Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Problem ze słabym kiełkowaniem może mieć kilka przyczyn

1) różna głebokość siewu - nasiona głebiej poziane będą kiełkować później

2) wydziobały ptaki

3) słaba jakośc nasion

4) susza

5) nadmierne podlewanie (zagnicie) lub spłukanie nasion i w rezulatacie place bez trawy

To tylko kilka na gorąco wypisanych przyczyn.

Niekiedy trawa jest kapryśna i kiełkuje bardzo wolno nawet miesiąc i dłużej, szczególnie jeśli mamy przypadek 1 lub 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaraz, zaraz Kamikazeeee.

 

Coś mi tu nie pasuje. Ta "ziemia" z pieczarkarni nie została przekopana z ziemią "normalną" ? Ja również nawoziłem podłożem po pieczarkach ale to zostało zaorane i przykryte glebą. Posiana trawka bardzo ładnie wzeszła i chwaściki też.

Podłoże pod pieczarki nie jest właściwie ziemią lecz mieszanką słomy, chyba obornika końskiego i torfu , przy czym torfu jest tam najmniej. Więc trudno to nazwać ziemią.

Więc jak - było to przekopane czy nie ?

Jeśli nie to chyba będzie mały problem.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za odpowiedzi ale ktoś mi też powiedział, że ziemia z pieczarkarni mogła wypalić (bo podobno jest w niej dużo azotu) zasiane ziarna. Czy to w ogóle możliwe?????

Ale nc nie pozostaje jak czekać jeszcze ze dwa tygodnie wtedy zobaczymy. Czy teraz (w tak niewielkim okresie po zasianiu) można walczyć z chwastami w sposób chemiczny czy tylko w mechaniczny?? i czy w ogóle jest sens je zwalczać skoro istnieje możliwość że trawa w ogóle nie wyrośnie.

AAAAAAAAAAAAAA i jeszcze jedno. czy jak ta trawka która wyrosła (a jest jej naprawdę niewiele bo około 20% terenu na którym została zasiana)osiągnie wysokość 10 cm to kosić ją czy czekać aż reszta wyrośnie. Obecnie ta trtawka która wyrosła ma około 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za odpowiedzi ale ktoś mi też powiedział, że ziemia z pieczarkarni mogła wypalić (bo podobno jest w niej dużo azotu) zasiane ziarna. Czy to w ogóle możliwe?????

Ale nc nie pozostaje jak czekać jeszcze ze dwa tygodnie wtedy zobaczymy. Czy teraz (w tak niewielkim okresie po zasianiu) można walczyć z chwastami w sposób chemiczny czy tylko w mechaniczny?? i czy w ogóle jest sens je zwalczać skoro istnieje możliwość że trawa w ogóle nie wyrośnie.

AAAAAAAAAAAAAA i jeszcze jedno. czy jak ta trawka która wyrosła (a jest jej naprawdę niewiele bo około 20% terenu na którym została zasiana)osiągnie wysokość 10 cm to kosić ją czy czekać aż reszta wyrośnie. Obecnie ta trtawka która wyrosła ma około 5 cm.

Ano właœnie sš przypadki że popieczrkowa ziemia wypali i to nie tylko z powodu nadmiaru azotu ale i innych np. odkażajšcych.

Oczywiœcie możesz kosić. Mam nadzieję że te słabe wschody to tylko Twoje subiektywne wrażenie, nie zapominaj że trawa się krzewi i w rezultacie możesz w przyszłum roku mieć całkiem ładny trawnik. Dbaj tylko o to aby nie było wieloletnich chwastów bo te sš ucišżliwe w zwalczaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz Kamikazeeee.

 

Coś mi tu nie pasuje. Ta "ziemia" z pieczarkarni nie została przekopana z ziemią "normalną" ? Ja również nawoziłem podłożem po pieczarkach ale to zostało zaorane i przykryte glebą. Posiana trawka bardzo ładnie wzeszła i chwaściki też.

Podłoże pod pieczarki nie jest właściwie ziemią lecz mieszanką słomy, chyba obornika końskiego i torfu , przy czym torfu jest tam najmniej. Więc trudno to nazwać ziemią.

Więc jak - było to przekopane czy nie ?

Jeśli nie to chyba będzie mały problem.

Pozdrawiam,

No nie została przekopana:(:(

Na czym więc może polegać ten mały problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał trawnik tak wyglądający jak na zdjęciach z tych linków to bym sobie w łeb palnął. Jak można coś takiego pokazywać?

 

http://ogrodowy.republika.pl/pliki/plikiporady/rafal1.jpg

 

EXPERT Z KOZIEJ WÓLKI

 

Dlaczego palnął byś sobie w łeb? :cry:

hmm wygląda trochę jak sałatka jarzynowa po przepuszczeniu przez malakser, albo nieźle rozgotowany szpinak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku siałam jeszcze pózniej i wiosną trawnik był bardzo ładny.

 

 

Kiedy siałaś w ubiegłym roku? Ja zastanawiam się, czy jeszcze teraz mogę siać?

dana, w ubieglym roku siałam trawę pod koniec wrzesnia, ładnie przezimowała i przez cały sezon nie miałam żadnych problemów z trawnikiem.

 

I dzisiaj też będę siać ... 150m2,

Ale na pewno bezpieczniej jest siać wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...