Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba ze sa ludzie gdzie zasadniczo zawsze

kieruja sie najnizsza cena. Tak tez mozna.

Oczywiście że można ale przeważnie nie najlepiej na tym wychodzą i po czasie wychodzi na to że to najtańsze wcale nie wyszło tanio a jak to mówią: kto kupuje tanio kupuje dwa razy, raz tanio a drugi raz dobrze i drożej.

Wiadomo że nikt nie lubi przepłacać jeśli nie ma takiej potrzeby ale z doświadczenia nawet swojego wiem że lepiej jest jednak wybrać z z rzeczy lepszych i droższych żeby właśnie nie kupować ten drugi raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej „Chłopcy Daikinowcy”,

to nie jest żaden konkurs , ani ocena wyboru...

Wasze „ maszynki” świetnie działają i to jest najważniejsze (dla Was), natomiast bardzo ważne dla obecnie wybierających PC są różnice pomiędzy różnymi producentami oraz kryteria wyboru ( czyli także nasze doświadzczenia).

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1183, rok 7972 srednia od momentu montazu 7403kWh

Roczne zuzycie troszke skoczylo gdy pozwolilem na wyzsza temp w kranie :lol2:

 

A możesz przypomnieć m2 i izolację ?

 

PS

Panie ,przydałaby się „stopeczka” - to takie natręty jak ja by nie marudziły...

A poważnie - może warto założyć wątek o zużyciu na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150m2 . 3cm od gruntu, na scianach 5-10 cm :rolleyes:

Strop 40cm . Nieszczelne okna i WG

 

krzywa +15 45* -15 ( i nizej ) 60* , CWU 2 razy dziennie do 55* pomiedzy dogrzewanie do 45*C

 

 

Varme-przepraszam , że pytam :

a myślałeś o wymianie grzejników i o roletach okiennych izolowanych ?

Robiłeś symulację różnicy w COP dla 45-50 st ?

Raczej na COP zysku strasznego nie będzie - ale z drugiej strony grzejniki płytowe są tanie jak barszcz...

Jak nieszczelność w oknach jest nie za duża ( powietrze z zewnątrz musi jakoś wpadać do chałupy), to napewno rolety by zmniejszyły straty ( ale nie ograniczyłyby specjalnie wentylacji )

I jak ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że te c33 naprawdę robią robotę. W domu mam aluminiaki ale do kotłowni dałem teraz właśnie taki grzejnik, przedtem piekiełko grzało się od brudaska trochę ale po remoncie i zamontowaniu cud maszyny grzewczej trzeba było to czymś ogrzać bo i kabina prysznicowa tam stanęła, drugi automat, pranie się suszy to żeby faktycznie się tam już suszyło a nie całą zimę wszystkie drzwi, grzejniki i poręcze praniem zawalone.

Różnica przy 3-ech płytach naprawdę jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varme-przepraszam , że pytam :

a myślałeś o wymianie grzejników i o roletach okiennych izolowanych ?

Robiłeś symulację różnicy w COP dla 45-50 st ?

Raczej na COP zysku strasznego nie będzie - ale z drugiej strony grzejniki płytowe są tanie jak barszcz...

Jak nieszczelność w oknach jest nie za duża ( powietrze z zewnątrz musi jakoś wpadać do chałupy), to napewno rolety by zmniejszyły straty ( ale nie ograniczyłyby specjalnie wentylacji )

I jak ?

Pzdr

 

W tym roku wymieniłem wszystkie grzejniki na c33, efekt kg 15/-15 38/44 na chwilę obecną ok. Temperatura w domu 22,3-22,8. Dzięki jednemu z forum za dokształcanie pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica przy 3-ech płytach naprawdę jest duża.

 

Zbieram się z wymianą grzejników na c33 - jak policzyłem to z obecnej KG 40-48 st , zszedłbym gdzieś na 37-45 st.

