Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to wątek też dla mnie :lol:

jestem po rozgarnięciu humusu i chciałam to wszystko "potraktować" glebogryzarką przed nawiezieniem dobrej ziemi, ale ktoś mi radził żeby tego nie przekopywać :-? , i nie wiem bo to niby "trochę" pracy odchodzi,

Miałabym zostawić tą ziemię ,z chwastami(to raczej "szare piaski pod tym jest glina) i teraz warstwą ok 15 cm humusu ( nie jest jakoś szczególnie rewelacyjny) i tego już nie przekopywać??

Wcześneij chciłam ściągnąć rolnika ze sprzętem póki nie ma płotu, bo przekopywanie łopatą 800 m wydaję mi sie makabrą :roll:

Wciornasku poradź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wątek też dla mnie :lol:

jestem po rozgarnięciu humusu i chciałam to wszystko "potraktować" glebogryzarką przed nawiezieniem dobrej ziemi, ale ktoś mi radził żeby tego nie przekopywać :-? , i nie wiem bo to niby "trochę" pracy odchodzi,

Miałabym zostawić tą ziemię ,z chwastami(to raczej "szare piaski pod tym jest glina) i teraz warstwą ok 15 cm humusu ( nie jest jakoś szczególnie rewelacyjny) i tego już nie przekopywać??

Wcześneij chciłam ściągnąć rolnika ze sprzętem póki nie ma płotu, bo przekopywanie łopatą 800 m wydaję mi sie makabrą :roll:

Wciornasku poradź

 

Mam nadzieję że dobrze rozymiem. masz piach czy raczej ziemię a pod tym glinę. Jeśli jest to ziemia to warto humu wymieszać jeśli piach to na dwoje babka wróżyła. Są szkoły że zostawia się warstwę humusu na wierzchu i a piach trzktuje jak drenaż.

 

Nie ma czego obawiać się chwastów. Duża ich ilośc często świadczy o zasobności gleby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

kompostownik to takie miejsce lub pojemnik do którego wrzuca się wszystko co zielone z działki -skoszona trawa,liście, gałęzie ,odpadki z kuchni(ale tylko roślinne) to wszystko pod wpływem warunków atmosferycznych i różnych organizmów zmienia się na wspaniały nawóz pod roślinki.

Swietna sprawa na działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małych działkach na kompost idzie głównie ścięta trawa , co więc trzeba dodać aby nie było uciązliwego zapachu ? Jestem na etapie zakładania kompostu inie bardzo wiem jak się z nim obchodzić, słyszałem że trawa też powinna być przewiędnięta przed wrzuceniem na pryzmę , czy to prawda?

Proszę o radę. :o

I żeby nie było wątpliwości. Dobrze prowadzony kompostownik nie śmierdzi. JAk śmierdzi to coś źle robimy - czytaj wrzucamy tylko trawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra strony, po prawej. Naciśniej słowo " szukaj".

Wpisz"kompostownik", wybierz dział " Pamiętajcie o ogrodach".

To takie proste...

I pojawi się mnóstwo linków do tematu, który był wałkowany do ...próchnicy.

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102157&highlight=kompostownik

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=97515&highlight=kompostownik

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=26355&highlight=kompostownik

itd., itp, czyli 37 wątków na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Żeby było w niej ok. 50-60% piasku. A skoro ziemia jest od ogrodnika, to składniki pokarmowe ma już w mieszance.

 

Wtedy:

- nie będzie mchu,

- będzie dobry drenaż i dostęp powietrza do korzeni,

- nie będzie stagnowała woda po opadach,

- a zagęszczanie/ wałowanie będzie efektywne,

- po roztopach nie będzie się odkształcał teren,

- nie będziesz wnosił błota z ogrodu.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie podkład w ogródku to około 30 cm piasku (taki podkład zostawia developer) i na to chcę dać ziemię.

 

Ziemia nie jest od ogrodnika. Podobno jest wybrana z jakiegoś miejsca innego pod budowę (dokładnie kopalnia odkrywkowa).

 

 

Zakładam, że jak już sobie ją nawiozę to wtedy wymieszam z piaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz doskonałe założenie :D

Przekop, wygrab chwasty dokładnie, poczekaj tydzień ( wyrosną śpiące nasiona i kawałki korzeni), a potem siej trawkę.

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76240&highlight=trawnik

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76323

i poradnik trawnikowy:

http://ogrody.agrosan.pl/poradnik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Tzn powiedzmy poczatek sierpnia. Nie wiosną, nie jesienią tylko teraz. No wiem - podlewanie regularne, ale mam sprytną deszczownię. czy jeszcze jakies przeciwwskazania?

Chce obsiac trawa puste miejsca w ogródku warzywnym, nie planuje gry w golfa :wink: nie przeszkadzają mi krety i gdzieniegdzie cos co nie jest trawą... :D Własnie jeden sąsiad (4.50 za godzinę) pieknie (po raz kolejny) odchwaszcza mi ziemie , o której mowa(na prawde robi to SUPER).

 

Krótko mówiąc- siać teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiedzmy poczatek sierpnia. Nie wiosną, nie jesienią tylko teraz. No wiem - podlewanie regularne, ale mam sprytną deszczownię. czy jeszcze jakies przeciwwskazania?

Chce obsiac trawa puste miejsca w ogródku warzywnym, nie planuje gry w golfa :wink: nie przeszkadzają mi krety i gdzieniegdzie cos co nie jest trawą... :D Własnie jeden sąsiad (4.50 za godzinę) pieknie (po raz kolejny) odchwaszcza mi ziemie , o której mowa(na prawde robi to SUPER).

 

Krótko mówiąc- siać teraz??

 

siac! podlewac i nawet skosisz :lol: :lol:

polecam trawke barenburga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...