Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rodacy

 

Pisze do Was z takim oto problemem:

Na działeczce trawnik z perzu i innych chwastów,był sobie do zeszłego tygodnia,przyjechał traktor i zaorał wszystko.Aktualnie mamy teren jak po wojnie i co dalej??

Jedni mowia zeby bronować inni,zeby jeszcze ze 2 dni odczekać i przegrabić ziemie,wystawiajac pozostałości chwastów do słońca,a ja juz glupi jestem.

W tym roku nie bedziemy nic sadzić,mysłałem ewentualnie,aby po wyrónanwiu wstepnym nawiezc czarnoziemu i poczekać do wiosny,wtedy calosc oprsykac Roundupem i potem trawka,ale czy to dobry plan.Czy to bronowanie jest konieczne i jezeli tak,to kiedy??

Pomożecie ???

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio rolnik z okolicy orał pole glebogryzarką.

Zorał około 3 arór - zajeło mu to ze 2-3 godziny - wszystko elegancko przejechane ze 3 razy. Dodatkowo wykarczował 4 drzewa (samosiejki - dośc głęboko juz zakorzenione) - Nie ukrywam, że troszke jeszcze pracy jest aby stworzyc ładny trawnik ale uważam że najgorsze juz za mna.

 

Chcial 150 zł - ale dałem mu dwie stówy z uwagi na fakt ze kilka razy nadział się na ogromne kamienie i płyty betonowe zakopone dośc płytko w ziemi.

Nie musze mówić co to znaczy dla noży glebogryzarki

 

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W zeszłym tygodniu rolnik zaorał mi działke, pługiem.W kazdym razie,stan działki jak po burzy,sasiad doradzał bronowanie,co by to wyrownac,ale rolnik stwierdzil,ze nalezy zostawic ziemie na jakis tydzien,a potem rozgrabic.

Drugi sasiad droadził kultywator.

Moje pytanko dot. zo zrobić z trawa i chwastami,ktore on zaorał,czy nalezy to usunąc,czy zostawić.Czy jezeli nie planuje teraz siac trawy,to moge tylko dowiezc czarnoziemu i poczekac do wiosny??

 

pozdrawiam[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,

prześledziłam kilka wątków o trawie, ale ciągle mam mętlik w głowie...

 

Proszę, polećcie mi konkretne nazwy producentów dobrych nasion traw.

Jest tego bardzo dużo, nie mam pojęcia jakiego producenta wybrać ! Najczęściej wymieniana jest firma BARENBRUG...

ale niektórzy zaś krytykują wybór tych nasion.

:-?

 

Moja wiedza na ten temat jest zerowa, a nieoczekiwanie okazało się, że to mega-pilna sprawa, bo zakup nasion czeka mnie praktycznie... jutro !!!

Co tu dużo mówić, wpadłam w popłoch...

:o

 

Bardzo proszę o rady.

 

Charakterystyka mojej działki :

gleba piaszczysto-gliniasta, na to rozłożone ok. 15 - 20 cm humusu.

Większość działki prawie przez cały dzień mocno nasłonieczniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...