Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Susza jest, w ciągu tych 3 tygodni tylko raz padał deszcz. Podlewam więc co 2-3 dni, teraz byłem na weekendzie i nie podlewałem 5 dni.

My po posianiu trawy podlewaliśmy codziennie po kilka godzin rano i wieczorem. Ze studni :lol: I po tygodniu był super meszek.

 

Witam

 

Podlewalem później codziennie, co wieczor trwało to około 3 godzin.

 

Przez ten okres, a w zasadzie krócej bo od 12 maja do wczoraj, zużyłem na ogród wody za około 350 pln :o :cry: :evil:

coż począć na taką pogodę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto pomyśleć o automatycznym podlewaniu?

Na początku koszt jest spory, ale później wydatki na wodę są coraz mniejsze no i czasu ma się więcej.

Deszczówkę też można wykorzystywać do takiego podlewania.

 

Czy podlewasz recznie czy automatycznie - trawa potrzebuje taka sama ilosc wody 2-5 litrow na m2. Skutecznosc podlewania "automatem" nie jest wyzsza od podlewania recznego, bo tu chodzi o to by ziemia (korzenie trawy) były wilgotne a nie cześć nadziemna. A woda chyba wsiaka w grunt tak samo, niezaleznie od tego czym podlewamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto pomyśleć o automatycznym podlewaniu?

Na początku koszt jest spory, ale później wydatki na wodę są coraz mniejsze no i czasu ma się więcej.

Deszczówkę też można wykorzystywać do takiego podlewania.

 

Czy podlewasz recznie czy automatycznie - trawa potrzebuje taka sama ilosc wody 2-5 litrow na m2. Skutecznosc podlewania "automatem" nie jest wyzsza od podlewania recznego, bo tu chodzi o to by ziemia (korzenie trawy) były wilgotne a nie cześć nadziemna. A woda chyba wsiaka w grunt tak samo, niezaleznie od tego czym podlewamy.

Tyle że tutaj chodzi głównie o Twój czas i zmęczenie. Nie musisz co chwilę latać z wężem i podlewać, tylko siedzisz na tarasie i patrzysz jak samo się podlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten okres, a w zasadzie krócej bo od 12 maja do wczoraj, zużyłem na ogród wody za około 350 pln

A ile to wychodzi w m3? Bo w innym miejscu jest wątek o sensie zbiornika na deszczówkę. Ciekawe czy 10m3 by starczyło.

 

Jesli pada deszcz np. co parę dni (3-4) do wg mnie wogóle nie trzeba dodatkowo podlewać, jeśli jest tak jak ostanio u mnie w regionie czyli jeden kapuśniaczek prze pół godziny w ciągu prawie 40 dni to 10 m3 zgromadzonej deszczówki to jest nic ale napewno lepiej ją miec niż nie mieć. Podlejesz tym coś zawsze.

Te 350 pln to u mnie 90 m3 wody na głównym liczniku z tego 40 na podliczniku, który mierzy zuzycie w kranie zewnętrznym za który nie płacę za ścieki czyli woda jest o połowę tańsza niż ta ze ściekami (~2,5pln i ~5pln). Oprócz tego musiałem tez drugim zraszaczem podlewać z kranu w garażu a ten już na podliczniku nie jest, tylko na głownym i woda kosztuje normalnie czyli 5pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto pomyśleć o automatycznym podlewaniu?

Na początku koszt jest spory, ale później wydatki na wodę są coraz mniejsze no i czasu ma się więcej.

Deszczówkę też można wykorzystywać do takiego podlewania.

 

Czy podlewasz recznie czy automatycznie - trawa potrzebuje taka sama ilosc wody 2-5 litrow na m2. Skutecznosc podlewania "automatem" nie jest wyzsza od podlewania recznego, bo tu chodzi o to by ziemia (korzenie trawy) były wilgotne a nie cześć nadziemna. A woda chyba wsiaka w grunt tak samo, niezaleznie od tego czym podlewamy.

Oczywiście, że bez względu na sposób podlewania rośliny potrzebuja taką samą ilość wody. Woda nie wsiąka w grunt tajk samo o każdej porze dnia. Zazwyczaj podlewamy wieczorem, a wszyscy ogrodnicy zalecają podlewać rano ponieważ jest najmniejsze parowanie a roślinki po "śnie" budzą się i wtedy potrzebuja najwięcej piciu na cały dzień wzrostu.

