Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mieszanie wody non stop to strata energii na obiegowke, ale od tego ani woda ani pdloga nie powinna sie wychladzac jakos szczegolnie.

Co do temperatur to zaraz podejrze i napisze.

 

Napisz jeszcze jak masz wykonana podlogowke na tych 200m2.

Jakie odstepy rurek?

Czy kryzujesz przeplyw prze grzejniki drabinkowe (sa one na osobnych obwodach jak mysle)?

Czy gdziekolwiek na podlogowce przymykasz przeplyw?

Jaka temperature powrotu masz ustawiona na zalaczenie i wylaczenie grzania?

Masz jakies bypassy w instalacji?

 

Siakos tak mi sie wydaje, ze twoje GZ nie odbiera mocy podawanej przez pompe, ale moze to wrazenie tylko.

 

Strate obiegowka robila na poczatku ,instalacje znam b.d. muj kuzyn instalator ja nadzor i odbior :wiggle: rurki na podlodze zageszczone co 10cm przy wiekszych oknach nawet gesciej ,nie oszczedzalismy na tym towarze bo nie oplacalne

drabinki jeszcze nie pracuja bo to budowa(jeszcze nie ma) ale oddzielne podejscie ,jedna drabinka bedzie na CWU ,wiem ze sa tez minusy tego ale jak cos to bedzie bardzo na NIE to likwidacja (sprawdze to ) na razie nie przymykam nie dlawie niczego bo to jeszcze niestety budowa:sick: nie mam zadnych urzadzen do tego jak cos to kiedys zaworkami od petli bo niekture pomieszczenia lekko przegrzewaja (swiadomie np. lazienka) obiegi nie przekraczaja 100mb. duzo ich przez to kiedys na czasie wrzuce pare fotek z instalacji

tylko nie wiem jaka ta temp powrotu zal. i wyl. grzania? Nie ustawialem tego nawet mysle ze nie ma tego, tylko to moje nieszczesne CO otym decyduje i histereza

nie mam bypassow

A co moze byc przyczyna nieodbierania mocy GZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tak czesto otym ze to budowa,pisze tak bo nie ma odbioru budynku ale tez duzo brakuje do tego, objasnie troche: sa instalacje wszystkie,tynki, posadzki, ocieplenie, wszystkie otwory pozamykane na gotowo,wentylacja zwykla grawitacja (jak wysusze wszystko to pokryzuje) czyli bez wykonczeniowki jeszcze- wiadomo wszystko kasa:no: niedlugo zaczne cos z kartongipsami zabudowywac i te 15 *C wystarcza ,straty napewno sa jeszcze jakies na poddaszu-w trakcie dopracowywania. srednio na dobe zuzywam ok 18-20 kwh i tu nie chce sie z nikim porownywac mi to na razie lezy , tylko chce zejsc jednak z tymi startami sprezarki/doba, nie przekraczam norm ale jak sie da to trzeba;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc kilka. Wiekszosc masz w moich ptankach :-)

Ale u Ciebie nie to jest na rzeczy. Jakos zmylila mnie ta monstualna histereza. Ja mam ustawiona na 0,4*C, ale mam zupelnie odmienny sposob sterowania, wiec nie do porwonania te 2 wartosci.

 

wlasnie ciezko cos porownac bo inne sterowanie-----( jak tam te temp. co miales podac? Twoje cudenko juz pewnie pracuje o tej porze jak tak to nic kiedys jak bedziesz mogl to sprawdz tyko ze to przy samiuskim starcie;) ---)

Ta histereza taka malutka:confused: a od jakiej wartosci ? Bo u mnie dziś na CO wyliczone 20,5*C czyli jak spadnie wartosc CO o 5*C mniej to sprezarka i dzie w ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ciezko cos porownac bo inne sterowanie-----( jak tam te temp. co miales podac? Twoje cudenko juz pewnie pracuje o tej porze jak tak to nic kiedys jak bedziesz mogl to sprawdz tyko ze to przy samiuskim starcie;) ---)

Ta histereza taka malutka:confused: a od jakiej wartosci ? Bo u mnie dziś na CO wyliczone 20,5*C czyli jak spadnie wartosc CO o 5*C mniej to sprezarka i dzie w ruch

 

Temperaturki podalem w kolejnym poscie zaraz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=5711500&viewfull=1#post5711500

 

Po samiutkim starcie to temp powrotu jest prawie identyczna z temp wylewki (u mnie postoje sa kilkugodzinne najczesciej).

Jak chcesz zmniejszyc ilosc stopstartow, to na poczatek podnies histereze (i ew obniz temperature zadana. (zwiekszasz o 2 *C histereze i o 1*C obnizasz temp zadana - powinno wyjsc teoretycznie na jedno).

 

Ile masz teraz tych starow pompy na dobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1:40 pracy pompy temp wylewki to 22,9*C. Temperatura zasilania 30,3*C a powrot 24,1*C

Niestety nie znam bledu z jakim pokazuje temperature czujnik w wylewce.

