Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie chwasty wychodzą? Bo Roundap nie usuwa nasion ani nie zapobiega wysiewaniu się chwastów zza miedzy.

Używa się go głównie do wybicia uciążliwych, długowiecznych chwastów typu mniszek, perz.

I trzeba natychmiast po ich zmarciu siać trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie perzu jest bardzo duzo, a tego chyba niczym innym nie wytepie.

Akurat perz wytępisz najłatwiej kosiarką. W przeciwieństwie dotrawy nie lubi być regularnie koszony :)

 

 

 

Poza tym mlecze i wszystko poza trawa. Obawiam sie, ze bez roundapu to chwasty bede wyrywal latami.

I tak będziesz wyrywał. Jak już napisano rundap, mimo iz straszne świństwo, to nasion nie unicestwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak: jesienią poprzedniego roku 15 ton kurzego obornika, przeorane, posiany łubin, na wiosnę przeorane, kultywator, brona. Poleżało ok miesiąc, potem rounudp, i ręczna praca typu: włóka, grabie, taczka sznurki, poziomica wodna. Po wyrównaniu i zachowaniu spadku od domu wałowanie i posianie trawy w krzyż (mieszanka golfowa), znowu wałowanie i podlanie. Pierwsze koszenie po ok miesiącu (październik to był). Na dziś trawnik piękny, równy, gęsty, koszony raz w tygodniu, powierzchnia 1500 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliny nie rozluźni torf. Torf to w ogóle niedobry pomysł!

Na glinie trzeba przekopać glebę z piaskiem i kompostem lub jakaś próchniczą ziemią.

 

Na gliniastych glebach ważniejsze jest usunięcie wody niż jej gromadzenie w torfie. Dlatego drenuje się je (w tym przypadku gruboziarnistym piaskiem lub drobnym żwirem.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gliniastych glebach ważniejsze jest usunięcie wody niż jej gromadzenie w torfie. Dlatego drenuje się je (w tym przypadku gruboziarnistym piaskiem lub drobnym żwirem.

 

To znaczy że zamiast torfu wymieszać piasek.? Ja zamówiłem traktor z kultywatorkiem,rozruszy mi ziemie.Czy ten piasek mogę rozsypać już przed czy po kultywatorze.?I jaka ilość tego piasku? . Ziemia jest było nie było gliniasta,jak popada to się przylepia do butów i wogóle jest jakaś taka "ciężka".pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw usunąć starą darń. Przecież to co jest pod spodem przerośnie nowy trawnik. Poza tym nawieziona ziemia nie będzie miała kontaktu z pierwotna glebą. Raz dwa przeschnie (bo nie będzie podciągania kapilarnego) i zrobi się skorupa albo na odwrót - woda nie będzie wsiąkać i zrobi się bajoro. Zawsze nawiezioną nową glebę trzeba wymieszać z oryginalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w temacie zakładania trawnika. Właśnie, powiedzmy, mam to za sobą - tydzień temu zasiałem, ale po kolei:

trawnik zakładam po raz pierwszy, a swoją wiedzę opieram głównie na info. z forum, najpierw zwertykulowałem (ręcznie), następnie wysiałem trawę, a na koniec zwałowałem. Pytanie mam następujące: w tym momencie "trawnik" wygląda tak, że po zwałowaniu nasiona trawy w dużej mierze są widoczne, leżą na powierzchni. Zastanawiam się cholera, czy ta moja wertykulacja nie była za płytka, czy po zwałowaniu powinno być te nasiona widać?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę sie do tematu próbuję regenerowc swoj trawnik spora część zaatakowana przez pleśn na całej powierzchni 60 % to placki po plesni a kolejna czesc w polowie wogole wyginela od ogromu sniegu

i taraz juz troche zaerowalem rozgrabilem i zasialem na próbę

ale pytanie czy trawe która żyje juz troche urosła skosić przed odsiewaniem nowej?

czy siać lepiej ta sama mieszanke czy cos regenerującego?

dodam ze zasiałem w zeszlym roku Barenbruga Desert pro dosyc szybko kielkowal okolo 5dni czy bedzie dobry do regeneracji?

i jeszcze jedno nie nawoziłem jeszcze w tym roku niczym a w zeszłym późną jesienia(październik) tylko fructusem jesiennym

co teraz posiać czy czekać az wykiełkuje czy przed sianiem nawozić?

bede wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w innym temacie pisali ze to i tak nic nie daje chyba ze jest cos skutecznego?

slyszalem tylko o ronilanie i rovralu ale nie wiem czy jeszcze jest sens pryskac? czy to cos da teraz?

 

 

mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie o nawożenie czy jeszcze poczekac z dosiewaniem w plackach powysychanych(po pleśni) a posiać najpierw nawóz czego jeszcze nie robilem wtym roku kusi mnie iż trawa jednak troche zarośnie te miejsca....

czy juz siać do końca tylko wtedy po jakim czasie mogę nawieźć?

wydaje mi sie że miejscami gdzie jednak przeżyła trawa juz jej potrzeba nawozu...

wielkie dzieki za wszelka pomoc

Edytowane przez pawel_bthd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...