Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jaka gruba powinna być warstwa humusu. Przyznam się , że jestem sknerą. Zamówiłem jedną ciężarówkę i zaskoczyło mnie jak z takiego wielkiego samochodu wysypała sie taka mała kupka ziemi... Mam 14 arów ziemi , a planowałem jeszcze wczasy na Majorce i zakup nowego Mercedesa. Obawiam się , że nie starczy mi kasy na te małe kupki ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poszukajcie ogrodnika który zna to zagadnienie. Polecanego a nie polecającego się! I dowiedzcie się od takiego fachowca co na Twojej działce potrzebne. Odpowiedzi na Twoje pytania może udzielić tylko dobry fachowiec i tylko po obejrzeniu Twojego terenu i po rozmowie z Tobą.
Na dzialce mam szczery piach.
Kupiłeś działkę na zarastającej roślinkami Pustyni Błędowskiej?? nie wierzę że masz szczery piach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinę rozrzucić na działce i poczekać aż wyschnie, rozkruszy się a następnie wymieszać ją z rodzimą ziemią.

sądzisz Smoku że ludziska są na tyle cierpliwe by czekać kilka czy kilkanaście lat a może nawet kilkadiesiąt lat by wysuszona glina rozkruszyła się do tego stopnia by można ją było mieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Śliwiok trujesz!

 

Im wcześniej art63 wysieje nasionka tym lepiej

jest jeszcze pare wiadomosci które powinien poznać by szybko mieć trawkę.. ale skoro nie pyta.. znaczy wie!

 

 

Szybko - tzn. trawę z rolki ( ale po co wtedy siać )

Szybko - tzn. na wiosnę ( to po co siać teraz jak można na wiosnę )

 

Skoro nie pyta to może znaczyć, że nie wie o co zapytać konkretnie. Zapytał więc ogólnie.

Skoro Ty wiesz o co powinien zapytać to po prostu od razu odpowiedz, a przez to oszczędzisz innym parę cennych chwil z ich życia.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka wysiała dwa tygodnie temu. Marnie to wygląda, trawa wzeszła nierówno, jest cieniutka aż żal patrzeć. Ziemia nie zdążyła ubić się i teraz zrobiło się bagienko z dołkami. Moja trawa ma ok 2 mc jest gęsta ale już przestała rosnąć, więc nie koszę. Trawa sąsiadki nawet nie dorosła do pierwszego koszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzyjmy dzioba eteranom! posiej trawkę teraz!

Tylko szybko szybko bo na piątek śnieg zapowiadają, a pod śnieg to trzeba pojedyncze nasionka wciskać bo ze śniegu to ptaki wydziobją :wink:

 

A tak poważniej to jest za późno. Na mrozie trawa nie rosnie ani nie kiełkuje, pod śniegiem też, a wszystko wskazuje na to że zima zacznie się na dniach. Z siewem trzeba poczekać do wiosny, ale jeśli działka nie jest przygotowana pod siew to warto było by teraz (zanim złapie mróz) przeorać lub przekopać (zależnie czy masz trawnik bliższy wymiarami boiska czy przerośniętego tapczanu a na wiosnę wyrównać (metoda też zależna od powierzchni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważniej to jest za późno. Na mrozie trawa nie rosnie ani nie kiełkuje, pod śniegiem też, a wszystko wskazuje na to że zima zacznie się na dniach. Z siewem trzeba poczekać do wiosny, ale jeśli działka nie jest przygotowana pod siew to warto było by teraz (zanim złapie mróz) przeorać lub przekopać (zależnie czy masz trawnik bliższy wymiarami boiska czy przerośniętego tapczanu a na wiosnę wyrównać (metoda też zależna od powierzchni)

 

jakie za późno?!?!?!?!?!

przygotowanie gruntu pod trawnik może być teraz baardzo trudne!

ale sianie trawy trzeba zrobić jak najszybciej! Pokryta śniegiem posiana trawa pięknie wzejdzie i będzie 100 razy mocniejsza od posianej wiosną! No czyba że grunt przeznaczony pod trawnik będzie w zimie placem manewrowym dla czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za tokiem myślenia malwiny podziel to na dwa etapy :

 

1. Posiej trawę teraz .

2. Grunt pod trawę przygotuj na wiosnę (przekop, usuń chwasty, zniweluj nierówności, w razie potrzeby dowieź ziemii, zwałuj itp.,itp )

 

 

8) :D

Będzie dobrze.

 

Pozdrawiam,

:lol: :lol:

Co do użyszkodnika "malwinka1410" to:

http://img490.imageshack.us/img490/5835/troll3uy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważniej to jest za późno. Na mrozie trawa nie rosnie ani nie kiełkuje, pod śniegiem też, a wszystko wskazuje na to że zima zacznie się na dniach. Z siewem trzeba poczekać do wiosny, ale jeśli działka nie jest przygotowana pod siew to warto było by teraz (zanim złapie mróz) przeorać lub przekopać (zależnie czy masz trawnik bliższy wymiarami boiska czy przerośniętego tapczanu a na wiosnę wyrównać (metoda też zależna od powierzchni)

 

jakie za późno?!?!?!?!?!

przygotowanie gruntu pod trawnik może być teraz baardzo trudne!

ale sianie trawy trzeba zrobić jak najszybciej! Pokryta śniegiem posiana trawa pięknie wzejdzie i będzie 100 razy mocniejsza od posianej wiosną! No czyba że grunt przeznaczony pod trawnik będzie w zimie placem manewrowym dla czołgów.

Malwinka1410

mam wrażenie, że wystepujesz tu w roli prowokatora

takich głupot jakie Ty wygadujesz na temat roślin i ogrodu to ja jeszcze nie słyszałam

przypominasz mi projektanta z Kołobrzegu, który zaprojektował żywopłot wieloletni z datury :roll:

Poducz się zanim zaczniesz doradzać komukolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Orać trzeba było przed zimą by lepiej ziemia lepiej złąpała wilgoć. DO tego darna trochę by zbutwiała... Jeśli zrobisz to na wiosnę, a okaże się sucha i wietrzna to ziemia szybko będzie się przesuszać i wzrosną wydatki na wodę...

Sprawdź PH, pomyśl co gdzie ma roznąć w możesz w razie potrzeby wywapnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...