Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
od jakiegoś czasu pojawia się u mnie problem wysokiego ciśnienia przy cwu.gdyby to było za każdym razem to usterka byłaby usunięta. Niestety dzieje się tak raz na kilka- kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt grzań wody. Czyli raz dziennie czasem raz na kilka dni . a nawet raz na kilka tygodni. Ktoś na forum poradził mi aby odpowietrzyć pompę obiegową cwu i tak robię . Odpowietrzam, trochę syknie i poźniej załączam pc i prawie zawsze jest znowu ok. Niestety wk...a mnie to ciągłe odpowietrzanie, bo wcale nie jestem pewien że to ma winę. Pompa obiegowa jest 0,5 m niżej od odpowietrznika, a powietrza do odpowietrzenia niewiele, tyle co strzykawka, a rura 1 cal albo i grubsza. Sprubujcie coś poradzić bo serwisant mój też nie wie. Czy pompa obiegowa może psuć się raz po raz, czy zawór trojdroiżny? Czy już nie wiem co? Sama oc dimplex 9 kw gruntowa chodzi 10 lat bez żadnej awarii. Wyjątkiem ten jedyny błąd czy alarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu pojawia się u mnie problem wysokiego ciśnienia przy cwu.

 

Chodzi o wysokie ciśnienie CWU czy wody "kotłowej"?

Tak czy inaczej sprawdź ciśnienie wstępne naczyń przeponowych.

 

A jak CWU to masz reduktor ciśnienia? Może wodociągi miewają skoki ciśnienia i jak Ci wodociąg nabije ciśnienie (w tym zapełni naczynie przeponowe) i dojdzie do tego sesja grzania CWU w czasie, gdy brak poboru to ciśnienie CWU leci w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku latach bezawaryjnej pracy wiem na pewno że to nie jest problem wężownicy, na pewno nie jest problem wodociągów. Alarm wyskakuje dość szybko . Ciśnienie rośnie w oczach by po ok 1 min wyłączyć pompę. Zaznaczam że przy grzaniu domu nie ma takiego problemu. Wodę grzeję na 45 stC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko ..

 

U mnie w pompie LG mogę ustawić górną temperaturę w krzwej grzewczej od 35 stopni do chyba 56 stopni ..

 

U mnie do domu 35 stopni nawet przy -20 stopni to stanowczo za dużo :(

 

Jest też możliwość korygowania krzywej grzewczej do +/- 5 (chyba stopni) ?

 

Czy dobrze rozumiem że przy ustawieniu krzywej np. 30/35 i wybraniu korekty -5 krzywa bedzie 25/30 , czy moze ta korekta inaczej działa ?

 

Pytam , bo obecnie grzeje za pomocą jednakowej temperatury , ale trochę bez sensu dawać taką temp przy +10 stopni jak i przy minusowej temp , wiec najchętniej ustawiłym krzywą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może się wypowiedzieć nad zadaszeniem pompy ciepła? Moja się niestety nie kryje pod strzechą bo praktycznie jej nie ma i przy opadach śniegu po prostu zasysa ten śnieg i siłą rzeczy jest cała obsypana..

Taka jej natura ;)

Tym się nie przejmuj, moja od 9 lat stoi biedna bez zadaszenia, śnieg, deszcz wali w nią od tylu lat....

Po 9 latach coś tam się u niej zbuntowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat pracyz zaczyna się 11 zima. Dzisiaj spojrzałem na historię pracy i pokazoło mi że sprężarka przepracowała 6780 godzin, co daje ok 680 godzin rocznie. Przy mocy max 3 kw. Tak wynika z tabelki znamionowej zużycie prądu średnioroczne to ok 2000 kwh. Po 60 gr za kwh to razem 1200 zł rocznie. Moje pytanie brzmi dlaczego zużycie z podlicznika wg mnie znacznie się różni. Bo cały prą w domu to 8 mwh/rocznie. skasowałem liczniki , zobaczę za miesiąć i wtedy porównam zużycie do godzin pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...