Po prostu, kiedyś "porady bezinteresownych użytkowników" kosztowały mnie ponad 3k pln (strata na sprzedaży zbyt dużego kotła na eko).

Teraz próbuję ustrzec przed takimi "bezinteresownymi użytkownikami", wstającymi o 6 rano i przez cały dzień, bezinteresownie klikającymi i dającymi rady na FM.

.

 

Moze z łaski swojej zechcesz podac chociez jeden przyklad gdzie moje porady były zle, spowodowały strate u inwestora lub musiał reklamowac czy to złe ozc, projekt lub instalację. Na mnie narzekają jedynie ci których zdanie na dany temat diametralnie rózni sie od mojego. Mozesz byc pewny ze tyle hejtu ze strony innych uzytkowników forum nie doswiadczył nik inny oprócz mnie. Byc moze jestem kontrowersyjny, ale nie jestem oszustem i klamcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Moze z łaski swojej zechcesz podac chociez jeden przyklad gdzie moje porady były zle, spowodowały strate u inwestora lub musiał reklamowac czy to złe ozc, projekt lub instalację. Na mnie narzekają jedynie ci których zdanie na dany temat diametralnie rózni sie od mojego. Mozesz byc pewny ze tyle hejtu ze strony innych uzytkowników forum nie doswiadczył nik inny oprócz mnie. Byc moze jestem kontrowersyjny, ale nie jestem oszustem i klamcą.

A widzisz gdzieś swój nick w mojej wypowiedzi? Nie? To dlaczego podejmujesz temat? Wszczynasz kłótnie?

 

Odnieś się lepiej, do tego co kłamliwie napisał pan plusfoto Forumowicz Wielki Sercem o swoim rocznym zużyciu CWU, o którym dyskutowaliśmy. Bo to był temat naszego sporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że insynuacje na temat mojej higieny pominę i zignoruję bowiem do takiego poziomu nie będę się zniżał. Natomiast przypomnę lub może uświadomię niektórym osobom że należy myśleć i dokonywać pewnych wyborów przed faktem a nie po fakcie. Nie tak dawno co niektórym osobom trudno było zaakceptować fakt iż nie zawsze obiegówka dla CWU jest potrzebna bo to przecież marnotrawstwo wody i szamba się szybko zapełnią jak kilka litrów wody dziennie pójdzie bezużytecznie, ale już przy prysznicu czy kąpieli takich zahamowań nikt nie ma i niech się leje 70, 80 czy 100 litrów. Przecież to dla higieny. A wystarczyło przeczytać tylko informacje które znajdują się na każdym opakowaniu od baterii czy to prysznicowej, kuchennej czy łazienkowej i wybrać świadomie. A jednym z podstawowych parametrów tam uwidocznionych jest maksymalny przepływ jaki ta bateria zapewnia. Zaznaczam maksymalny co nie oznacza wcale iż z takiego należy korzystać. Przyzwoite komplety prysznicowe pozwalają przy dobrym strumieniu wody na 5 -7 minutowy prysznic z zużyciem około 30 litrów wody z czego przy użyciu mieszacza 1/4 to będzie woda zimna. I to by było tyle na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Pozwolicie że insynuacje na temat mojej higieny pominę i zignoruję bowiem do takiego poziomu nie będę się zniżał. Natomiast przypomnę lub może uświadomię niektórym osobom że należy myśleć i dokonywać pewnych wyborów przed faktem a nie po fakcie. Nie tak dawno co niektórym osobom trudno było zaakceptować fakt iż nie zawsze obiegówka dla CWU jest potrzebna bo to przecież marnotrawstwo wody i szamba się szybko zapełnią jak kilka litrów wody dziennie pójdzie bezużytecznie, ale już przy prysznicu czy kąpieli takich zahamowań nikt nie ma i niech się leje 70, 80 czy 100 litrów. Przecież to dla higieny. A wystarczyło przeczytać tylko informacje które znajdują się na każdym opakowaniu od baterii czy to prysznicowej, kuchennej czy łazienkowej i wybrać świadomie. A jednym z podstawowych parametrów tam uwidocznionych jest maksymalny przepływ jaki ta bateria zapewnia. Zaznaczam maksymalny co nie oznacza wcale iż z takiego należy korzystać. Przyzwoite komplety prysznicowe pozwalają przy dobrym strumieniu wody na 5 -7 minutowy prysznic z zużyciem około 30 litrów wody z czego przy użyciu mieszacza 1/4 to będzie woda zimna. I to by było tyle na ten temat.

