Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Witam,

pytanie odnośnie trawy. Posadzona w ostatnie dni września. Rosła, aż przyszły przymrozki. Potem lekko się zagęściła (wzrosły pewnie późniejsze odmiany). Wyrosła do 6~ cm i od 2-3 tyg ani drgnie :) Pytanie czy jakoś przygotować ją do zimy, coś z nią zrobić ? Czy na wiosnę dopiero walcować i nawieźć, robić dosiewki ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 months później...

mam trawnik siany w czerwcu i wrześniu, z tego co wyczytałem tylko piasek i aeracja, yara mila complex już kupiony. Co sądzicie, bo nigdzie nie widziałem, a aeratorze z walca? walec mam tylko dokupić kolce

https://www.castorama.pl/kolce-do-walca-do-trawy-verve-5-szt-id-1066475.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

pytanie odnośnie trawy. Posadzona w ostatnie dni września. Rosła, aż przyszły przymrozki. Potem lekko się zagęściła (wzrosły pewnie późniejsze odmiany). Wyrosła do 6~ cm i od 2-3 tyg ani drgnie :) Pytanie czy jakoś przygotować ją do zimy, coś z nią zrobić ? Czy na wiosnę dopiero walcować i nawieźć, robić dosiewki ? :)

 

Witam,

Przyszła wiosna, więc wrócił temat trawy. Jak pisałem, przed zimą nie skosilem jej ani razu, bo nie wyrosła to wymaganych pierwszych 8-10cm. Pytanie czy teraz czekać aż urosnie do 8-10 czy już delikatnie ją kosic? Na wysokość nie przybrała za bardzo, za to delikatnie gęstnieje. Tak samo z nawozem (yara mila) czekam do pierwszego koszenia. Pytanie tylko kiedy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, aktualnie za oknem pada śnieg. Jutro ma być ostatni dzień, a raczej noc - teoretycznie - podczas której temperatura spadnie do 0. Ale to wciąż nie odpowiada na moje pytanie, czy czekać do tych "książkowych" 8-10cm, i kosic pierwszy raz dosyć wysoko. Czy raczej zastosować się do rad, że pierwsze koszenie po zimie powinno być niskie by pobudzić trawę do rosniecia i zagęszczania ? Czy może jeszcze inaczej ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej, mam pytanie o czas kiełkowania trawy. Ale po kolei - w zeszłym roku kupiłem 5 kg nasion miesznki traw, które wysiałem na części działki. W tym roku na pozostałą część działki została nawieziona ziemia ogrodowa i zasiane te nasiona z zeszłego roku. Niestety nie pamiętam ile czasu w zeszłym roku zajęło trawie kiełkowanie, ale w tym od posiania minęło już 11 dni i nic się nie dzieje. Zaczynam się zastanawiać, czy może sposób przechowywania ziaren był niewłaściwy i się nie nadają do siewu, czy może to normalne, że jeszcze nic nie skiełkowało (np. z powodu niskich temperatur obecnie). Mieszana była przechowywana w worku papierowym, w suchym garażu, skład mieszanki:

Skład:

 

Życica trwała Bokser - 35%

Życica trwała Nira - 15%

Życica trwała Stadion - 5%

Życica trwała Henrietta - 5%

Kostrzewa czerwona Corail - 10%

Kostrzewa czerwona Rossinante - 10%

Kostrzewa czerwona Maxima 1 - 10%

Wiechlina łąkowa Geisha - 10%

 

Jak myslicie - dać jej jeszcze kilka dni na skiełkowanie, czy raczej kupować nowe nasiona?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...