Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam na swoj dom 12kW i pracuje w zasadzie tylko w taniej taryfie. Jak bym olal tani prad, to bym spokojnie oblecial taka 8kW u siebie, a ja mam prawie 100m2 wiecej do ogrzania.

Aaa , zakladam, ze dom o w miare standardowej bryle a nie minizameczek z czterema wiezyczkami :-)

Oszczednosci z tytulu WM to ledwie 20%, wiec nie wierz w magie jakis kolosalnych strat z tego powodu.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Praxis ma rację w całej rozciągłości Układanie podłogówki w odstępach mniejszych niż 10 jest bez sensu.

Wystarczy przeliczyć podłogówkę dla 10 ,15 i 20 cm. np dla strumienia emitowanego ciepła na poziomie 50W/m2

dla rozstawu 1o cm temperatura wymagana to 31 C

dla rozstawu 15 cm temperatura wymagana to niecałe 32 C

dla rozstawu 20 cm temperatura wymagana to 32,5 C

 

Te 50 W /m2 to zazwyczaj maksymalna potrzebna .

Przy mniejszym strumieniu ciepła różnica temperatur jest jeszcze mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj 2 roznych systemow walutowych :-)

To ze bedzie mniejsza temp zasilania ne oznacza, ze temperatura wylewki bedzie nizsza. Zebys zagrzal w domu do 22*C musisz miec temperature wylewki na poziomie 24*C przy plusowych i 25*-26*C przy mrozach. Nie zagrzejesz w domu do 22*C nagrzwajac wylewke do 20*C. To chyba jasne. :-)

Majac gesciej rurki zrobisz to po prstu woda o nizszej temperaturze, bo wiecej rurek w wylewce to grzejnik o wiekszej mocy. Jak bys mial rzadziej, to taki grzejnik ma mniejsza moc i musi pracowac na wiekszej delcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies zabobony kultywujesz z tymi parkietami o ogrzewaniem podlogowym. Nieraz w gorace lato ten parkiet bedzie cieplejszy niz w ostra zime przy wlaczonej podlogowce.

Te "zabobony" siegaja chyba czasow, gdy ludzie zamiast grzejnikow podpinali do pieca 20kW podlogowke i mozna sie bylo bez kapci poparzyc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to ja tez sprobuje taki byc. Chowam usmiech do kieszeni.

Powietrze w naszych domach staje sie zuzyte wcale nie dlatego, ze podnosi sie jego wilgotnosc przy niedostatecznej wentylacji, ale glownie dlatego, ze wzrasta stezenie CO2. Wilgoc to tylko najbardziej widoczny skutek. W zwiazku z tym jesli juz ma cos "grzebac" z wilgotnoscia, to powinien to czyste powietrze doplywajace nawilzyc, a nie zmniejszac jego strumien aby podniesc wilgotnosc w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...