Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Wiosna "nadejszła" i czas do roboty. 8)

 

1. Którą mieszankę traw polecacie?

Mam mały trawnik (a więc cena nie tak istotna), często zacieniony, trawa ma wytrzymać grill'a ale niekoniecznie mecz piłĸi, do tego najlepiej, by wolno rosła (niezbyt lubię koszenie ;-)). Oczywiście gęsta żeby była i lubię ciemno-zielony kolor.

Przewija się w postach BARENBURG - co sądzicie?

Gdzie w Poznaniu mają dobry wybór i obsługę jeżeli chodzi o nasionka?

 

2. Procedura zakładania.

Czy ktoś może podać uproszczone podsumowanie w punktach? Obecnie nawiozłem i wstępnie wyrównałem "ziemię matkę" (z jakiegoś starego sadu ponoć). Nie jest taka super-czarna i mięciutka jak ta w workach do kwiatów, raczej takie ziemisko po prostu czarne, trochę grud i gliny- czy będzie się nadawać? Ziemi mi trochę jeszcze brakuję, także może zamówić teraz jakąś inną/lepszą? Pod spodem mam twardą jak kamień glinę (spad zrobiłem).

 

Dzięki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trawa ma wytrzymać grill'a ale niekoniecznie mecz piłĸi, do tego najlepiej, by wolno rosła (niezbyt lubię koszenie ;-)). Oczywiście gęsta żeby była i lubię ciemno-zielony kolor.

 

hm... tak to ci tylko w ERZE dobiora... :lol:

... a tak na powaznie... ciekaw jestem czy taka jest....

... z ciekawoscia posledze watek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....nie wiem jakiego rodzaju cień, drzewa (jakie?) jaka ziemia (podłoże?), mogłaby być mieszanka barenbrug, do cienia. Jest na bazie śmiałka darniowego, a więc trawy twardej i szorstkiej :x a moze szmaragd

z agroland łódż, drobna wolno rosnąca, na grila akurat, ewent. ogród z agronas koło, półcień, lub park z graminex......

Poza mieszankami na bazie śmiałka darniowego stosuj mieszanki w których jest więcej niż 3 składniki.

a kosić niestety trzeba zawsze, rzadziej tam gdzie przewaga (ponad 80%) kostrzew ale jak ma być gęsty.. szmaragd ma ciemnozieloną barwę inne do cienia zresztą najczęściej też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia - zakładania już 3 ogrodów, mogę stwierdzić, że na bardzo zachwaszczonym terenie najlepiej sprawdza się najpierw Randup, a po drugim oprysku i odczekaniu, aż zadziała skutecznie, przekopanie ziemi, uzdatnienie jej ( jeśli trzeba to polepszenie - piaskiem, torfem, kompostem , etc), a dopiero później - sianie nowej trawki.

Jeśli nie chce Ci się tak długo czekać, to może lepiej skopać teren już teraz, zasiać, a później latem, gdy trawa i chwasty wzejdą, pryskać trawnik środkami chwastobójczymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja trawa już rośnie, ma około 1,5 cm, w bardziej słonecznych miejscach jeszcze więcej, wzeszła gęsta i równa, teraz tylko przymrozki a kysz i będzie dobrze

BobTrebor a można sie zapytać jaka trawka ? Znaczy się producent i odmiana, bo szukam jakiejś dobrej :wink: chodzi mi oczywiście o TRAWKĘ na trawniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysiewałem trawę tylko miejscowo, wycinałem stare drzewka i te miejsca obsiałem trawą z OBI przeznaczoną na miejsca cieniste

 

teraz ma już 5 cm i rośnie jak szalona (dzisiaj było 21 stopni jutro jeszcze więcej)

stary trawnik kosiłem w czwartek, pięknie zielony, powalczyłem też mniszkiem bo koniczyna i mlecze jak byki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysiewałem trawę tylko miejscowo, wycinałem stare drzewka i te miejsca obsiałem trawą z OBI przeznaczoną na miejsca cieniste

 

teraz ma już 5 cm i rośnie jak szalona (dzisiaj było 21 stopni jutro jeszcze więcej)

stary trawnik kosiłem w czwartek, pięknie zielony, powalczyłem też mniszkiem bo koniczyna i mlecze jak byki ;)

 

mój trawnik już też piękny :) dosiewałam tylko w jednym miejscu, ale dopiero w czwartek, więc narazie czekam.. A chwasty też już się pokazały wrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka powinna być ziemia pod trawnik ?

 

Musimy podnieść teren o parę cm. Znalazłam namiar na ziemię polną z pola, które było do niedawna uprawiane. Podobno nie ma w niej za wiele chwastów ani kamieni. Czy taką ziemię muszę wzbogacić torfem ?

 

Dodam, że potrzebujemy ok. 10 cm tej ziemi, a wyjściowa ziemia na naszej działce to też ziemia polna, raczej gliniasta, ale taka która wiele lat nie była uprawiana. Na jesień wysialiśmy na niej żyto ozime, żeby ją trochę wzbogacić.

 

Bardzo proszę o pomoc - decyzję czy ją brać czy szukać dalej muszę podjąć dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...