Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety przy zakładaniu trawnika nikt nie kalkuluje ile środków musi zainwestować przez rok aby trawnik wyglądał przyzwoicie. A niestety to też trzeba liczyć. Podlewania, koszenia, nawożenia i innych prac nie liczysz?

 

Pozdrawiam

hmm... a jesteś pewien, że trawnik z rolki nie wymaga pielęgnacji? myślę, że jednak tak, a jak wygląda taki trawnik zaniedbany przez 3 miesiące widzę za płotem. z tym rokiem oczekiwania to trochę przesada, po 3 miesiącach nasz trawnik rośnie jak oszalały z 20 cm przyrostu na tydzień :o u mnie koszt założenia trawnika wychodzi jak do tej pory w granicach 1-1,5 za m2, licząc nasiona, nawozy, trochę chemii i wodę do podlewania ( działka 1500 m2). koszę sam i sprawia mi to przyjemność, więc koszt żaden, no może 10 l benzyny na miesiąc. koszty uzyskania trawnika z rolki w porównaniu z tradycyjnym zawsze będą wyższe, jedyna oszczędność to oszczędność czasu. ale mi np. nigdzie się nie śpieszy, przez najbliższe kilkanaście (a może i kilkadziesiąt) lat nie zamierzam się wyprowadzić, więc mogę poczekać na gęstą trawę te kilka miesięcy.

jak żartował mój sąsiad - trawnik z rolki to jak adopcja 15 letniego dziecka: od razu można się dogadać, d... myć nie trzeba, wystarczy paru rzeczy nauczyć i samo się wychowa. ale on woli taki siany przez siebie samego :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo poważnie się zastanawiałam czy trawnik z rolki czy samej się do tego brać. Wybrałam jednak siany własnoręcznie. I to nie dlatego, że to jakaś fanaberia czy coś w tym stylu a zwyczajnie mam pietra czy wydane kilka tysięcy zł nie okaże się wywalone w błoto a na to mnie nie stać. Jak ręcznie zasieję też nie mam pewności, że będzie Ok, tym bardziej, że jestem nowicjuszką w tym temacie ale jak się nie uda to nie będzie to aż tak duża strata :) Ale tak naprawdę gdyby nie było mi żal tych kilku tysięcy zł i swobodnie mogłabym dysponować tą kwotą to zdecydowałabym się na trawę z rolki. Dzieci moje małe i chciałabym aby już biegały po super trawce a tak nie pozostaje nic innego jak założyć trawnik jesienią i czekać na wiosnę na ładną trawkę..... :-? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo poważnie się zastanawiałam czy trawnik z rolki czy samej się do tego brać. Wybrałam jednak siany własnoręcznie. I to nie dlatego, że to jakaś fanaberia czy coś w tym stylu a zwyczajnie mam pietra czy wydane kilka tysięcy zł nie okaże się wywalone w błoto a na to mnie nie stać. Jak ręcznie zasieję też nie mam pewności, że będzie Ok, tym bardziej, że jestem nowicjuszką w tym temacie ale jak się nie uda to nie będzie to aż tak duża strata :) Ale tak naprawdę gdyby nie było mi żal tych kilku tysięcy zł i swobodnie mogłabym dysponować tą kwotą to zdecydowałabym się na trawę z rolki. Dzieci moje małe i chciałabym aby już biegały po super trawce a tak nie pozostaje nic innego jak założyć trawnik jesienią i czekać na wiosnę na ładną trawkę..... :-? :wink:

bez przesady z tym czekaniem. obejrzyj sobie moją galerię, tam zobaczysz, że w ciągu 2-3 miesięcy możesz mieć trawnik gęsty jak dywan, po którym dzieci mogą spokojnie biegać. siany własnoręcznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydas, jasne, że trawka w końcu wyrośnie. Chodziło mi tylko o to, że przez te 2-3 miesiące dzieciaki nie będą mogły wchodzić na świeżo wysianą trawkę, jak ja to zrobię...? :lol:

 

Sonika, piękna trawa. Zastanawiam się właśnie nad zakupem nasion. Interesuje mnie mieszanka sportowa, czyli polecacie Barenburga? Czy to trawka zwana Solide?

 

kupiłam takie coś

 

http://www.allegro.pl/item406908621_multibord_obrzeze_kraweznik_odgradzanie_kostka.html

 

jutro zamierzam to montować. Zobaczymy jak się spisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
moja trawka tez ladnie wygląda...ła. cos sie z nia podziało.Wszystko było ok. skoszona juz ze 2 razy od posiana, wyjechalismy na tydzien...tesciu raz kosił wieczorem..wracamy a tutaj placki kolorowe. Trawa jest zielono-zółtawa...i ten zóltawy kolor nie rosnie...Szok...Po 3 dniach myslałam,ze ktos pijany ja kosił..i dlatego tak wyglada....takie koła niskiej trawy jasnej. SZOK!!!A do tego teraz po skoszeniu widze ze czupki trawy usychają....To normalne???A taka byla sliczna..Moze powinnam ja nawiez juz. :-?

 

Jak źdżbla usychaja to proponuje naostrzyc noz w kosiarce, trawa musi byc cieta bardzo ostrym nozem bo inaczej jest rwana i wowczas schnie. a co so tych kolorowych plackow to sie nie martw - u mnie rok temu ogrodnik posial trawe wolnorosnaca - cieniolubna, po 2-3 miesiacach musial przyjechac i dosiac bo w miedzyczasie bylu ulewy - czesc traw splnela i dosial tyle ze jakas inna, jak po miesiacu go zaprosilam zeby zobaczyl swoje dzielo - kazal kosic jak najczesciej i odczekac do wiosny - o dziwo mial racje bo w tym roku juz prawie nie widac roznicy - cieniolubna "zabila" to dziwactwo ktore on dosial.

 

Wiec moja rada - naostrz dobrze noz w kosiarce i odczekaj troszke (dobrze tez na jesien i na wiosne podsypac nawozu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

mamy przygotowaną ziemię, przynajmniej wg nas jest przygotowana

czyli ziemia rozplantowana, patyki i korzenie usunięte, zagrabione, ale czy o tej porze roku można jeszcze zakładać trawnik?

Czytałam, że na przełomie sierpnia i września można, a teraz jeszcze tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...