Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tu masz: http://allegro.pl/mieszanka-traw-sahara-10kg-trawnik-na-tereny-suche-i6015195025.html

Odmiany kostrzew to ponad 60%. Niestety życica to również ok. 40%.

Z informacji znalezionych w sieci to mieszanka ta jest bardzo dobra na lekkie i nasłonecznione gleby. Poza tym ponoć producent konkretny, a i cena przystępna. Celują w nią na tą jesień u siebie. mam do obsiania dobrze ponad 2000m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję, tę widziałam, tylko właśnie tam jest dużo życicy i prawie w ogóle nie ma kostrzewy owczej (20% kostrzew podzielić na 3 różne rodzaje to ile tej owczej będzie?)

Czytałam, że ładne trawy są jeszcze z wiechliną łąkową - ma ktoś?

 

A jeśli chodzi tylko o trawę z przewagą kostrzewy to ta ma dość dużo:

http://allegro.pl/agroland-nasiona-trawy-trawa-diana-25kg-ozdobna-i5323750300.html

 

No ale owczej niet :(

(chyba, że to któraś z wymienionych)

Edytowane przez mada27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile nawieziesz, ja kolo tarasu nawiozlem gdzies pol metra i odczekalem sezon, a po sianiu i tak osiadlo z 3 cm i zraszaczs od nawodnienia mi wylazly. Z przodu nawiozlem z 10 moze 15cm, ubilem takim recznum ubijakiem co z 30kg wazy, ale jak przyszla burza ze wszystko plywalo to troche sie pozapadalo, porobily sie gory i doliny, ale na tyle ze jak trawa wyrosnie to sie zgubi

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie trawnika, prosze podpowiedzcie co dzieje sie z trawnikiem. Ma ponad rok, do tej pory byl idealny od jakiegos czasu dokladnie 1 miesiaca dostał w kilku miejscach suchych plam. Nie wiem czy to z powodu nawozenia (Yara Mila complex) czy to przez wydeptywanie a moze za duzo wody (teren gliniasty)

trawnik jest podlewany systemem nawadniania, starannie koszony ale jak widac gdzie popelnilismy blad:-(

Z prawej strony na zdjeciach widac ze trawnik jest idealny tj. ciemno zielony natomiast w lewej czesci widać przebarwienia

DSC_1548.jpg

DSC_1551.jpg

DSC_1554.jpg

DSC_1555.jpg

DSC_1556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psa i kota brak

Wyczesuje te miejsca ale po kilku dniach znów widać suche źdzbla

Być może to nawóz nadmiar, co w takim wypadku??

A gdyby to jednak za duża ilość wody??

Pedrak hmmm ciężko powiedzieć

Co radzisz elfir??

Edytowane przez asc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to są pędraki?

Używa się silnie toksycznej chemii - lepiej nie lać jej sobie w ogrodzie, gdy nie ma się pewności.

 

Sam oprysk nie wystarcza - środek aplikuje się lanca doglebowo - Dursban.

http://majawogrodzie.tvn.pl/128,Walka-z-nicieniami-i-pedrakami,porada.html

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208013-Pyrinex-na-larwy-chrabąszcza-w-trawniku/page3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędraki nie da się tak po prostu jednym opryskiem wypędzić (albo przesunąć w inny byt:lol:) pędrak rozwija się do 5 lat.

Ja pozwalam kretom buszować... kopce likwiduję wodą z węża. Kreta to nie zniechęca:rolleyes: a mam nadzieję, że pędraków mniej.

Dursbanu też używałam - na małych obszarach - podlewałam w świeżo sadzone rośliny.

Trudno truć cały ogród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędraki nie da się tak po prostu jednym opryskiem wypędzić (albo przesunąć w inny byt:lol:) pędrak rozwija się do 5 lat.

Ja pozwalam kretom buszować... kopce likwiduję wodą z węża. Kreta to nie zniechęca:rolleyes: a mam nadzieję, że pędraków mniej.

Dursbanu też używałam - na małych obszarach - podlewałam w świeżo sadzone rośliny.

Trudno truć cały ogród

 

A ja się pozbyłem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?272414-P%C4%99draki-chrz%C4%85szcza-majowego-czerwcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przygotowaniem gleby pod trawnik najlepiej spryskać ją jakimś herbicydrm totalnym. Chodzi o to, aby nie pojawiały się żadne chwasty i inne rośliny mogące utrudnić wzrost. Glebę należy dokładnie wyrównać i ubić. Ja to robiłem przy pomocy kawałka balika z odpowiednim dociążeniem. Jeżeli powstaną jakieś nierówności, to wyrównujesz je grabiami. Pod rawnik warto zastosować ziemię kompostoą. Gleba powinna mieć też odpowiednie ph najlepiej z przedziału 5,5 do 6,5. Warto zbadać, bo nie zawsze takie ma - a taka jest najlepsza do wzrostu nie tylko trawy ale generalnie roślin. Do skorygowania pH wykorzystuje się ten preparat: [sPAMER] Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy go problem ze mi grzyby w traaie wyrosly? Szkoda ze nie prawdziwki :) takie male, na 5cm z cienka nozka i kapelusikiem z 2cm, na 400m trawy bedzie ich narazie kilkanascie. Czy to normalne przy wysokich tempersturach i duzych opadach?

 

Normalne ale niewskazane. Skosić + oprysk przeciwko grzybom, chociażby pospolity topsin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...