Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od tamtej pory praktycznie grzalem cały czas prosta. Nie narzekam, że było zimno w domu

Może prosta się nie sprawdza. Ogólnie w domu było koło 30 st, tak jak i gora tak i dół.

1/ Co to znaczy , że w domu było koło 30 st ???

- przy takiej temperaturze nie da się mieszkać!

2/Doczytałem, że kontaktowałeś się z plusfoto ;https://forum.muratordom.pl/showthread.php?206604-Budujemy-DN-Karen

- ON ma 9kW/TCap i grzeje w większości w II-taryfie,

- budynek ma o podobnym OZC,

- zużycie Jego jest < 2500 kWh/rok

3/ Ponieważ Ty masz 9kW/1faza - to raczej zmuszony jesteś grzać całodobowo;

- żeby czasem " nie zajeździć źróbka " -jak mówi przysłowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Że jak jej dowalilem że tak powiem to miałem taka temperaturę. Po prostu się troszkę ocieplilo i podwyzszylem mocno temp na pompie i wtedy wiedziałem że temp idzie mocno do góry że doszło nawet do tych 29 st. Później 4 dni pompa wyłączona bo nie można było wytrzymać heh.

2. Tak kontaktowalem się w pewnych sprawach.

3. Czyli albo mam zawalone że zrobiłem taka podłogę albo do tej podłogi mam za słaba pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo mam zawalone, że zrobiłem taka podłogę, albo do tej podłogi mam za słaba pompę?

Jest OK, tylko nie w pełni możesz wykorzystać jej możliwości; patrz plusfoto,

Szereg użytkowników ceni sobie tzw; komfort ;

- czyli PC musi być non stop włączona,

- wyłączenie PC - stwarza wrażenie chłodu mimo, że temperatura powietrza w lokalu jest wystarczająca

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, tylko nie w pełni możesz wykorzystać jej możliwości; patrz plusfoto,

Szereg użytkowników ceni sobie tzw; komfort ;

- czyli PC musi być non stop włączona,

- wyłączenie PC - stwarza wrażenie chłodu mimo, że temperatura powietrza w lokalu jest wystarczająca

 

No niby ok ale mimo to jakoś mnie to drażni ale może uda mi się to jakoś ustawić by było jak najkorzystniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wyłączenie PC - stwarza wrażenie chłodu mimo, że temperatura powietrza w lokalu jest wystarczająca

 

Nie wierzę, że jesteś w stanie poznać, czy 42cm betonu było przez ostatnie 2 godziny ładowane ciepłem, czy nie.

Jest taki urban legend - ale mistrzowie może poznają tak jak ogrzewanie jest w warstwie kleju pod płytkami. Na pewno nie w wylewce a tym bardziej w takiej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jako nowy użytkownik PC mam kilka pytań odnośnie temperatur w niektórych punktach instalacji.

 

 

Konkretnie : jednostka wewnętrzna, wyjście na instalację, tu temperatura na rurze zgadza się z tym co podaje PC. Np dziś 29stC wylot 29stC/Wlot 26stC

 

ale na wejściu do buforu 100l ( mieszone na rurach) temperatura spada do 24stC a na rozdzielaczach jest już 22stC

 

Pytanie , czy tak powinno być? Gdyby mi to ktoś pomógł zrozumieć spałbym spokojniej.

 

Pomieszczenie kotłowni temp 22,5stC, rury zaizolowane na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednostka wewnętrzna, wyjście na instalację, tu temperatura na rurze zgadza się z tym co podaje PC. Np dziś 29stC wylot 29stC/Wlot 26stC

ale na wejściu do buforu 100 l ( mieszone na rurach) temperatura spada do 24stC a na rozdzielaczach jest już 22stC

Pomieszczenie kotłowni temp 22,5stC, rury zaizolowane na max.

Coś pokręciłeś;

- skoro z jednostki wylot ma 29* C a powrót 26 *C

- to jak to możliwe, że na wejściu do bufora jest 24*,

..... - prawdopodobnie 24*C to jest powrót do bufora,

.....- zmierz temperaturę drugiego wejścia do bufora z instalacji,

Rozrysuj schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Użyłem pirometru laserowego.

 

Nie ma czegoś takiego. Laser jest dla ozdoby - przecież pirometr działa jak go wyłączysz czy zasłonisz. I nie mierzy punktowo a uśrednia kółko o średnicy zależnej od optyki i odległości. Do tego nie potrafi zmierzyć temperatury powierzchni metalu ani szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

W instalacji CO mam założoną pompę obiegową IBO AMG 25-40

Mam wątpliwość które ustawienia są prawidłowe dla ogrzewania podłogowego w 100%.

Wg instrukcji powinienem użyć trybu AUTO wtedy pompka sama adaptuje się do instalacji. Zauważyłem jednak że wtedy na rotametrach są prawie takie same przepływy w okolicy 1l/min. Gdy ustawię na tryb CP III to przepływy się różnicują i tam gdzie potrzebuję spadają poniżej 1l/min a przy dłuższych pętlach idą na 2l/min.

To jak będzie w końcu najlepiej ustawić tę pompkę?

Zrzut ekranu 2022-12-15 092943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...