Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam oferty z kilku firm cena ok 75000zł za pompę z kolektorem pionowym + podłogówka + wylewki (dom 185m po podłogach)

Czy to dobra cena?

Ile kosztowały wasze pompy i jakie macie?

 

Jak już inny napisali nie ma co gdybać trzeba znać więcej szczegółów choćby jaka pompa, jaki zasobnik, ile i jak głębokie odwierty, ile rozdzielaczy, na jakich materiałach (głównie rurki i złączki do podłogówki)

Edytowane przez PiotrTok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oferty z kilku firm cena ok 75000zł za pompę z kolektorem pionowym + podłogówka + wylewki (dom 185m po podłogach)

Czy to dobra cena?

Ile kosztowały wasze pompy i jakie macie?

 

Nie wiem ile za podłogówkę + wylewki i jaką Pc oferują ile mb odwiertów i w jakim gruncie (zależy od zapotrzebowania domu ) po podłogach 185m a ile użytkowych m. Zakładając 150m i dom dobrze zaizolowany, odwierty + Pc + pompownia, powinno wyjść w zależności od marki Pc od 35 do 45 tyś. Pln. Moja przesiadka na Pc z oleju, przy wszystkich kosztach Dz + Pc + materiały instalacyjne pompowni są w w/w zakresie, Pc i Dz stopka.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Ciepła Nibe F1126 11kw lub Nibe F1145 10kw

Zasobnik 300l Galmet maxi

Materiały instalacyjne, montaż, glikol

Odwierty min 220m, kolektor pionowy, rozdzielacz dolnego źródła w budynku

razem wszystko 50 000 lub 52 000 brutto

 

Podłogówka

90zł brutto za metr

rury pex, złączki, klipsy,rozdzielacze,szafka rozdzielcza,roboty montażowe, nadzór, regulacja

razem 16 650 brutto

 

Wylewka anhydrytowa lafarge 49zł brutto za metr

razem 9 065 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Ciepła Nibe F1126 11kw lub Nibe F1145 10kw

Zasobnik 300l Galmet maxi

Materiały instalacyjne, montaż, glikol

Odwierty min 220m, kolektor pionowy, rozdzielacz dolnego źródła w budynku

razem wszystko 50 000 lub 52 000 brutto

 

Podłogówka

90zł brutto za metr

rury pex, złączki, klipsy,rozdzielacze,szafka rozdzielcza,roboty montażowe, nadzór, regulacja

razem 16 650 brutto

 

Wylewka anhydrytowa lafarge 49zł brutto za metr

razem 9 065 brutto

 

Zapytaj o rabat minimum 25%(na wejściu do negocjacji 35%) instalatorzy mają spore możliwości upustów jeśli tylko chcą np. jeden mi opowiadał o upustach rzędu 45%, tyle dostałem na kaloryfery oczywiście od ceny katalogowej. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o rabat minimum 25%(na wejściu do negocjacji 35%) instalatorzy mają spore możliwości upustów jeśli tylko chcą np. jeden mi opowiadał o upustach rzędu 45%, tyle dostałem na kaloryfery oczywiście od ceny katalogowej. :o

 

Nie porównywał bym upustów na grzejnik do upustów na pompę.

Różnica jest bardzo wielka.

Ponadto pamiętaj że upust często nie jest tylko po to aby dostać kasę od sprzedaży urządzenia.

Często jest tak że upust przy pompie ciepła jest za tzw. " przejęcie serwisu" i wtedy w okresie gwarancji np. 5 lat przy jakiej kolwiek awarii nawet wynikającej z wady PC instalator dostaję części a sam musi z tego rabatu dojechać do klienta i wykonać prace serwisowe:)

Więc jakiś rabat musi u niego pozostać bo musi mieć rezerwę na prace serwisowe w razie W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak że upust przy pompie ciepła jest za tzw. " przejęcie serwisu" i wtedy w okresie gwarancji np. 5 lat przy jakiej kolwiek awarii nawet wynikającej z wady PC instalator dostaję części a sam musi z tego rabatu dojechać do klienta i wykonać prace serwisowe:)

Więc jakiś rabat musi u niego pozostać bo musi mieć rezerwę na prace serwisowe w razie W :)

 

Chyba, ze ktos po roku czasu zwija biznes i otwiera zupelnie inna firme (teraz zona instaluje pompy), zajmujaca sie instalacja pomp zupelnie innej marki. Funkcja pelnomocnika w takiej firmie tez jest nie do pogardzenia. :)

 

(wszystkie postacie i przytoczone zdarzenia sa wylacznie wymyslem autora tego posta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze ktos po roku czasu zwija biznes i otwiera zupelnie inna firme (teraz zona instaluje pompy), zajmujaca sie instalacja pomp zupelnie innej marki. Funkcja pelnomocnika w takiej firmie tez jest nie do pogardzenia. :)

 

(wszystkie postacie i przytoczone zdarzenia sa wylacznie wymyslem autora tego posta. ;)

 

A ty swoje komy i inne też sprzedajesz po kosztach???

I żyjesz z zasiłku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobra cena?

Szukaj dalej, bo jak do tej pory to bez rewelacji. Na pewno można zrobić taniej wylewkę i podłogówkę, wydaje mi się, że pc też. Zastanów się nad rozbiciem instalacji na dz+ pompa, osobno podłogówka, osobno wylewki. Mogą to robić różne ekipy, ci co się specjalizują w wylewkach nie robią hydrauliki itd. Że tak spytam, po co Ci wylewka anhydrytowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza OT to na tym naprawdę się nie zarabia???

 

Jak zle kupisz, to jeszcze mozesz byc w plecki. Sprzet komputerowy lezac na polce najczesciej traci na wartosci. Jak zainwestowales w towar ktorego nie sprzedasz w miare szybko, to bedziesz musial zejsc z ceny i to nieraz ponizej tej co masz na FV zakupu. :)

 

Na szczescie jest jeszcze cos takiego jak uslugi serwisowe. To na dobrym poziomie juz malo ktory "sklep" zapewnia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zle kupisz, to jeszcze mozesz byc w plecki. Sprzet komputerowy lezac na polce najczesciej traci na wartosci. Jak zainwestowales w towar ktorego nie sprzedasz w miare szybko, to bedziesz musial zejsc z ceny i to nieraz ponizej tej co masz na FV zakupu. :)

 

Na szczescie jest jeszcze cos takiego jak uslugi serwisowe. To na dobrym poziomie juz malo ktory "sklep" zapewnia. ;)

 

Fakt tu muszę przyznać rację na serwisie zawsze dobrze się zarabiało :)

W branży HVAC też jest niezły zarobek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...