Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Trawnik rośnie sobie ok. 3-4 miesięcy, trawa wygląda ładnie, ale niestety nie wszędzie. Mianowicie tuż po wykiełkowaniu, zdarzyła się taka sucha burza piaskowa. Miejscami między młode źdźbła trawki nasypało warstwy drobnego biało-żółtego piasku. Właśnie w kilku takich miejscach ta trawa nie chce rosnąć. Tam gdzie podłoże zostało w takim stanie jak przygotowałem (tzn widać ciemną ziemię poprzez źdźbła), trawa wygląda wyśmienicie. Gatunek to jakiś Kiepenkerl, bodajże Supreme. A w tych miejscach zasypanych przez suchą burzę, nie dzieje się nic. Po prostu stoją sobie w letargu cienkie i dość rzadkie źdźbełka. Żona twierdzi że to się z czasem zagęści. Ja natomiast myślę że trzeba zrobić dosiewkę, czy ma to sens?

A już wpadł mi do głowy nawet pomysł, by ten luźny piasek zebrać po prostu odkurzaczem, bo to jest tylko parę miejsc o łącznej powierzchni ok 6-8m2. Ale to już chyba przesada, trochę nienormalne odkurzać trawnik:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kosisz. opryskujesz i kosisz za 7 dni

 

 

Jestem jak dziecko we mgle. To co piszesz jest niejednoznzaczne( a nawet stoi w sprzecznosci do tego co pisalas ty lub ktos inny wczesniej....)

Jeszcze raz - twoja odpowiedz dotyczy oprysku na grzyby czy chwasty? Przciez jesli opryskam po skoszeniu, to wiekszosc chwastow jest "przycieta" i nie ma czym wchlaniac herbicydu. Grzyby z kolei pisalas ze musza wchlonac fungicyd owocnikiem. Zatem po koszeniu tychze tez nie ma ....

 

Mozesz jeszcze raz jak krowie na rowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przejechałem glebogryzarką, zebrałem starą trawę i to, co z nią rosło, dowiozłem ziemi z góry humusu, zebranego podczas budowy i wymieszałem z 600l ziemi do zakładania trawników. Wyrównałem, ubiłem, posiałem.

 

to możesz nawieźć połową dawki nawozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i jaki nawóz należy sypnąć przed sianiem? Sporo sprzecznych informacji na ten temat znalazłam.

Mam ziemię o ph 5,5 i chyba jakościowo dobrą (chodzą słuchy, że może nawet 1 klasa). Kupiłam nasiona Barenbrug ale żadnego nawozu nie mam.

 

Teraz tylko nawóz z fosforem i potasem a małą ilością azotu, żeby nie pędzić trawy przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W poniedziałek i wtorek siałem trawę, czyli 3-4 dni temu.

Dzisiaj pierwszy przymrozek.

Jak wyjeżdżałem do roboty przed 7 to auto całe w lodzie - do porządnego skrobania.

I tu moje małe obawy (bo narobiłem się przy tym trawniku - około 700 m.kw.) - czy przymrozek nie załatwi kiełkującej trawy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosisz. opryskujesz i kosisz za 7 dni

 

Elfirku jak ja o to samo pytalem to odpowiedzialas zupelnie co innego. Mi poradzilas spryskac jak sa liscie i na drugi dzien kosic, w ten sposob robilem i jest ok. Jak za dlugo trawe sie przytrzyma to pozniej problem z koszeniem. Teraz nie bylo mnie 3 tyg, tak porosla ze kosiarka ledwo brala, jak trawe kosze ok godziny to meczylem sie pol dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ci to rośnie. U mnie przesuwam założenie trawnika za rok.

 

Barenbrug Green Universal w tydzień po wysianiu:

2PTfBPqC-nkqOqHDmLf6_tjV43QjSEiv2Qv3ig6uz30IjwFauWTM0lHTVtKWhqhQjNNNzEBnAZ84DLFkqkfyyZJu5fAlvuvLQBHwuTgmNtRAo_ZvcmS4_hZTQw04WATrp9Ev0IkSfXXy36ElgI3Km4_Jz0esMOIRO7QLm_kHFGwYzmhypg2WKeN2MSFwnFILjSoTbIimBHwt2lg3LQ9yTLSDWkRTovCqmeO5EuGD6HDgCw--uBjf_6n5lmiORkFjShJG-HUJUOY4KUkiuWy6mKp--f95yVuFMitC6tsoj4Ks7_VneiZF3Md45eeBzqLvfbeciDnBdOcvjUq0B15Lw7TwM6J57d9pmyhYbwUeDqULoj1bGK7f-5OmWDFAFa98zbohsJ9u-xkeokO3TfRqaOiVATXnNGrYY4lmrYSvR-hdnq-Wkn_ZoY2rqwHDCdGWil3ZDdA5hFps33c72qYiXeqJRQ9JioLZlDGYQEMZQwxWz8DP3SbdimDe-CH9BL2wrC_gCVsjdmMjLK1PuvLBTS4ljgI8S0lqOy3WNWNL8dzrHhHU0ppMC_OxxnNamOZ5C9LZqOD3xA3kT6b_sVn4FGfxoOJqKZvo3zovvm5FX31fejEI=w1200-h896-no

 

I teraz pytanie - czy z uwagi na szybko zbliżający się sezon zimowy wspomóc go takim ukorzeniaczem:

http://allegro.pl/nawoz-do-trawnikow-trawy-starter-ukorzeniacz-hit-i6479909707.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...