Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zużycie z podlicznika ORNO który obejmuje co, cwu, wszystkie pompy m.in. pompa obiegowa co i cyrkulacja cwu działające 24h/dobę, odkurzacz centralny, zmiękczacz wody. Taryfa G11 do połowy miesiąca, G12r druga połowa (rozkład razem z bytowym 27% droga taryfa, 73% tania). Styczeń - 450 kWh (piecyk kominkowy odpalony 7 razy za każdym razem na około 4-6h).

 

Mam pytanie do osób które utrzymują temperaturę powyżej 23*C. Jaką macie wilgotność w domu??

 

Na wilgotnosc w domu w malym stopniu wplywa to czy jest 23st czy 22st.

Mozesz miec 23st i wilgotnosc 60% a mozesz miec 30%

Jak masz klopoty z wilgotnoscia to przez rekuperator a nie temperature w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klopoty z wilgotnoscia to przez rekuperator a nie temperature w domu

 

Oczywiście, że przez temperaturę. Jakbyś dzisiaj miał w domu temperaturę, jak na zewnątrz to miałbyś 81-96% wilgotności + to, co dołożysz bytowej.

Wentylacja nie zabiera ani mikrograma wody z nawiewanego powietrza - to ogrzanie drastycznie obniża wilgotność względną. Ogrzanie z 22 do 23* "osusza" powietrze z 50% do 47%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przez temperaturę. Jakbyś dzisiaj miał w domu temperaturę, jak na zewnątrz to miałbyś 81-96% wilgotności + to, co dołożysz bytowej.

Wentylacja nie zabiera ani mikrograma wody z nawiewanego powietrza - to ogrzanie drastycznie obniża wilgotność względną. Ogrzanie z 22 do 23* "osusza" powietrze z 50% do 47%.

 

Ty albo masz jakies kompleksy albo niewiem za kazdym razem musisz jakies ekstremalne sytuacje wymyslac

Kto ma w domu tyle co na zewnatrz chyba ty?

Chodzi tu o temperature w domu miedzy 22 a 23st

Dlatego pisalem ze takie podniesienie ma niewielki wplyw na wilgotnosc w domu.

Czlowieku ja orzed rekuperatorem na wentylacji grawitacyjnej utrzymujac w domu 23st mialem wilgotnosc po 55 do 60%

Jak zalozylem rekuperator to mam wilgotnosc 30% a temperature w domu mam dalej 23st.

Takze nie pitol ze gosciu ma za sucho w domu bo grzeje do 23st

Tylko ma za sucho bo ma rekuperator ktory wyciaga z domu wilgotne powietrze a nadmuchuje takie jak z zewnatrz ktore ma na zewnatrz 90% wilgotnosci ale po ogrzaniu w reku nadmuchuje sucharem 30%

Ale tego nie musze Ci tlumaczyc bo Ty o wszystkim tym wiesz tylko taka Twoja natura zeby tutaj walic głupa.

Niech utrzymuje w domu dalej 23st i niech zgasi reku na tydzien i zobaczymy jaka bedzie mial wilgotnosc w domu nagle cudownoe z 30 zrobi mu sie 50

 

 

Samo podniesienie w domu yemperatury o stopien spowoduje zmniejszenie wilgotnosci okolo z np.55 na 52%

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty albo masz jakies kompleksy albo niewiem za kazdym razem musisz jakies ekstremalne sytuacje wymyslac

Kto ma w domu tyle co na zewnatrz chyba ty?

Chodzi tu o temperature w domu miedzy 22 a 23st

Dlatego pisalem ze takie podniesienie ma niewielki wplyw na wilgotnosc w domu.

Czlowieku ja orzed rekuperatorem na wentylacji grawitacyjnej utrzymujac w domu 23st mialem wilgotnosc po 55 do 60%

Jak zalozylem rekuperator to mam wilgotnosc 30% a temperature w domu mam dalej 23st.

Takze nie pitol ze gosciu ma za sucho w domu bo grzeje do 23st

Tylko ma za sucho bo ma rekuperator ktory wyciaga z domu wilgotne powietrze a nadmuchuje takie jak z zewnatrz ktore ma na zewnatrz 90% wilgotnosci ale po ogrzaniu w reku nadmuchuje sucharem 30%

Ale tego nie musze Ci tlumaczyc bo Ty o wszystkim tym wiesz tylko taka Twoja natura zeby tutaj walic głupa.

