Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

andromeda : Mam pytanko do osób które brały kredyty hipoteczne:

w jakim banku skorzystaliście? - w Kredyt Banku.

ja w GEMoney

 

 

qqrq5 na co sklejasz swoje pustaki (pustaki z bk?) i do jakich temperatur Twoi magicy chcą budować?

nie mam pojecia :(

 

a ja licze na ciepła zime wiec mogliby murowac (chcemy tylko do pieterka zrobic, bez stropu)

 

wkoncu nam zwiezli ze składu, gdzie zimowało od marca :D

http://img142.imageshack.us/img142/2536/pb060035cq6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ile firma budowlana wzieła od budujących koniczynke za postawienie samych murów i stropów bez wierzby dachowej ? Bo jedna wyliczyła mi koszty robocizny za cos takiego az 58 tys!

 

Z fundamentami od 30 do 42 tys.

 

Witam

Ja firmie płaciłem za fundament, ściany, wkład kominowy ceram., cały dach i dachówka ( surowy otwarty) 130tys.zł ich materiał, maszyny, transport oraz kierownik budowy. tutaj nic mnie nie interesowało.

 

Inna firma chciała za robociznę 38tys bez dachu, ale materiał musiałem sam zapewnić i tu sie przeraziłem że nie mam tyle wolnego czasu żeby szukać materiału.

A kredyt to w Raiffeisen, ale kredyt to jest zależny od rożnych sytuacji, ten bank nie robił problemów z dochodem z zagranicy inne zadały więcej papierków, ale za kilka miesięcy zmienię bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy ktos buduje (wybudował) dom w koniczynce 2G w okolicy Warszawy lub Wrocławia?

Zależy mi dokładnie na tym modelu, by zobaczyćć poddasze.

Bardzo zależy mi na obejrzeniu jak wygląda w rzeczywistości, tak by mozna było wprowadzic jakieś ewentualne zmiany jeszcze.

My rozpoczynamy budowę w marcu 2008 pod Wrocławiem.

z góry dzieki za jakies informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

W sobotę 19. 01 zakończyłem stan surowy otwarty. Udało się zdążyć przed zimą. :wink:

Z ostatnich zmian w projekcie:

- nie bądzie spiżarki, będzie wejście do kuchni z korytarza, po wybudowaniu ścian działowych wyglada OK,

- łazienka na poddaszu została poszerzona w stronę garderoby i pokoju, tak, że ma po podłodze ok. 9,5 m (nie ma wykusza jest okno dachowe),

- nie będzie okna dachowego w sypialni na poddaszu, to w ścianie wystarczy.

 

Jeśli ktoś ogrzewa Koniczynkę groszkiem, to niech napisze jaki ma piec i jak go ustawił w kotłowni.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz zdradzić ile wyniósł Cię stan surowy, ciekawa jestem jakie są teraz koszty

Od zakupu projektu (1,9 tys) poprzez przyłącza (4 tys) do stanu surowego z odeskowanym i pokrytym papą dachem ok. 131 tys zł. Budowałem Koniczynkę 2 + dostawiany garaż (7x4) + zadaszony taras (6,5x3). Zaczynałem we wrześniu 2007 i materiały kupowałem na bieżąco (latem było za drogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam i pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy domku lub projektu "Koniczynka". My z mężem też niedługo dołączymy do Was bo na 99% kupujemy ten projekt w przyszłym tygodniu (Dom w Koniczynce G). W związku z tym mam pytanie: czy ktoś buduje ten domek na Śląsku? Marzy mi się zobaczyć go na żywo.

Chciałabym też podziękować za wszystkie cenne rady które znalazłam tu na forum, na pewno z nich skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile płaciłeś za postawienie domu jeżeli mogę spytać bo chcę mniej więcej porównać ile mnie wyniesie postawienie domu w koniczynce 3 bo mój fachoweic powiedział że tak ok 170 tyś wystarczy nam żeby się tam wprowadzić

 

170 tys. do zamieszkania ??????????????

