Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość TwojPan
Przeciez 70% roku nie grzeje sie podlogi lub grzeje minimalnie i kafle sa po prostu zimne i nieprzyjemne. .

Mieszkasz w Polsce? U nas sezon grzewczy, dolny śląsk trwa nawet 6 miesięcy. To grzanie 50% części roku :)

Pomijam inne części Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może rzeczywiście nie potrzebnie to umieściłem ...aa niech siedzi ..

A jakie kolega ma zdanie np. na nie umieszczenie w tej stopce drugiego źródła ciepła ( pierwsze to PC ) jakim jest kominek i oczywiście dogrzewając nim dom , a w wątku o zużyciu przez PC podaje się przez to śmiesznie niskie wyniki ? mowa tu o forumowiczu Arturo72

 

Jesli faktycznie grzejesz kominkiem, albo stanowi on juz jakies znaczace zrodlo ciepla w domu, to uwazam, ze powinien byc w stopce z opisem jego ewentualnego energetycznego wkladu (spalono tyle a tyle, tego a tego). Jesli natomiast palone jest okazyjnie kilka razy w sezonie, to sa to "grosze" do ogolnego zapotrzebowania domu na cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jesli faktycznie grzejesz kominkiem, albo stanowi on juz jakies znaczace zrodlo ciepla w domu, to uwazam, ze powinien byc w stopce z opisem jego ewentualnego energetycznego wkladu (spalono tyle a tyle, tego a tego). Jesli natomiast palone jest okazyjnie kilka razy w sezonie, to sa to "grosze" do ogolnego zapotrzebowania domu na cieplo.

 

Napisz to do admina Tomasza131, sławetnego Arturo, kaszpira, i wieluuuu innych z parowozami w kotłowni, chwalącymi się mizernym zużyciem. Oni zwykle na wątku o zużyciu, wklejają swoje niewielkie zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest sedno twego braku komfortu, jak sam napisałeś.

Czujesz dyskomfort, bo raz masz 29 na podłodze, a potem 3-4 albo więcej, stopnie mniej. Zacznij ja ogrzewać niższa temperaturą, ale stabilnie. Porozmawiamy wtedy.

 

Moderowano

 

Przestan fantazjowac wtemacie cieplutkich plytek. Przy podlogowce podloga nie jest lodowata, ale w przewazajacej wiekszosc sezonu grzewczego jest po prostu chlodna w kontakcie ze stopa. Tym chlodniejsza im mniejsze zapotrzebowanie domu na cieplo.

Wyobraz sobie dodatkowo, ze niektorzy grzeja w tanim pradzie.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz to do admina Tomasza131, sławetnego Arturo, kaszpira, i wieluuuu innych z parowozami w kotłowni, chwalącymi się mizernym zużyciem. Oni zwykle na wątku o zużyciu, wklejają swoje niewielkie zużycie.

 

Admin od roku nie pali w kominku bo przegrzewa salon, rozprowadzenia nie mam. Więc przestań rozsiewać fałszywą propagandę. Wielokrotnie już wcześniej o tym pisałem, że był to chybiony zakup.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz to do admina Tomasza131, sławetnego Arturo, kaszpira, i wieluuuu innych z parowozami w kotłowni, chwalącymi się mizernym zużyciem. Oni zwykle na wątku o zużyciu, wklejają swoje niewielkie zużycie.

 

No tak , ja jestem wielkim fanem palenia w kominku :lol2:

 

Takim wielkim że po ponad roku od zamieszkania zdecydowałem się że czas go podłączyć :)

 

U mnie kominek jest traktowany jako awaryjne źródło zasilania , bo po co mam go rozpalać jak mam w domu 22 stopnie a i tak nie ogrzeje całego domu ...

 

Dziękuje za uznanie że mam tak niskie zużycie , bo czytałem że mam wysokie bo pompa działa na niskim COP , bez modulacji , więc dziękuję za komplement :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varme,

chciałbym zobaczyć opinie użytkowników.Meetingi są już trochę w użyciu i dziwi mnie brak danych z ekspoatacji.