Niech utrzymuje w domu dalej 23st i niech zgasi reku na tydzien i zobaczymy jaka bedzie mial wilgotnosc w domu nagle cudownoe z 30 zrobi mu sie 50

 

 

Samo podniesienie w domu yemperatury o stopien spowoduje zmniejszenie wilgotnosci okolo z np.55 na 52%

 

Masz racje , mi jak wywaliło 27 procent wilgotności to od razu zmniejszyłem bieg 1 z 20% na 15 i stoi 37-40 % wilgotności . Temp w domu ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaa, niektórzy mają 19 i próbują wmówić innym że to gorąc :)

Nie wszyscy muszą lubić to co ja a ja to co ktoś.

 

To akurat sprawa indywidualna. Ja przez weekend,będąc u znajomego, widziałem chłopaków z Ukrainy, którzy sobie majstrowali przy samochodach kilka godzin...w krótkich spodenkach. U sąsiada ekipa robiła dach z 10 dni temu, to też mówił, że Polacy w ciepło poubierani w czapkach, a 4ch Ukraińców na krótki rękawek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie wiem już sam co myśleć o zużyciu energii przez pompe. CWU grzejemy raz dziennie do 50 stopni, zasilanie podłogówki 35 stopni.

Wprowadziliśmy się 28 lutego i od tego dnia zaczęliśmy grzać CWU. Od dnia 18 lutego do 18 marca zużycie prądu to 450 kwh, wydaje mi się to trochę dużo patrząc na temperatury jakie mieliśmy i jakie mamy aktualnie.

 

PS

Dlaczego nie widac mojej sygnatury z opisem domu ?

Edytowane przez cpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziliśmy się 28 lutego i od tego dnia zaczęliśmy grzać CWU. Od dnia 18 lutego do 18 marca zużycie prądu to 450 kwh, wydaje mi się to trochę dużo patrząc na temperatury jakie mieliśmy i jakie mamy aktualnie.

 

W nowym domu to normalne, że zużywa dużo więcej ciepła. Oczywiście nie dowodzi to, że nie masz jakichś błędów wykonawczych i mostków - ale samym zużyciem w pierwszym roku specjalnie się nie przejmuj. A jak nie wygrzałeś podłogówki - to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już sam co myśleć o zużyciu energii przez pompe. CWU grzejemy raz dziennie do 50 stopni, zasilanie podłogówki 35 stopni.

Wprowadziliśmy się 28 lutego i od tego dnia zaczęliśmy grzać CWU. Od dnia 18 lutego do 18 marca zużycie prądu to 450 kwh, wydaje mi się to trochę dużo patrząc na temperatury jakie mieliśmy i jakie mamy aktualnie.

 

PS

Dlaczego nie widac mojej sygnatury z opisem domu ?

 

Czemu grzejesz podłogówkę tak wysoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już sam co myśleć o zużyciu energii przez pompe. CWU grzejemy raz dziennie do 50 stopni, zasilanie podłogówki 35 stopni.

Wprowadziliśmy się 28 lutego i od tego dnia zaczęliśmy grzać CWU. Od dnia 18 lutego do 18 marca zużycie prądu to 450 kwh, wydaje mi się to trochę dużo patrząc na temperatury jakie mieliśmy i jakie mamy aktualnie.

 

PS

Dlaczego nie widac mojej sygnatury z opisem domu ?

 

Pompa jest ok. Grzejesz jak szalony 35 na podłogówkę to przy -20 C a cwu 50C zamiast 43-45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nowy, info w sygnaturze, ale coś się nie wyświetla.

Grzeje podłogówke na 35, bo tak wyszło z ozc żeby takie parametry podłogówka miała

 

Edit

O sygnatura już jest, ale post pisany z komputera

 

Pierwsze słysze obliczenia OZC obejmowały obliczenia grzejników podłogowych i Tz, tak samo ze Wrocław jest w I strefie klimatycznej (ze stopki), fakt klimat sie zmienia ale zeby normy zmieniły z tego powodu, to chyba jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...