Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://allegro.pl/pompa-ciepla-gruntowa-cicha-od-5-8-kw-dom-pasywny-i1963937608.html

 

Mała, cicha pompka, 7kW przy temp. DZ=10C, 5.8kW przy 0C.

Ile m2 kolektora potrzeba takiej pompie, biorąc pod uwagę grunt piaszczysto-gliniasty i dość wysoki poziom wód grunt. ?

 

Minimum 200m, dobrze 250, a najlepiej 300 (będzie przewymiarowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę Cię..... Mieliby ściągać aukcje, bo ktoś coś wystawił w atrakcyjnej cenie ?

To 3/4 aukcji by poleciało.

 

mógł mieć kilka innych sprzedanych a ludziom nie wysyłał...

wiesz wystawiasz towar którego fizycznie nie posiadasz, zakupujesz go dopiero za kasę która wpływa od kupujących...

wystarczy że noga się powinie ...

 

kiedyś przerabiałem taki temat z piecem gazowym, to całe zabezpieczenie Allegro też jest dobre tylko na papierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi zakładają podłogówkę

mam na maxa zagęszczone [10cm] cały dom

 

w kotłowni chyba jakieś rotametry -wiadomo że przy powietrznej muszę na maxa jechac w drugiej taryfie.

czy w takim razie będzie to kolidować z jakimiś termostatami do ustawień temperatury.

no bo z jednej strony będę w nocy grzal w drugiej taryfie no ale w pokojach gdzie śpię nie chcę upałów.

jak to rozwiązać /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już malux20 nie wiem ,czy przy powietrznej to tak musisz na maksa jechać w drugiej taryfie.Po pierwsze, w nocy może być minus 8-10 ,a w dzień blisko zera i słonecznie (pompa zamiast pracować z wyższym COP ,będzie stała)poza tym ,pozostałe urządzenia i pozostały czas doby zapłacisz sporo więcej,poza tym wieczorem, kiedy chcesz uprawiać seks na dywanie jest najzimniej w chałupie ,a rano kiedy wychodzisz do roboty najcieplej.Dupa jak dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już malux20 nie wiem ,czy przy powietrznej to tak musisz na maksa jechać w drugiej taryfie.Po pierwsze, w nocy może być minus 8-10 ,a w dzień blisko zera i słonecznie (pompa zamiast pracować z wyższym COP ,będzie stała)poza tym ,pozostałe urządzenia i pozostały czas doby zapłacisz sporo więcej,poza tym wieczorem, kiedy chcesz uprawiać seks na dywanie jest najzimniej w chałupie ,a rano kiedy wychodzisz do roboty najcieplej.Dupa jak dla mnie

 

Może dwie taryfy wcale nie są najlepszym rozwiązaniem przy PC PW - tylko głośno myslę, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej robię w całej chacie podłogówkę to o jedną rzecz mniej myślę.

 

powiem Wam tak mam oferty na althermę 8 na 24 tyś komplet

a na buderusa 22 za komplet -

czuję coś że altherma będzie wydajna bardziej ale przy buderusie mam darmowy serwis na kilka lat

niepodobają mi sie w althermie przeglądy co pół roku typu 250zł plus koszty dojazdu -wyjdzie rocznie z 700-900zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...