 

faktycznie przeoczylem oki dzieki, tylko wlasnie mam cos na mysli ale to wartosc po1:40 pracy a to by musialo byc dokladnie wtedy gdy sprezarka nie podgrzeje jeszce wody, moze kiedys sie uda wstrzelic w momet to bylbym wdzieczny, moze to szcegol ale dla mnie wazny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturki podalem w kolejnym poscie zaraz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=5711500&viewfull=1#post5711500

 

Po samiutkim starcie to temp powrotu jest prawie identyczna z temp wylewki (u mnie postoje sa kilkugodzinne najczesciej).

Jak chcesz zmniejszyc ilosc stopstartow, to na poczatek podnies histereze (i ew obniz temperature zadana. (zwiekszasz o 2 *C histereze i o 1*C obnizasz temp zadana - powinno wyjsc teoretycznie na jedno).

 

Ile masz teraz tych starow pompy na dobe?

 

Startow mam ok 6-7 na dobe w zaleznosci od temp. sredniej dobowej dzis byla wysoka bo 5*C ale wiadomo wisna chwilowo jesli średnia spadnie a bylo juz nawet -8*C to tych startow bedzie logicznie wiecej ,ja nie zadaje temp. CO bo pc pracuje w pozycji AUTO z krzywa grzewcza, kiedys byla opcja zwykla czyli pozycja START i tam moglem sam nastawiac temp. CO od poziomu min. 20*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ciezko teraz cos wskurac, mam jakies przemyslenia, sa za duze rozbieznosci w sterowaniu naszymi urzadzeniami,wniosek taki ze zrobie kolejna:wtf: burze muzgu z kuzynem i cos na pewno pozmieniamy -Nowy Rok -nowe zmiany:p powiadomie o skutkach a moze ktos ma podobne sterowanie jak ja ,moze taka sama Pc ? bylo by szybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych startow nie masz jakies bardzo duze ilosci. Jesli to bedzie nawet 10 dziennie, to zupelnie do przyjecia.

IMHO poki co powinienes w niezamieszkalym domu podniesc histereze nieco i na razie to zostawic. Wszelkich korekt ustawien pompy i tak bedziesz musial dokonac juz po zamieszkaniu. Wtedy to jest zupelnie inna bajka niz grzanie budowy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, bo na Allegro jest pompa w dobrej cenie, ale nie bardzo kapuje, bo wygląda na to że ona grzeje wodę tylko do 30*C. To po co jej ten zbiornik na CWU?

http://allegro.pl/pompa-ciepla-ivt-greenline-do-domu-dla-160-m2-i2847410542.html

 

To jest firma która handluje urządzeniami gastronomicznymi ,sam u nich brałem sprężarkę do mojej PC i nie narzekam.

Na allegro jest dość długo sprzedawana ale wygląda o.k.. Nawet jak kiedyś padnie sprężarka to koszt wymiany jest nie wielki.

Z tego co pamiętam to niby testują ale w jaki sposób tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś napisać ile kosztowały by wszystkie komponenty do pompy ciepła, gdyby chcieć ją zrobić samemu? Mówię o pompie bez wodotrysków. Czyli ma mieć On/Off i tyle. Na dobrej sprężarce i dobrych wymiennikach. Ile to tysięcy?

Z tego co mi pisał wihajster to ceny serii "A" Ecopowera to już prawie "jazda po bandzie". Ale wiadomo, że to firma więc są i koszty, i marża, i wkalkulowana gwarancja. Więc spodziewam się kosztu zakupu nowych markowych części na poziomie 5-6 tys. zł.Poszukaj na elektrodzie wątku o samodzielnym wykonaniu PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś napisać ile kosztowały by wszystkie komponenty do pompy ciepła, gdyby chcieć ją zrobić samemu? Mówię o pompie bez wodotrysków. Czyli ma mieć On/Off i tyle. Na dobrej sprężarce i dobrych wymiennikach. Ile to tysięcy?[/quote

Wszystkie części do PC gruntowej o mocy 7kw kosztują dokładnie 4200pln , są już nawet złożone w działającą pc.I po co tu kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ciezko teraz cos wskurac, mam jakies przemyslenia, sa za duze rozbieznosci w sterowaniu naszymi urzadzeniami,wniosek taki ze zrobie kolejna:wtf: burze muzgu z kuzynem i cos na pewno pozmieniamy -

 

pitersson a Ty dalej drążysz ;)

5-6 startów to już żadna tragedia

jak chcesz to jeszcze ograniczyć to albo ustaw pompę na pracę w określonych godzinach tak jak Ci pisałem albo jeszcze zwiększ histerezę

jeżeli budynek masz niewygrzany to też powoduje większą ilość cykli bo jak już ogrzewanie idzie w podłogę to jest szybciej odbierane przez budynek niż jak już się on dogrzeje do oporu czyli zakumuluje tyle ciepła ile jest w stanie

na sterowaniu Pyxisa nie możesz się opierać bo to zupełnie inna bajka niż u Ciebie

samo to że pompa obiegowa GZ pracuje cały czas nie jest niczym złym (poza tym, że pompka obiegowa pobiera energię) jak jest taka możliwość w sterowniku to ustaw na próbkowanie temperatury GZ np raz na 30 min czy raz na godz to pompa obiegowa nie będzie pracowała non-stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...