Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja juz 5 sezon sypie na zime Polifoske8. Relatywnie tania, a ma w zasadzie sklad "nawozu jesiennego do trawnika" :-)

Dawka to jednorazowa to 1,5kg/100m2 trawnika. Wysiewam w drugiej polowie wrzesnia i staram sie wczesniej zrobic jesienna aeracje (takie zebranie siana po sezonie). Dobrze jest, aby trawnik po takiej akcji dostal wode.

 

Pyxis, to jak ze wszystkim do póki nie spróbujesz to będziesz twierdził że nie ma różnicy :) Ja też się długo opierałem bo Yara Mila kosztuje 80 dych za 25kg, Polifoska 50kg kosztuje koło stówki a ten za 25kg 210 zeta + przesyłka. Różnica jest w sposobie działania. Polifoska jest pylista niestety a co za tym idzie szybko się rozpuszcza i szybko wypłukuje. Natomiast jest fajna do wykorzystania w ciągu sezonu i orócz wspomnianej Yara Mila na gorszych trawnikach siejemy Polifoskę. Szarpnij się kiedyś na lepszy nawóz. Zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam dokładnie to samo pytanie ale w stosunku do nowej trawy (siana 3-4 tygodnie temu)

Ładnie się zagęściła i ma teraz ok.10-12 cm.

Tak się zastanawiam czy ją w ogóle ścinać jeszcze w tym roku.

Czy to jest sens pierwsze cięcie wykonywać przed samą zimą, czy czekać z tym do wiosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo pytanie ale w stosunku do nowej trawy (siana 3-4 tygodnie temu)

Ładnie się zagęściła i ma teraz ok.10-12 cm.

Tak się zastanawiam czy ją w ogóle ścinać jeszcze w tym roku.

Czy to jest sens pierwsze cięcie wykonywać przed samą zimą, czy czekać z tym do wiosny?

 

Zetnij. Jak po koszeniu jeszcze podrośnie to znów tnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej zrobić ?!

Ziemia została odchwaszczona ręcznie i przekopana glebogryzarką. Trudno nazwać to kopaniem, glebogryzarka to nie bronowanie i ziemia bardziej jest wzruszona, wystają z niej korzenie, pocięta trawa, leżą na niej suche resztki ... co dalej.... zostawić w takim stanie przez zimę, żeby to przegniło i dopiero wiosną zwałować, wyrównać i siać trawę? A na pojawiające się chwasty stosować selektywne herbicydy? Może przed samym sianiem trawy jeszcze raz przekopać glebogryzarką?

 

15_57_01_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam trawnik pierwszoroczny. Widzę w nim sporo obumarłych ździebełek - czy powinienem je jeszcze w tym roku usunąć ? W końcu września wysypałem nawóz jesienny florowit trawa rośnie jak szalona kosze co dwa tygodnie za zadym razem z myślą ze to już ostatni raz w tym roku. Kiedy skończy rosnąć i jak krótko ciąć na zimę. W moich rejonach śnieg jak już się pojawi leży krótko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie na wiosnę zakładać trawnik na kawałku ok. 100 m2.

Aktualnie na tym terenie jest 4-letnia 'murawa' z chwastów i mchu - koszona kosiarką w sezonie co 2 tygodnie.

 

Pytanko: czy teraz mogę zacząć prace przygotowawcze do założenia trawnika? Trochę rozpiera mnie energia i pomyślałem, że może skorzystam z paru ciepłych dni i usunę teraz (przed zimą) tę murawę z chwastów, tzn. zetnę szpadlem np. na 5 cm i dam na kompost. Czy ma to sens czy też praca będzie na marne?

 

Docelowo na głębokości 10 cm ma być siatka na krety, a ziemię na ew. podwyższenie mam.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość grend

Trawnik mi wysycha w momencie braku deszczu ze wzgledu na mała warstwe ziemi ogrodowej (pod spodem przepuszczalny piach). Chce ją zwiększyć

1 wybije jeżeli nasypie na obecny trawnik z 5-7 cm ziemi

2 czy moze trawę "poszatkować" i wyrównac - zachowa się jak perz i na wiosne normalnie wypuści ?

3 czy jednak trzeb wszystko od początku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...