 

Chyba jakieś nieporozumienie.

 

Ja tyle planuję na stan surowy z pokryciem dachowym "zwykłej koniczynki" z oddzielnym garażem.

 

Wogóle "koniczynki" coś słabo piszą na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o normalnym budowaniu a nie wygórowanych cenach, pustaki już mamy cegłę, drut zbrojeniowy, bloczki, nasz fachowiec fakt trochę po rodzinie weźmie od nas 25 tyś za postawienie domu + pokrycie dachu blachodachówką, sam przyznał, że w tej chwili już musiałby wziąć od nas więcej ale umawialiśmy się w tamtym roku i już nie będzie zmieniał ceny.

ja cały czas wierzę w to że w 200 tyś się zamkniemy oczywiście bez mebli bo tego nie biorę pod uwagę, no ale zobaczymy czas pokaże czy nam się to uda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o normalnym budowaniu a nie wygórowanych cenach, pustaki już mamy cegłę, drut zbrojeniowy, bloczki, nasz fachowiec fakt trochę po rodzinie weźmie od nas 25 tyś za postawienie domu + pokrycie dachu blachodachówką, sam przyznał, że w tej chwili już musiałby wziąć od nas więcej ale umawialiśmy się w tamtym roku i już nie będzie zmieniał ceny.

ja cały czas wierzę w to że w 200 tyś się zamkniemy oczywiście bez mebli bo tego nie biorę pod uwagę, no ale zobaczymy czas pokaże czy nam się to uda

 

W tej cenie jest cegła, stal, bloczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile płaciłeś za postawienie domu jeżeli mogę spytać bo chcę mniej więcej porównać ile mnie wyniesie postawienie domu w koniczynce 3 bo mój fachoweic powiedział że tak ok 170 tyś wystarczy nam żeby się tam wprowadzić

 

Zaczynam szukać, gdzie przepłaciłem. U mnie 170 tys to bedzie stan surowy zamkniety z dachówka cementową. Same materiały to ok. 125 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile płaciłeś za postawienie domu jeżeli mogę spytać bo chcę mniej więcej porównać ile mnie wyniesie postawienie domu w koniczynce 3 bo mój fachoweic powiedział że tak ok 170 tyś wystarczy nam żeby się tam wprowadzić

 

Zaczynam szukać, gdzie przepłaciłem. U mnie 170 tys to bedzie stan surowy zamkniety z dachówka cementową. Same materiały to ok. 125 tys.

 

Oj zawsze można zejść z ceny. Postawić dom z suporeksu, najtańsze rynny, blacha (choć w koniczynkach nie wiem czy to ma w ogóle sens). Moim zdaniem 170 tys. to cena przyzwoita, w miarę realna. Też tyle mi wychodzi biorąc do kalkulacji obecne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie ocenić ten projekt?

 

Moim bardzo subiektywnym zdaniem - nie lubie projektów Archona. Sa tandetne, a ich wizualizacje robione pod publiczkę (romantyczne, ale niepraktyczne balkoniki, wykusze, ckliwe aranzacje z festonami pelargonii i szczęsliwymi rodzinkami, itd). Wszystko po to by klient zakochał się w wizualizacji i odpuścił sobie krytyczą ocenę projektu.

 

Spójrz na kuchnie - jest kompletnie nieustawna! jedna ściana okno, druga ściana okno, trzecia ściana drzwi do spizarki, czwarta - wejście na salon. pomijajac kwestię, czy chcesz miec kuchenny bałagan tak bezpośrednio na widoku w salonie, to odpowiedz sobie gdzie powiesisz szafki wiszące, gdzie ustawisz dużą lodówkę? Zwróć uwagę jak dziwacznie ustawiono w projekcie kuchenke gazową.

Łazienka na parterze - goście widzą jak wychodzi się na "grubszą sprawę". Krępujące!

Garderoba na piętrze - jest pod skosami, więc niewiele ją wykorzystasz.

Jak nisko schodzą skosy, widać po rozmieszczeniu łóżek - są odstawione od ścian.