Poważnie?

Napisz nam lepiej, jak z tym twoim rocznym (ale mieszkasz od wakacji), podanym zużyciem CWU. Dla "przeciętnie 4 osób" :)

Zgłosiłem twoje kłamstwa adminowi. mam nadzieję, że dotrze to tez do redakcji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?

Napisz nam lepiej, jak z tym twoim rocznym (ale mieszkasz od wakacji), podanym zużyciem CWU. Dla "przeciętnie 4 osób" :)

Zgłosiłem twoje kłamstwa adminowi. mam nadzieję, że dotrze to tez do redakcji. Pozdrawiam.

Wydaje mi się że komentarz zbyteczny. Wystarczająco się ośmieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw grzanie raz, góra dwa na dobę. Jak co chwilę dogrzewa straty postojowe ostatnie kilka * to COP ma nędzne. Jak ogrzeje z pół zasobnika zimnej, wodociągowej wody na raz, to i COP zbliży się do katalogowego.

 

Mam ustawione grzanie 13-6 i załacza się 2-3 razy na dobę. Na miesiąc miałem ustawiona niższą temperature ale czas taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, plusfoto podał nieprawdziwe dane, rozumiesz? Podał roczne zużycie CWU, a mieszka od wakacji.Więc przestań mi tu pisać jakieś dyrdymały i zmieniać temat. Jesteś stronniczą osobą, wobec plusfoto. w dobrym tonie, dla swego i jego dobra nie powinieneś tu nawet być.

Podawanie nieprawdziwych danych, może być dezinformacyjne dla innych użytkowników. Jest to świadome wprowadzanie w błąd. Ktoś gotów pomyśleć na podstawie takich nieprawdziwych danych, że ma takie małe zużycie CWU i CO, ponieważ ma tak sprawny sprzęt grzewczy i takiej a nie innej firmy. A może nawet cudownie zrobioną instalację CO i OP. Rozumiesz to?

TwójPan zaczynasz naprawdę przeginać. Co to znaczy nieprawdziwe dane? To że mieszkam od wakacji to znaczy że co oszukiwałem kogoś podając zafałszowane niezgodne z odczytami z liczników dane? Ogarnij się. Skończyły się argumenty to próbujesz za wszelką cenę zdyskredytować każdego rozmówcę. To taka twoja przypadłość i większość się do tego już przyzwyczaiła. Ale nazywanie kogoś kłamcą czy posądzanie o celowe oszukiwanie czy machlojki to już lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić by przy niskim zapotrzebowaniu praca PC była efektywna?

 

Oczywiście chodzi o CO, żeby nie było niejasności.

Dziękuje.

 

Witam

 

Pozwolić PC pracować z wydajnością zbliżoną do nominalnej i w konsekwencji "taktować", jak prezentowałem to w poście https://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=7758752&viewfull=1#post7758752 oraz https://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=7758761&viewfull=1#post7758761

a także następnych.

 

Ale to tutaj mało popularne.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co należy zrobić, że by uzyskać takie parametry?

 

Wystarczy dążyć do doprowadzenia wyższej temperatury w obiegu aby wyeliminować odszraniania w trybie 2. Niestety w niektórych przypadkach może okazać się to nierealne. Natomiast jeśli chodzi o CWU to chętnie zobaczę który to panas w temperaturach -2 do +2 osiąga COP powyżej 2,5. W/g tabeli przy wodzie na wyjściu z pompy 55 stopni a taka jest w przypadku podgrzewu CWU COP dla 2 stopni na zewnątrz wynosi 2,21. Należy również pamiętać iż nie uwzględnia on pracy pompy obiegowej i elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...