Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powietrzna pompa ciepła na mrozy?? hehe dobre

 

to to nawet ja wiem ( że na co i cwu odpada ) a z zawodu jestem tłumaczem :)

Nie obraź się... Może i jesteś dobrym tłumaczem ale na technice raczej się nie znasz. Nie mieszkamy na biegunie i nasze "mrozy" to żadna tragedia dla PC P-W. Są pompy, dla których deklarowana jest praca z COP >1 dla -25 stopni. Zresztą wystarczy przejechać się do "gorącej" Szwecji i zobaczyć czym tam ogrzewa się mnóstwo domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się, ze koszt 50tys dla domku 125m2 jest trochę kosmiczny. U siebie planuje pompę w granicach max 30tys, ale ja buduje domek 350m2.

Po prostu wychodzi Ci bardzo dużo. Może przemyśl sprawę z grzaniem prądem. Jeste wiele przykładów na forum , że to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Komin wyszedł mnie 3tys.zł,dlatego myślałem,że przecinki Ci się pomyliły ?

 

3 tys to ja zaplacilem za klinkier na obudowanie komina systemowego z murowaniem. Chyb ze swoje pustaki kominowe pomalowales na dachu farba to tyle wyszlo.

Nie wspomne juz o kosztach dodatkowych w stylu fundamentu, przylacza, zazbrojenie stropu dokola komina na postawienie obmurowania, wieniec u gory, koszty obrobki blacharskiej, dobra fuga. Do tego jeszcze dochodzi koszt samego wkladu systemoweg z ociepleniem, zaprawy na jego polaczenie i fachmanow ktorzy potrafia to dobrze zrobic.

 

Moze za pojedynczy komin nie wyjdzie 12 tys, ale kolo 7-8 tys mozesz spokojnie liczyc. Te 3 tys to raczej z paluszka wyssales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mniej :)

 

Komin 7,2mb 1500zł,obróbka blacharska 600zł,styro 50zł,tynk mozaikowy 500zł,

 

Matko Bosko! Otynkowales tego kikuta nad dachem!? To Ci "zdobi" chalupe :-)

Do tej wersji super-econo fundamentu, przylacza i roboty nie wliczasz, czy sam murowales?

 

 

PS. Teraz zobaczylem dodana fotke. Nie wiem jak by Ci to delikatnie powiedziec. Koszmar?

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był z teraźniejszej epoki budowalnej a nie z "będzie Pan zadowolony" to wiedziałbyś,że istnieje coś takiego jak izolowana płyta fundamentowa,która zastępuje fundament i na której muruje się dom.

 

Wiesz, jak mial bym miec takie "cus" na dachu, to faktycznie wole byc z innej epoki. :-)

Ale podobno o "gustach" sie nie dyskutuje.

 

PS. Jak Ci ta ekipa w tym "stylu" cala chalupe zrobila to .... o kurde. Fota komina mnie porazila :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo takiego gargamela jak Twój to bym nawet w koszmarnych snach nie chciał,żeby się pojawił.

A dodając do tego WG i śladową izolację to normalnie tablety na stres musiałbym brać :D

 

O kurde, ale widze, ze moja opinia nie jest osamotniona :lol2:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-%29&p=5382595&viewfull=1#post5382595

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był bardziej inteligentny (od posiadaczy WG również też tego nie wymagam) to byś się doczytał,że autorus nie będzie miał wogóle kominów i dlatego taka reakcja :)

No ale cóż,WG swoje robi ;)

Gdyby nie kominek,to nawet tego kikuta by nie było ale nie wyobrażam sobie domu bez kominka :)

Sorry, ale co masz do mnie i mojej inteligencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był bardziej inteligentny (od posiadaczy WG również też tego nie wymagam) to byś się doczytał,że autorus nie będzie miał wogóle kominów i dlatego taka reakcja :)

No ale cóż,WG swoje robi ;)

Gdyby nie kominek,to nawet tego kikuta by nie było ale nie wyobrażam sobie domu bez kominka :)

 

Posluchaj "inteligencie", moze arturo po zobaczeniu Twojego komina dal sobie wlasnie spokoj z kominami wogole. IMHO lepiej by wygladal otwor dymny w dachu. ;-)

Ide jeszczse raz looknac na Twoj "komin".:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...