Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liwko, uważam że należy przyjąć przeciętnego inwestora nie oblatanego tak w technice jak wielu tutaj, trafiających na "pierwszego lepszego" fahofca co robi podłogówkę z automatu na 15cm koniecznie z kalafiorami, łykających bajki o żylakach i oddychających ścianach. Wydaje mi się całkiem na miejscu taki pakiet "gwarantowej opieki" np. na okres 10 lat (najlepiej od firmy która choć 5 lat na rynku jest), skoro powszechnie w kalkulacjach przyjmuje się działanie PCi na 25 lat (chyba bez doliczania serwisu).

zgadzam sie że taki pakiet byłby rewelacyjny ja cały czas próbuje znaleźć rzetelną firmę która zrobi mi to dobrze a nie tylko drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko, zieli no właśnie, jak firmie wychodzi że (przyjmijmy) co piąta PCi przez 10 lat wymaga serwisu kosztującego 25% ceny zakupu to opcja gwarancji (ubezpieczenia) wychodzi 5% wartości. Ktoś się zbliża wogóle do takiej oferty (niechby nawet za 10% dopłaty)? Niestety nie sądzę, a to by było przekonujące. Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, zieli no właśnie, jak firmie wychodzi że (przyjmijmy) co piąta PCi przez 10 lat wymaga serwisu kosztującego 25% ceny zakupu to opcja gwarancji (ubezpieczenia) wychodzi 5% wartości. Ktoś się zbliża wogóle do takiej oferty (niechby nawet za 10% dopłaty)? Niestety nie sądzę, a to by było przekonujące.

 

moge poprzec tutaj tych co nie chca wydluzac gwarancji - dlaczego?...

najdrozsza w kazdej PCI jest sprezarka - do mojej - nie najtanszej pompy, kosztuje 1800zł + wymiana 150zł w firmie ktora montowala mi PCI.

ceny czesci tak samo jak pomp sa coraz nizsze.

kiedys przy kotle na prad- w poprzednim domu - spalila sie 1 grzalka - musialem wymienic caly modół grzewczy za bagatela 2000zł. :) (koszt nowego kociolka -chyba 4000)

potrzeba dluzszej gwarancji czesto wynika z niewiedzy ile co kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, wydłużyłem gwarancję do pralki za 200zł na 5 lat. ostatnio uwalił się moduł elektryczny, musiałbym kupić nowa pralkę bo nie opylało się naprawiać. Jestem do przodu. Jednak opłata musi być sensowna.

 

zgadza sie tesciu do tv tez doplacil 200zl - ale tv kosztowal 1000zł - 10%(o czym czytalem wyzej) od 20-30tys zł - to 2-3tys zł , nie mowiac o wiele drozszych

poza tym na zachodzie, gdzie PCi jest duuuzo wiecej niz u nas pracuja i sie nie psuja - bodajze rwxw i rydzadam pisali bodajze o 30 letnich pracujacych pci

 

edit - sensowna dopłata jak najbardziej mialaby sens - np 2% wartosci

Edytowane przez QQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie najlepiej swiadczy o tej kalkulacji. ja bylem totalnym zoltodziobem, i wydalem 40 tys wiecej (razem 340 tys) z 2 powodow: zgodzilem sie w 2 przypadkach umawiac na biezace rozliczenia i dolozylem rzeczy, ktorych na poczatku nie planowalem.

 

Ja tez wiele rzeczy dolozylem (chociazby PCi), ale oprocz tego w wielu przypadkach nie zdecydowalem sie na tansze opcje, bo z czasem uswiadomilem sobie dopiero jakie moga byc konsekwencje. W domu jest mase drobnych rzeczy ktorych nawet nie przyjdzie Ci do glowy policzyc a suma sumarum wychodza z tego grube tysiace zl. JAk rozmawiam z sasiadami na moim osiedlu, to moje "przestrzelenie" kosztow miesci sie w osiedlowej sredniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wiele rzeczy dolozylem (chociazby PCi), ale oprocz tego w wielu przypadkach nie zdecydowalem sie na tansze opcje, bo z czasem uswiadomilem sobie dopiero jakie moga byc konsekwencje. W domu jest mase drobnych rzeczy ktorych nawet nie przyjdzie Ci do glowy policzyc a suma sumarum wychodza z tego grube tysiace zl. JAk rozmawiam z sasiadami na moim osiedlu, to moje "przestrzelenie" kosztow miesci sie w osiedlowej sredniej ;-)

 

musze sie z tym zgodzic - piszac o dachu np. nie policzylem lat i kontrlat - bagatela 4,5tys na moj dach, wlaczniki i gniazdka bagatela 3tys, plytki nie najtansze, bo na duza czesc zycia, i takich bagatel zbiera sie duzo wiecej, a i jeszcze jedno - niektore bagatele kosztuja mniej, a nie ktore duuuzo wiecej

ale nie moge sie zgodzić z rozbieznoscia 100% i wiecej - chyba ze ktos dostal spadek i wspomniane marmurki - biale :) - kladzie - wtedy to rozumiem :)

 

edit - to nie ten temat

Edytowane przez QQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby wrócić do tematu - zastanawiam mnie czy są firmy które oferują PCi (zy lub bez instalacji/DZ) dając gwarancję np. 10 lat (lub więcej), lub choć dając opcję dokupienia takiego pakietu. Bo dla głupiego kondensacika 5x tańszego jak pompa dają 5 lat gwarancji.

 

I (uprzedzając odpowiedź) - dlaczego nie? ;)

 

5 w standardzie, bez dopłat. Większa gwarancja - do uzgodnienia. Tylko po co?