Ponadto podlewając automatycznie ustawia się odpowiedni czas dla każdej sekcji i nikt mi nie wmówi, że robiąc to ręcznie jest w stanie tak nawodnić ogród jak automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jA PODLEWAM SPRYSKIWACZEM AUTOMATYCZNYM, ALE MAM Z TYM PROBLEM...CAŁY CZAS CHODZI HYDROFOR....I W KONCU SIE SPALI..

Coś może z tym hydroforem jest nie tak. Wygląda na to, że nie ładuje zbiornika i tylko podaje wodę na bieżąco. No chyba że zbiornik taki tykuśki i co naładuje to już zużyje na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu ma racje. 2 lata temu zakładalem mały trawnik. Trawka wzrosła lecz mizerna i to pomimo sporego podlewania. Pomyslałem sobie, ze wiecej nie kupie juz tych samych nasion trawy. W kolejnym roku ta sama trawa jest zdrowa, zageściła sie i pięknie wyglada. W tym roku tez zakładałem trawnik i tez rośnie nierownomiernie - mam nadzieje ze za rok "sam sie poprawi". Woda jednak dla trawy jest znacznie bardziej niezbedna niż słonce. Od strony północnej elewacji mam sliczną zieloną połyskujaca trawe a od południa i zachodu - marną i przerzedzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi, musisz jak najwięcej podlewać, przy takiej suszy nawet i dwa razy dziennie.

 

Wczoraj posypałam tam, gdzie juz jest na 5 cm odzywki

Nie wiem czy to nie za wcześnie. żeby Ci tylko nie spaliło trawy.

 

macie moze zdjęcia jak wyglądał wasz trawnik po 2 tygodniach?

 

Tak to wyglądało po posianiu - za wiele nie widać, ale coś:

 

http://images31.fotosik.pl/293/b3ebb6156d7dfa3fmed.jpg

 

a tak jak zaczynała wschodzić:

 

http://images26.fotosik.pl/233/f92a13874a75ee4emed.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/293/c32b25e22b63deb2med.jpg

 

Więcej zdjęć ( prawie dzień po dniu :wink: ) w moim dzienniku z tym, że ja siałam we wrześniu i nie było już tak gorąco, ale podlewałam prawie non stop.

 

Jeśli dobrze pamiętam to na 200m trawnika wysialiśmy 5kg.

Siałaś na krzyż?

 

I nie martw się za bardzo, jedne nasiona wschodzą szybciej inne nawet po 3-4ch tygodniach, tylko podlewaj jak najwięcej i w miarę możliwości usuwaj chwasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielismy pecha i posialismy trawe przed 3 tyg upael bez dnia deszczu :(

Nic nie rosło. A teraz jak zaczelo padac i trawaka rosnie, ale tylko miejscami.

 

Myślałam, aby dosiac jeszcze raz trawe? Co myslciie o tym? Czy moge teraz inne nasiona - wczesniej gazon, a teraz kupic sportowa?

 

A w temacie podlewania - przy kupnie zraszacza do podlewania trawy na co warto zwrocic uwagę? Jedne kosztuja 200 zł, inne 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODLEWAM 2 RAZY DZIENNIE, WCZESNIE RANO-PO 7.00 I PO 17.00..PONAD GODZINE...

 

a mozesz dac mi link??Bo masz tam tyle stron..ze zrezygnowałam szukanie...

 

Dla mnie wcześnie rano to jest zaraz po 4 - ej :wink: , ale to zupełnie poza tematem :lol: .

 

Tutaj jest trochę zdjęć:

 

http://forum.muratordom.pl/dom-soniki,t39563-4380.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera..u Ciebie inaczej rosła trawa niz u mnie...mam tez wiecej chwastow...Załamałam sie teraz na dobre..... :cry:

Na deszcz sobie trzeba zasłużyc.

W niektorych rejonach Polski rolnicy juz sie o niego modla lecz w wiekszosci Polski wysmiewaja sie z nich. W mojem miejscowosci w ostatnim miesiacu spadło 1/5 tego co srenio w ubiegłych latach padało wiec zamiast na urlop chyba powinienem do Czestochowy pojsc na pielgrzymke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że chyba jednak jesień jest lepszą porą na zakładanie trawnika.

 

Dagi nie załamuj się, to tylko trawa. A jak przygotowałaś podłoże, może tu tkwi przyczyna? U nas np. nie było grud ziemi, wszystko miałkie, przesiewaliśmy przez siatkę.

Duży masz ten trawnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...