 

Jednym słowem - projekt z typowymi błedami, jakich tysiące w katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o normalnym budowaniu a nie wygórowanych cenach, pustaki już mamy cegłę, drut zbrojeniowy, bloczki, nasz fachowiec fakt trochę po rodzinie weźmie od nas 25 tyś za postawienie domu + pokrycie dachu blachodachówką, sam przyznał, że w tej chwili już musiałby wziąć od nas więcej ale umawialiśmy się w tamtym roku i już nie będzie zmieniał ceny.

ja cały czas wierzę w to że w 200 tyś się zamkniemy oczywiście bez mebli bo tego nie biorę pod uwagę, no ale zobaczymy czas pokaże czy nam się to uda

 

W tej cenie jest cegła, stal, bloczki ?[/quo

 

tak wbrew pozorom jak ktoś szuka to rzeczywiście jest w stanie znaleźć dobrą cenę za dany materiał dla przykładu sama stal w Warszawie za tonę krzyczeli 3700 a ja kupiłam i to bez znajomości w Olsztynie za 2305 za tonę, trzeba się tylko trochę poświęcić i podzwonić albo pojeździć i pytać bo różnice między hurtowniami są ogromne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie ocenić ten projekt?

 

Moim bardzo subiektywnym zdaniem - nie lubie projektów Archona. Sa tandetne, a ich wizualizacje robione pod publiczkę (romantyczne, ale niepraktyczne balkoniki, wykusze, ckliwe aranzacje z festonami pelargonii i szczęsliwymi rodzinkami, itd). Wszystko po to by klient zakochał się w wizualizacji i odpuścił sobie krytyczą ocenę projektu.

 

Spójrz na kuchnie - jest kompletnie nieustawna! jedna ściana okno, druga ściana okno, trzecia ściana drzwi do spizarki, czwarta - wejście na salon. pomijajac kwestię, czy chcesz miec kuchenny bałagan tak bezpośrednio na widoku w salonie, to odpowiedz sobie gdzie powiesisz szafki wiszące, gdzie ustawisz dużą lodówkę? Zwróć uwagę jak dziwacznie ustawiono w projekcie kuchenke gazową.

Łazienka na parterze - goście widzą jak wychodzi się na "grubszą sprawę". Krępujące!

Garderoba na piętrze - jest pod skosami, więc niewiele ją wykorzystasz.

Jak nisko schodzą skosy, widać po rozmieszczeniu łóżek - są odstawione od ścian.

 

Jednym słowem - projekt z typowymi błedami, jakich tysiące w katalogach.

 

zawsze przecież można zlikwidować jedno okno i już cała ściana jest do ustawienia mebli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile płaciłeś za postawienie domu jeżeli mogę spytać bo chcę mniej więcej porównać ile mnie wyniesie postawienie domu w koniczynce 3 bo mój fachoweic powiedział że tak ok 170 tyś wystarczy nam żeby się tam wprowadzić

 

Zaczynam szukać, gdzie przepłaciłem. U mnie 170 tys to bedzie stan surowy zamkniety z dachówka cementową. Same materiały to ok. 125 tys.

 

Oj zawsze można zejść z ceny. Postawić dom z suporeksu, najtańsze rynny, blacha (choć w koniczynkach nie wiem czy to ma w ogóle sens). Moim zdaniem 170 tys. to cena przyzwoita, w miarę realna. Też tyle mi wychodzi biorąc do kalkulacji obecne ceny.

cieszę się że ktoś myśli tak jak ja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze przecież można zlikwidować jedno okno i już cała ściana jest do ustawienia mebli

 

Zawsze mozna wszystko w projekcie zmienić. Tylko po co wtedy kupowac projekt "gotowy"?

Raczej chodziło mi o przykład, ze architekci Archona maja głęboko w d**** funkcjonalność i wygodę. O ergonomii nie słyszeli chyba nigdy. Tak jest z większością ich projektów gotowych. Natomiast robienie słodkich widoczków made in książki jehowych wychodzi im doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...