W średnim COP uzysk by był o ok 0.5 co się przekłada na ok 400 pln ,przy koszcie 1 szt grzejnika ok 500-600 pln.

Plan miałem przed podwyżką prądu - raczej ok 2020 ( w grudniu kończy mi się umowa).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to 50-60* to przy tej PC duzej roznicy w COP nie bedzie.

2. Moze i tanie ale jednak nie za darmo + montaz.

3. I nie nie zastanawialem sie nad wymiana istniejacych, na razie.

4. To nie jest tak ze mam przeciag :) a naplyw powietrza musi byc.

Sa ci co maja super szczelnie a potem wierca otwory i montuja nawietrzniki :)

Zuzycie mam w miare stabilne z roku na rok.

Ile bym zaoszczedzil wymiana grzejnikow?

 

A rolety - okno to zawsze największy mostek w chałupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grzejnikiem do tej kotłowni to też były jajca :)

W sumie dopiero trzeci kupiony został zamontowany :)

Pierwszy 60X120 stoi do dzisiaj na palecie nie rozpakowany w folii, stwierdziłem że będzie za duży i będzie mi bruździł podgrzewając od spodu falownik, kupiłem w Bimsie drugi 60X100, wydał mi się też za duży i jeszcze trochę grzałby mi falownik, ostatecznie wymieniłem go na 60X80 i ten jakby był wpasowany w miejsce gdzie został powieszony a przy tym jest odpowiedni do tej kotłowni żeby ją zagrzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G12W, dla calego domu wychodzi ca 50gr/kWh z wszystkim.

 

A grzejniki w jakim masz stanie ?

Jeśli jest duża szansa , że długo by posłużyły- to bym też chromolił „akcję-modernizację” ( chyba że :wzrost cen prądu lub jakaś dotacja).

Jak już coś - to pewnie kiedyś wejdziesz w PV....

Pzdr

 

PS

To który już rok masz PC - 9 idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegos czasu przeczesuje forum chcąc znależć kilka odpowiedzi, to co czytam bardzo zblizylo mnie do pompy ciepłą powietrznej która ma ogrzewac caly budynek. Zaakceptowalem koszta, zastanawia mnie jednak awaryjnosc tego rozwiazania w dluzszym czasie, Rozumiem ze jest gwarancja ale przeciez chcemy bo pompa pracowala na tyle dlugo by sie zwrocic oraz mozliwie cos zarobic, pytanie czy koszt serwisu oraz naprawa na koszt wlasny (dzis mialem przyjemnosc spojrzec w katalog buderusa, nie wiem co mam myslec o tych cenach, czesto kwoty w tys, czy one sa tak dobre i sie nie psuja ? nic nie jest wieczne. Jak wyglada sprawa z serwisem i dostepem czesci zamiennych ? ktore marki oferuja najlepszy dostep do czesci ? nie chce tygodniami czekac az ktos cos wyprodukuje specjlnie dla mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa z serwisem i dostepem czesci zamiennych ? ktore marki oferuja najlepszy dostep do czesci ? nie chce tygodniami czekac az ktos cos wyprodukuje specjlnie dla mnie.

 

Dobre pytania zadajesz. Ciekawe, czy faktycznie kupisz PC, jak dopytasz sprzedawców:

1. Jaki jest koszt roczny serwisu niezbędnego, dla utrzymania gwarancji?

2. Jaki jest przewidywany okres używania (z dokumentacji - nie z ust sprzedawcy/marketingowca) urządzenia?

3. Jak długo (na piśmie) gwarantują dostępność części zamiennych (choćby za kosmiczne pieniądze)? I nie daj się zbyć, że to prosta konstrukcja i byle serwisant lodówek to ogarnie - bo jak padnie customizowany scalak na płytce (którą serwis i tak wymienia w całości) to nawet najlepszy elektronik tego nie ogarnie.

4. Na koniec policzysz OZC i przeliczysz koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...