Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie są zalety zbiornika cwu z stali nierdzewnej?


Recommended Posts

ZBYCHU, a Ty masz bardzo porządny filtr, z płukaniem wsteczym i reduktorem,

A widzisz zaczęło sie od info że ktos ma reduktor, a skończyło na reduktorze z filtrem i to jednej z lepszych marek.

Sam raz zamontowałem podobne urządzonko ale wraz z zestawem samoczyszczącym...to dopiero wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 6 months później...

Witam,

czy ktoś może mi polecić dobry podgrzewacz wody ze stali nierdzewnej płaszczowy lub z wężownicą miedzianą? Oczywiście jeśli takowy ktoś produkuje. Przeszukałem wiele różnych zakamarków i jakoś nie znalazłem.

Będę wdzięczny za wskazanie jakiegoś producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, straszne co piszecie, przez około 15 lat używałem zbiornika wykonanego przez rzemieśnika, zabezpieczenia mizerne, potem rzemieśnik zrobił mi drugi, byłem nawet przy spawaniu jego (produkcja), po 8 latach działania zdjołem go i założyłem "cieplejszy" biawaru i ten zdjęty używam obecnie jako zbiornik do sprężarki ma już z 15 lat i wszystko O.K. Ten biawarowski ma około 8 lat.

 

Nic nie jest niezniszczalne byłem świadkiem kłótni reklamacyjnej zasobnika z nierdzewki, podobno mocno popękał i sklep jakoś nie kwapił się z reklamacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...
Otóż zasobnik emaliowany aby poprawnie spełniał swoją rolę musi być dobrze wykonany, a mimo to emalia jest krucha jak na przysłowiowych garnkach. Wystarczy mikro pora i zbiornik mający nieustanny kontakt z wodą skoroduje, nawet pomimo zamontowania anody magnezowej. O mikro pory zaś nietrudno. Nawet jeśli zasobnik opuszcza fabrykę w doskonałym stanie, transport po polskich drogach niesie różne niespodzianki, czego może być pewien każdy polski kierowca. Rozsądnym i wbrew pozorom tańszym wyborem jest zatem zasobnik ze stali nierdzewnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam. Temat stary ale odgrzeję ;)

 

Rozważam zakup zasobnika na ciepłą wodę z jedną wężownicą , ze stali nierdzewnej , 150l , z firmy Termica . One mają podłączenia ( kroćce ) z dołu , ale można zamówić z podłączeniami z góry .Który sposób podłączenia jest lepszy ? Hydraulik wspominał coś żeby zamówić od góry - czy ma rację ?

 

Mam kocioł gazowy wiszący na ścianie , przygotowane pod cyrkulacje .

Czy podłączenia z dołu albo z góry mają wpływ na komfort korzystania z ciepłej wody ?

Proszę Was o poradę jaki zamówić , sprawa pilna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup zasobnika na ciepłą wodę z jedną wężownicą , ze stali nierdzewnej , 150l , z firmy Termica . One mają podłączenia ( kroćce ) z dołu , ale można zamówić z podłączeniami z góry .Który sposób podłączenia jest lepszy ? Hydraulik wspominał coś żeby zamówić od góry - czy ma rację ?

 

Mam kocioł gazowy wiszący na ścianie , przygotowane pod cyrkulacje .

Czy podłączenia z dołu albo z góry mają wpływ na komfort korzystania z ciepłej wody ?

 

Jeśli zasobnik będzie stojący (na podłodze) a nie wiszący, to króćce z dołu jak rozumiem odpadają (takie to chyba tylko przy zasobnikach wiszących, na ścianie).

 

Nie piszesz który zasobnik rozważasz (chociaż wysokość), i jak masz powieszony kocioł (na jakiej wysokości od podłogi, bezpośrednio nad zasobnikiem czy z jakimś przesunięciem w bok), ale moim zdaniem króćce z góry są OK o ile jest odpowiednia przestrzeń aby nimi dojść do kotła (przy kotle nad zasobnikiem, chyba wskazane byłoby minimum 20cm, a najlepiej ze 40c, lub więcej).

 

Sporo zasbników ma króćce z boku, i to moim zdaniem jest o tyle lepsze że daje więcej przestrzeni na poprowadzenie rur (głównie za zasobnikiem, o ile możesz go odsunąć ze 15-30cm od ściany).

Na rury i tak powinnaś dać otuliny (najlepiej grube i bez rozcinania, tj. zakładane przed podłączeniem, założone starannie), to ograniczy straty ciepła, choć to i tak względnie małe odcinki.

 

Samo miejsce wyprowadzenie (na zewnątrz zasobnika) króćców nie ma wpływu na komfort cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:) . Będzie jednak z boku/ dołu podłączenie , lekko przesunę ten zbiornik żeby było dojście ( będzie stał na ziemi ) .

Bezpośrednio pod kotłem mam tylko 150 cm wysokości .Rozważam 150L ale jeszcze się waham przy 120 L .Chcę żeby starczyło do napełnienia wanny od czasu do czasu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:) . Będzie jednak z boku/ dołu podłączenie , lekko przesunę ten zbiornik żeby było dojście ( będzie stał na ziemi ) .

Bezpośrednio pod kotłem mam tylko 150 cm wysokości .Rozważam 150L ale jeszcze się waham przy 120 L .Chcę żeby starczyło do napełnienia wanny od czasu do czasu :rolleyes:

 

Nie chwalisz się składem osobowym na obiekcie, ale poniżej 150L raczej bym nie schodził (choć przy nierdzewnym koszt może być jakimś argumentem). Przy zbyt małym zasobniku musiałabyś grzać go wyżej (i rozwiązywać ew. problem podmieszania z zimną jeśli masz baterie bez termostatu, chodzi o ew. poparzenia) a to większe straty ciepła na zasobniku (mimo mniejszej powierzchni samego zasobnika) i może na rurach. Tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modena, o doborze wielkości zasobników jest na forum z tryliard wątków:

https://www.google.pl/search?q=site%3Aforum.muratordom.pl+zasobnik+pojemno%C5%9B%C4%87+wanna&btnG=Szukaj&hl=pl

https://www.google.pl/search?q=site%3Aforum.muratordom.pl+zasobnik+wielko%C5%9B%C4%87+wanna&btnG=Szukaj&hl=pl

Możesz:

- poszukać sugestii i doświadczeń innych

- porachować sama (pojemność wanny, zasobnika, moce kotła i wężownicy, plus minus razy całka)

- iść na żywioł (przy 120L w ostateczności podbijesz temperaturę)

Dla mojego instalatora nie jest problemem zainstalować kocioł na ścianie przy samym suficie, ale nawet wtedy pod kotłem zostaje ca. 180cm (więc przy tym 150L dużego luzu by nie było, ale może do zrobienia)

 

Na marginesie - Termica dale 8 lat gwarancji? Szału chyba nie ma, taki Kospel daje (dawał?) 6 lat gwarancji na jakieś (wszystkie?) "zwykłe" zasobniki (przy cenie pewnie 2-3x niższej)...

W sumie kupując taki drogi zasobnik, to bym chyba nie ryzykował zbyt małej pojemności.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...