Wiem , że sprawność jest gorsza od obecnych tu innych producentów- jednak z buforem i pracą głównie w T2 powinno być ciekawie ( stosunek pln inwestycja/pln zużycie).Nie interesuje mnie to , że to chinol -ważne jak się sprawuje.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie neguje tego, majac konkretne preferencje i zalozenia. A Chinczycy rozne zeczy robia .o zroznicowanej jakosci ( jedna z moich PC jest np. z Thailandi ;) )

 

I tak jak pisalem, pytanie czy znajdziesz wystarczjaca grupe opiniotworcza.

Ale ten z linku powinnien potrafic wskazac zadowolonych uzytkownikow ktorych moglbys osobiscie podpytac.

 

Wiesz jak to jest- lepiej się czyta opinie z różnych źródeł , a nie tylko z jednego...

Jeden gość się dzisiaj odezwał , że ma na 80 m2 Meetinga- zapytałem jakie zużycie i izolacja mieszkania.

Na razie cisza-może się jeszcze odezwie.

Nie chodzi mi o udowodnienie jakiejkolwiek tezy- chodzi o porównanie pracy i kosztów PC P/W on/off do inwerterów.

To , że ludzie z Meetingami się tu specjalnie nie odzywają-to jeszcze nie świadczy , że są niezadowoleni lub informacje są tu blokowane.

Osobiście nic nie mam do CNC-stara się poprostu sprzedać to co może.

Chciałbym to jakoś neutralnie zestawić i tyle.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesciarz. :-)

Ale co porownac? Jakie ktos inny ma zuzycie w innym domu i pewnie w innym rejonie kraju? Niewiele Ci to powie, a poza tym nie wiadomo, czy cieszyl bys sie bezawaryjnoscia samego urzadzenia. To tez pewna wartosc dodana - komfort psychiczny.

 

Spokojnie-jakoś sobie poradzę z porównaniem, jest tu trochę danych o zużyciu.Ważne czy będą to typowe "widełki" ,czy może nie ...

Wczoraj dostałem od jednego kol arkusz ze szczegółowym zużyciem i wstępnie nie wygląda to źle-jedynie wtedy miał Meetinga z piecem węglowym i przy większych mrozach go odpalał.Teraz ma Panasa i jedzie bez pieca.

Czekam na więcej danych-tu znalazłem raptem trzy wątki ,ale relatywnie bardzo mało danych od użytkowników.

Skoro już wiemy ,że u renomowanych producentów sprężarki (i w ogóle PC ) specjalnie nie padają (o ile są dobrze dobrane i zainstalowane)-to chciałbym wiedzieć jak jest z chinolami.

Tylko tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry Wszystkim,

 

czytam Wasze komentarze i wynika z nich, że na żywotność sprężarki wpływa częstotliwość jej załączeń. Od dwóch miesięcy mieszkam i grzeję PC, pompa włącza się średnio co 20 - 30 min, chodzi około 15 min i tak wkoło. Dom rok czasu stał, wykańczał się i tamtą zimę grzany PC do 18 stopni więc raczej wygrzany - wilgotność powietrza około 35%. Teraz ustawione 22 stopnie. Krzywa ustawiona +33/-20 +21/+21. histereza 2 stopnie (ustawiona fabrycznie bez możliwości zmiany) dzienne zużycie przy obecnej temp. w okolicach 0 stopni - 25 kWh :bash: przy mrozach do -10 średnio 32/35 kWh. Instalator na przeglądzie na moje pytanie o częste załączanie stwierdził że nie ma znaczenia, nie stresować się nie wpływa na żywotność sprężarki. Jak wydłużyć czas pracy pompy ? Zaczynam dopiero przygodę z PC i nie chce za bardzo ingerować w ustawienia serwisanta ale chyba nie będzie wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...