Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cieszę się, że jesteś zadowolony - choć pewny byłem że tak właśnie będzie.

Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by się o p. Piotrze wyrażał inaczej niż w superlatywach

po prostu kolejny zadowolony klient:)

mimo że nie wszystko jeszcze skończone;)

 

Jak możesz to podkręć ciśnienie na reduktorze do 4-5 barów i odkręcaj krany z ciepłą wodą na maksa, po kolei, na kilkanaście-dziesiąt sekund aż przestanie prychać. Potem ustaw z powrotem 3 bary. Powinno pomóc.

o widzę że masz chyba za dużo czasu, jeśli jest czas na forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć,

 

Mam pytanie - czy ktoś z mógłby mi doradzić w sprawie kominka - robić go czy nie?

 

Dom 125m2, parterowy, pompa ciepła ( nie wiem jeszcze czy kol. pionowy czy poziomy się okaże ) rekuperacja.

 

Koszt komina i kominka wyniósłby u mnie minimum 25 tyś.

 

Co myślicie na ten temat - opłaca się? Czy ktoś ma pompę i kominek? Zbędny wydatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry komin to jakieś 12 tys plus kominek to akurat tyle mnie wyjdzie...

 

Nibe Biawar wyliczylo mi pompę z kol. pionowym 50 tys, a z poziomym 42 tyś. - wszystko w cenie z montażem, odwiertami i odpaleniem.

 

No i właśnie się zastanawiam czy robić ten kominek, czy pompa ciepła da radę w tęgie mrozy. Czy przyjemność palenia w kominku raz-dwa-max trzy razy na tydzień jest warta tej ceny.

 

Perspektywa braku prądu też zachęca do posiadania kominka... Z drugiej strony mój dom ma być bardzo energooszczedny i nie wiem czy po prostu jest sens.

Ktoś ma i żałuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry komin to jakieś 12 tys plus kominek to akurat tyle mnie wyjdzie...

 

Nibe Biawar wyliczylo mi pompę z kol. pionowym 50 tys, a z poziomym 42 tyś. - wszystko w cenie z montażem, odwiertami i odpaleniem.

 

No i właśnie się zastanawiam czy robić ten kominek, czy pompa ciepła da radę w tęgie mrozy. Czy przyjemność palenia w kominku raz-dwa-max trzy razy na tydzień jest warta tej ceny.

 

Perspektywa braku prądu też zachęca do posiadania kominka... Z drugiej strony mój dom ma być bardzo energooszczedny i nie wiem czy po prostu jest sens.

Ktoś ma i żałuje?[/quote

 

Ta cena jest z podłogówką i ciepłą wodą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli te 50 tys to jest za pompę gruntową z odwiertami dużo???

 

Przecież z tego co tu czytam na forum to się tyle płaci :yes:

 

Niestety, nie umniejszę sobie tych kosztów wykonując część robót "tymy rencamy" bo po prostu sie na tym nie znam, kompletnie nie moja działka. Widzę, że na tym forum jak ktoś normalnie pyta się o radę to zaraz się na niego najeżdża i oskarża o brak umiejętności korzystania z kalkulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaraz się na niego najeżdża i oskarża o brak umiejętności korzystania z kalkulatora...

Z kalkulatorem chodzi o jedno: przeliczenie kosztów inwestycji w stosunku to rocznych kosztów ogrzewania. Jeżeli np. zrobisz ogrzewanie prądem za 2000zł i rocznie zapłacisz 3000 za prąd to pompa za 50.000 z kosztem ogrzewania 1000zł na rok nigdy się nie zamortyzuje. Teoretycznie przy tych założeniach po 24 latach nastąpi zrównanie kosztów... Tylko czy PC będzie jeszcze działała? Co z kosztami kredytu lub odsetkami od ewentualnej lokaty? Próbowałeś to analizować od tej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...