Jak obserwuję, u mnie jak coś "wyskoczy" to są to "choroby wieku dziecięcego", w pierwszych miesiącach pracy. Później spokój.

 

Nie dalej jak w piątek, wymieniłem zawór rozprężny (Danfoss!!!) w nowej pompie, dopiero od niedawna użytkowanej. Jak się chłodnictwem zajmuję jeszcze TZR Danfoss'a mi nie "poszedł" nigdy!!!

 

Więc jak widać, wszystko może się zdarzyć, nawet najmniej prawdopodobne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczenia OZC daja w wyniku liczy niezbedne do certyfikatu energetycznego, choc same obliczenia mozna wykonywac tylko dla siebie celem szacowania kosztow grzanua co/cwu.

 

Pozdrawiam

 

u mnie w certyfikacie jest wartość z projektu - projekt z 1999r. - ocieplenie 5cm styropianu i 10cm welny na poddaszu - co to ma wspolnego z OZC po zakonczeniu budowy i odbiorrami w roku poprzednim

obecnie rozpoczynane i konczone budowy powinny miec OZC porownywalne z certyfikatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 w standardzie, bez dopłat. Większa gwarancja - do uzgodnienia. Tylko po co?

Jak obserwuję, u mnie jak coś "wyskoczy" to są to "choroby wieku dziecięcego", w pierwszych miesiącach pracy. Później spokój.

 

Nie dalej jak w piątek, wymieniłem zawór rozprężny (Danfoss!!!) w nowej pompie, dopiero od niedawna użytkowanej. Jak się chłodnictwem zajmuję jeszcze TZR Danfoss'a mi nie "poszedł" nigdy!!!

 

Więc jak widać, wszystko może się zdarzyć, nawet najmniej prawdopodobne rzeczy.

 

:yes:

 

edit - jak cos dziala przez pierwszych 5lat - mowie o nie mechanicznych rzeczach - to dlugo jeszcze podziala - mechaniczne jak w aucie - zuzywaja sie jak klocki hamulcowe

Edytowane przez QQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rwxw i rydzadam pisali bodajze o 30 letnich pracujacych pci

Tak, są takie, ale za granicą można też kupić zepsutą - znaczy czasem się psują. Uszkodzenia to awaria sprężarki, rozszczelnienie wymiennika płytowego (np. po zamarznięciu wody dz po awarii obiegówki dz) czasem wraz z dostaniem się wody do układu sprężarki (chyba najgorsza awaria), elektronika, czasem nie wiadomo co - po prostu nie działa. Na szczęście chyba psują się niezbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 w standardzie, bez dopłat. Większa gwarancja - do uzgodnienia. Tylko po co?

Jak obserwuję, u mnie jak coś "wyskoczy" to są to "choroby wieku dziecięcego", w pierwszych miesiącach pracy. Później spokój.

 

:yes: Dwa lata gwarancji w zupełności wystarczy. Jak w tym czasie się nic nie stanie, można być w miarę spokojny o dalsze losy instalacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są takie, ale za granicą można też kupić zepsutą - znaczy czasem się psują. Uszkodzenia to awaria sprężarki, rozszczelnienie wymiennika płytowego (np. po zamarznięciu wody dz po awarii obiegówki dz) czasem wraz z dostaniem się wody do układu sprężarki (chyba najgorsza awaria), elektronika, czasem nie wiadomo co - po prostu nie działa. Na szczęście chyba psują się niezbyt często.

 

Z tego co pamiętam, w ciągu 30 lat nawaliła pompka GZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są takie, ale za granicą można też kupić zepsutą - znaczy czasem się psują. Uszkodzenia to awaria sprężarki, rozszczelnienie wymiennika płytowego (np. po zamarznięciu wody dz po awarii obiegówki dz) czasem wraz z dostaniem się wody do układu sprężarki (chyba najgorsza awaria), elektronika, czasem nie wiadomo co - po prostu nie działa. Na szczęście chyba psują się niezbyt często.

 

jak wszystko co kupujemy - jak masz niefart to po okresie gwarancji zepsuje sie wszystko

tylko czy warto PCI ubezpieczac za 10% jej wartosci?? - ile bedzie kosztowala nowa za 5 lat, lub jakie doplaty beda, a mysle ze w koncu beda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko co kupujemy - jak masz niefart to po okresie gwarancji zepsuje sie wszystko

tylko czy warto PCI ubezpieczac za 10% jej wartosci?? - ile bedzie kosztowala nowa za 5 lat, lub jakie doplaty beda, a mysle ze w koncu beda :)

 

I tutaj nie chodzi o całą PC! Tu chodzi raczej o jakiś podzespół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj nie chodzi o całą PC! Tu chodzi raczej o jakiś podzespół.

 

:yes:

 

edit - jak kiedys dawno temu np. pralki do prania warto bylo naprawiac i te starsze warto naprawiac, a dzis producenci ida w kierunku - po co ludzie maja naprawiac lepiej niech nowe kupuja, i tak konstruuja agd zeby sztuki ze stoku schodzily - a co tam klient ...

oby tak nie doszlo w przypadku producentow PCI

i tu moja dygresja - dlatego wybralem ta co mam ( moja pewnie po czesci tez jest z chin, ale sa czesci zamienne od reki i prostota budowy pozwala na duuza fantazje z zamiennikami :) )

a wsrod naszych producentow pomp mysle ze zaczynaja i ew. czesci zamienne sa i dlugo beda, dopuki nie zaczna produkcji w indiach, chinach, lub w innym kraju dalekiego wschodu

Edytowane przez QQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...