Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki za odpowiedzi. Wczorach chyba byłam w podłym nastoju, bo te odległości między źdźbłami wydawały mi się większe. Dzisiaj bardziej powiało optymizmem i rzetelnie oceniam, że te bardziej łyse miejsca to odległości są ca 5 cm.... mnie to nadal wydaje się dużo, ale moje życiowe doświadczenie w tej materii jest dośc marne... Zrobię zdjęcia i podeślę tej firmie, niech się tłumaczą...

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ged masz trochę racji w tym, co piszesz. Jeśli chcesz mieć natychmiastowy efekt gestej murawy, wysiejesz dużo nasion i będzie pięknie. Pięknie na początku. Bo później trawa zacznie się dusić, walczyć o przestrzeń życiową. Będzie niedotleniona i wertykulator pójdzie w ruch cztery razy w sezonie. Nie tędy droga. Trawnik zakładasz na wiele lat i musisz wziąć pod uwagę, co z nim będzie za czas jakiś.

Z trawnikiem jest tak samo jak z sałatą i innymi roślinami, wysiejesz za gęsto, ładnie wzejdzie, ale efekt końcowy marny.

Myślę, że te 15 cm to trochę przesada, może tylko w kilku miejscach i też nie aż tyle. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawe Barenburg mozna kupic tylko na zamówienie.

Teska, znasz jakieś sklepy internetowe?

 

 

Znalazłam taką stronę:

 

http://www.barenbrug.pl/main.htm,

 

 

ale tutaj jest dużo różnych mieszanek - którą wybrać?

Może tę:

 

http://www.barenbrug.pl/exc.gif

 

Chyba można do nich zadzwonić i zapytać czy przyślą.

Ja niestety jeszcze nie jestem na tym etapie, ale pilnie śledzę ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęliśmy urządzanie ogrodu. Posadziliśmy roślinki, obsypaliśmy korą dookoła, w miejcu gdzie ma być trawnik nawieźliśmy troszkę ziemi i wyrównaliśmy. Zamarudziliśmy z zakładaniem trawnika i teraz efekt jest taki, że urosła trwawa samosiejka i kupę zielska. Ponadto kora poprzerastała nam zielskiem i trawą. Co z tym teraz zrobić zanim założymy trawnik? Spryskać Raundapem? Czy wszędzie czy tylko tam gdzie widać, że samo zielsko wyrosło (w niektórych miejscach całkiem ładana ta trawka samosiejka) ? To co poprzerastało korę też? Jak długo potem czekać z posianiem trawnika? Poradźcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spórbujcie skosić z zobaczyć co z tego wyjdzie. Pora na zakładanie trawników nie jest dobra terez nawet "stara" trawa wysycha. Jeżli chodzi o kore to stanowczo odradzam opryski gdyż łatwo zniszczyc posadzone rośliny. Jezli nie jest tego dużo to można wypilić ręcznie i dosypać kory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować metodę z mazakiem. Robi sie stężony roztwór preparatu i nanosi sie na rośliny przy pomocy pędzla, lub innego narzędzia. W sklepch ogrodniczych są też gotowe mazaki skonstruowane właśnie w tym celu.

Jeżli chcecie pozbyć się problemu raz na zawsze polecam pokrycie przestrzeni wokół roślin grubą czarną folią.

 

Robi sie to w następujący sposób.

 

1. Wybiera się kilka cm ziemi

2. Rozściela się folię.

3. Należy uformować misy wokół sadzonek aby woda z opadów podlewała rośliny.

4. Folie przysypuje się korą albo kamykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można do nich zadzwonić i zapytać czy przyślą.

Ja niestety jeszcze nie jestem na tym etapie, ale pilnie śledzę ten temat.

już zamówiłam - na http://www.gardenshop.pl - z tym, że ja zamówiłam Barenbrug "Rapid" - do regeneracji istniejącego trawnika

 

P.S. Od środy robią mi ogrodzenie :)

 

 

Super wiadomość :D :D :D

 

Trzymam kciuki za bezbolesny montaż i czekam na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Czyli kora stanowi tutaj ozdóbkę? Technicznie to trzeba by było odgrabić chwilowo korę na bok, położyć folię i z porotem nasypać kory? Trzeba by jakieś spadki dać do tych niecek, żeby woda nie stała i kora nie zgniła.

A po co się wybiera te kilka cm ziemi?

A jak jest z ew. nawożeniem? Rozumiem, że wtedy dajemy nawóz bezpośrednio pod rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiałem wczoraj trawę, a następnie ją zwałowałem. potem próbowałem nasypać trochę ziemi do trawników na wierzch, ale zaczęło się to wszystko lepić i przemieszczać. czy jak nasiona będą nie przykryte ziemią to osłabi to ich siłę kiełkowania lub ich stabilność. O ptaki się nie martwię. Aha jeszcze jedno - posiałem gęściej niż przewidują normy. Gdy siałem zgodnie z normą to było dużo miejsc "wyłysiałych".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nasiona leżą na wierzchu to po większym deszczu spłyną wraz z wodą, powoując powstanie efektownych: pustych placków, "obrączek" dookoła kałuż i "buszu" pośrodku kałuży. Tak jak u mnie.

 

Moim zdaniem trzeba koniecznie posianą trawę zagrabić i zwałować, tak by nasiona nie leżały na weirzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacuje na polu golfowym "GREENKEEPER", z takimi czynnosciami jak wysiew trawy spotykam sie prawie codziennie,co do wysiewu najwazniejsze: nasiona-rodzaj jaki wysiewasz tzn, sportowa , dzika- lakowa z domieszka roznych dzikich kwiatow co sie z tym wiaze 2 razy w roku powinna byc cieta nie czesciej,sportowa to troche wiecej pracy ale tez inne efekty.Tak jak juz wspomniales jest wazne przygotowac podloze powinno byc pisczczyste o lekkim kwasnym ph,my uzywamy tzw.TOPDREESSING, jest 80% piasek +20% torf,po wysiewie recznym polecam zgrabic i zwalcowac i zasilic nawozem, wazne jest tez: woda i temp. trawa zaczyna rosnac w temp po wyzej 11°C ,dlatego czasami to trwa dluzej zanim skielkuje,oczywiscie po wysiewie nie powinnnismy chodzic po naszym zielonym skarbie!!! a w miejscach gdzie nie wzeszlo optymalnie polecam topdreessing wymieszac z nasionami i dosiac w miejsca gole i to tyle pozniej tylko czekac podlewac i kosic a moze kiedys bedzie jaszcze uciecha z naszego trawnika, powodzenia i udanych efektow zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...