Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodam tylko (ponownie) , że bardzo dużo zamieszania i szkód powoduje nie jednakowe określnanie mocy danej PC względem temp min.

Obecnie PC bez problemu grzeją bez grzałek domy do -15 czy -20st, więc wystarczy jedno określenie np -15 st ( bo jest całkiem sporo danych do tej temp).

To by ułatwiło wybór (głównie poprzez porôwnanie) PC

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci psiał ile moja pobiera i w jakim czasie to robi, bo wpadniesz w kompleksy, jak to niektórzy tu cały czas piszą. No a pewnie spokojnie by wystarczyła na Twój dom

 

 

 

Jesteś pewien? Na 100%?

Nie musisz pisać bo wiem i jestem tego świadom. Natomiast co do obiegówki to przynajmniej tak podaje producent pompy a dokładnie 58 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos mocy obiegówki dodam tylko , że w moim T-capie F jest 7 biegów do wyboru od 25W do 135W.

Ze względu na grzejniki , zastosowałem buforek/sprzęgło i „energetycznie” mam nawet lepiej niż na bezpośrednim wpięciu ( dla testów zrobiłem bypass bufora).

Na buforze nam w PC 2 bieg obiegówki ok 45W +22W pompa wtórna=ok 67W ( nominalne przepływy)

Aby osiągnąć te same przepływy (dla sprawności i max mocy) bezpośrednio (bez bufora) muszę wybrać 6 bieg o mocy ok 100W.

To nie jest wielkie halo i nie było powodem zamontowania bufora-spodziewałem się dużych hałasów na grzejnikach , by osiągnąć wymagane przepływy.

Bypass prawie nic nie kosztował- w razie awarii pompy wtórnej mogę dalej ogrzewać chałupę.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie piszemy o kosztach zakupu tylko o "rozwiazaniach" i funkcjach. Nie kto co wydal albo jak wybral :)

Samochod kupilem uzywany a nie nowy, starczylo na kilka wakacji ;)

 

Tym razem się z Tobą nie zgodzę- jednak większość użytkowników wybiera PC gdzie bardzo ważnym kryterium jest cena.

Gdybyśmy rozmawiali np : co bym chciał mieć , to co innego.

Pzdr

 

PS

Gdybyśmy nie mieli ograniczeń finansowych - to nadal byłby problem typu jaka PC jest the best...

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyliscie ciekawy dla mnie temat. Chcialbym zeby automatyka robila za mnie co trzeba, nie chce przestawiac mocy pompy zeby uzyskac jakis przeplyw. Jak mam sprawdzic czy dana pompa jest bardziel lub mniej zaawansiwana?

 

 

To nie tak , że trzeba chodzić do PC i coś tam zmieniać.

Trzeba zrobić dwie podstawowe rzeczy :

-dobrać PC do warunków technicznych instalacji

a potem

-wyregulować i ustawić parametry w PC

PC będzie wtedy działać autonomicznie.

Jeśli mamy wątpliwości co do oporów w instalacji ,to trzeba być przygotowanym na taką ewentualność i poprostu dobrać PC mniej wrażliwą na mniejszy przepływ ,np dla Panasa 9 kW zalecany jest przepływ 1500ltr/h (25ltr/min) , dąży wtedy do utrzymania dT ok 5 K.

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kubson,

tak się zastanawiam :

czy chcesz opylić swoje cudo techniki ze stajni Mitsu i zakupić porządnego Panasiora ?

Wnioskuję tak z tego , że nic nie piszesz o M - a zgłębiasz i medytujesz o P...

Taki suchar , tylko mi przyszedł do głowy...

Pzdr

:bye:

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem taka ktora by spelnila okreslone wymagania.

Tam i wtedy wybralem to co uwazalem za odpowiednie.

Przy pewnych zalozeniach do dzis nie ma jakby “konkurencji”.

12000:- to nie roznica pompy obiegowej ;)

A co do wydawania pieniedzy na PC, juz bylo walkowane.

Kwestia priorytetow i zalozen.

Dzis bym moze to inaczej rozwiazal, inna PC.

Moze klimakonwektory i LT... nie wiem.

 

Varme- nie oceniamy naszych wyborów wg obecnych warunków.

Mam np takiego kolegę w pracy , który kupuje zawsze najdroższe sprzęty- zapytałem dlaczego.

Odpowiedział , że nie ma czasu porównywać jeden klamot do drugiego- dlatego kupuje najdroższe , bo muszą być najlepsze jakościowo ( takie zaufanie do ... ceny).

Pzdr

 

PS

Chciałbym mieć takich klientów w firmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varme ,

zapomniałem dodać ,ze Daikin EKHBRD011 którego rozpatrywałem 4 lata temu (chyba Twój model ?) ma praktycznie takie same parametry COP do temp 45 st jak T-cap 9kW .Kiedy przeliczyłem wszystkie grzejniki i porobiłem próby na piecu węglowym ćmiąc w okolicach 45/50st na CO-to przeważyło o wyborze.

Pamiętam jeszcze ,że pytałem o ceny sprężarek -w Panasie powiedziano mi ,że ok 2 500pln (taraz ok 4 000 pln), a w Daikinie ok 5 000pln.

Daikin wg mnie jest bardzo dobrym sprzętem o wysokich parametrach-gdyby nie cena ,to wygrałbym tego producenta (tym bardziej ,że w D jest sprężarka scroll o żywotności ok 80 000h -w P rotacyjna ok 50 000h).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ty aligatorze.

"Zgłupłeś". Daj spokój. Nigdy w życiu. Żartowniś się znalazł.

Wiem co mam.

Wiesz chodziło o to by pokazać pewne, rzeczy. Niech chciałem, podawać danych innych producentów, bo by było, że jestem stronniczy.

Myślę, że się coś się udało, a co ktoś z tego wyniesie to już jego własna sprawa.

Dzięki.

 

Teraz zmykam, bo gra na mnie czeka, Konkretnie "zelda breath of the wild".

 

Teraz to już "nie masz wyjścia" -jak nic nie będziesz pisał o Mitsu (a szukał "dziury w całym" u Panasa ),to będzie to baaardzo dziwne (i dające co niektórym wiele do myślenia...) :stirthepot:

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie co Wam powiem?

Mnie to już się nie chce baźgrać po tych forach, jakoś mi przeszło ale czytam jak mam czas.

Co widzę?

Jak kiedyś tak i teraz, pompiarze to najbardziej kłótliwa "nacja" na forach :)

Jak nie mają się z kim kłócić to zaczynają się kłócić między sobą, hehe

To tak dla rozluźnienia atmosfery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...