Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kilka miesięcy ? nawet nie biorę tego scenariusza pod uwagę :) dzieciaki czekają na trawę od zeszłego roku :D ojciec zorał podwórko bo mu się zachciało ładniejszej trawki a teraz muszę cierpieć :) hehehe mam nadzieje ze ten scenariusz sie nie spełni :p a nie ma nic na szybszy wzrost trawki ? 64GB zamykają w karcie wielkości 0,5cm2 a na wzrost trawy nie ma jakiegoś steryda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Elfir :) A mam pytanko nie wiem czy moge to tutaj zadać ale spróbuje miał ktoś z was kosiarkę bębnową i może się pochwalić efektami i zadowoleniem z niej ?

Spalinowe są holernie drogie ale są też i elektryczne a nawet ręczne te najtańsze ( moga nawet kosztować około 800 zł ) i jak bylem kiedyś w Szwecji to oni tylko takich używali zawsze sie dziwiłem co ona działa na baterie? a tam każdy dziadek kosił takim sprzetem.... ostatnio też pracowałem na stadionie i tam używają tylko takich.... jakość koszenia jest niesamowita ale kosiarki same w sobie niestety jedne z droższych ale zastanawiałem się nad takim ręcznym cudem co o tym myślicie ?

http://www.nokaut.pl/kosiarki/brill-razor-cut-premium-33-kosiarka-bebnowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze kosi niską trawę to wiem no ale po co my jesteśmy jak nie po to by o nią dbać wczoraj sporo poczytałem o tych kosiarkach nie wiem co ty miałas za kosiarkę czy z wyższej półki czy jakąś tanią ale np przy tej kosiarce zapewniają że noże przetrwaja 10 lat bez ostrzenia zakładając ze ma się trawnik nie wiekszy niż 250 m2 bo później to mordęga....

 

 

Widziałem setki osób w Szwecji a byłem tam dosyć długo jak kosili tymi kosiarkami i mieli przepiękne trawniki kosiary koszą od 15 do 45mm wysokości trawniki tak więc trzeba by kosić częściej niż raz w tygodniu po prostu się skołowałem chciałem kupić kosiarkę rotacyjną firmy Mountfield

http://www.diy.com/diy/jsp/bq/nav.jsp?action=detail&fh_secondid=10787593&fh_view_size=10&fh_start_index=10&fh_location=%2f%2fcatalog01%2fen_GB&fh_search=mountfield&fh_eds=%C3%9F&fh_refview=search&ts=1273596449263&isSearch=true

to kosiarka do której montowane są silniki hondy a dostępna jest u mnie w przystępnej cenie ok 200F i waham się właśnie też pomiędzy tą bębnową bo jest troszkę tańsza kosztuje koło 120F ale podobno kosi o wiele ładniej i chyba trzeba w to wierzyć bo spalinowa bębnówka u mnie kosztuje powyżej 600F podczas gdy rotacyjne tej samej szerokości potrafią kosztować około 250 a klasa sprzętu ta sama.

 

Chcę po prostu zrobić rozeznanie wśród użytkowników kosiarek takich i takich czy naprawde rotacyjna jest taka dobra ?

Widziałem bębnówki tak jak pisałem na stadionach trawa jest po prostu przepiękna jakość koszenia bez porównania jak nożycami ale nie wiem jak z tym pchaniem czy nie idzie się czasem napocić przy takim koszeniu :) podczas gdy rotacyjną mogę dorzucić kilka groszy i kupić nawet z napędem i wysiłku zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czym się kosi bo robiłem dach nad stadionem i zapewniam cię że się nie kosi ciągnikami przynajmniej nie rolniczymi :) pracowałem tam kilka miesięcy i kosili wielkimi przemysłowymi kosiarkami bębnowymi najpierw jechała sporej szerokości około metra kosiarka z rozłożonymi ramionami również bębnowa taki traktorek mały tak więc razem 3 bębny metrowe na raz później jeden człowieczek robił kosmetykę metrową bębnową kosiarką samobieżną kosząc każdy pas w przeciwną stronę ale chodząc za nią i zapewniam cię ze to spory stadion. Jakby na to nie patrzeć każda z kosiarek była bębnowa nie mówię o takich kosiarkach do pchania jaką ja zamierzam kupić :) heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem że najlepiej siać teraz , albo w sierpiniu , ale tak wyszło że właśnie kończę sprzątać i wybierać zielsko , także powiedzmy że na połowę czerwca będę gotowy do siania. Zakładając że wodę mam swoją i mogę podlewac ile wlezie, to czy są jeszcze jakieś inne przeciwskazania siania w czerwcu ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam młody trawnik, wysiany jakiś miesiąc temu. Od kiedy zaczęły się te ulewy i przyszło ochłodzenie jakby stanął... Trawka ma jakieś 6-7cm. Nie wiem co teraz robić... Planowałam skosić i nawieźć jakimś wieloskładnikowym środkiem do młodych trawników, tylko czy przy tej pogodzie to ma sens. Chyba lepiej poczekać? Mam niestety wrażenie że trawa zmienia kolor z soczyście zielonej na taką żółto-zieloną, gnije??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosić należy przede wszystkim suchą a nie mokrą trawę. A o to jest teraz trudno. Trzeba wykorzystać każde rozjaśnienie. Ale jak pozwolisz by wyrosła za duża i zakwitła to możesz pożegnać się z ładnym trawnikiem. Będziesz miał ściernisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Elfir a powiedz mi jeśli chodzi o własnie młody trawnik powinno się skosić pierwszy raz gdy trawa osiągnie około 10 cm przyciąć do około 4-7 cm później jeszcze jedno podobne koszenie i później już krócej tak wyczytałem myśle że dobrze. Wiec tak skosiłem raz gdy trawa osiągnęła ponad 10 cm trawnik wyglądał po skoszeniu przepięknie problem w tym że prawdopodobnie ziemia na moim podwórku nie jest w każdym miejscu taka sama i w niektórych miejscach trawa wyrosła mniejsza niż pozostała częśc trawnika i te właśnie placki po skoszeniu zmienily kolor tak dziwnie posiwiały jakby trawa padała i teraz ta co była duża znów osignęła 10 cm ponad nawet w niektórych miejscach a tamta nadal jeszcze ma koło 5 i wygląda na 5 razy słabszą co mam zrobić kosić już i nie przejmować się tymi plackami co zrobić by trawka była wszędzie taka sama zieloniutka teraz powinienem kosić chyba już coraz krócej a jeśli będę czekał aż tamta w tych miejscach które nazywam plackami wstanie to ta duża będzie miała z 15-20 cm proszę was o szybką odpowiedź bo jak co to jeszcze dzisiaj skoszę :) dzięki z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże w zeszłym roku odchwaszczone przekopane wyrównane w tym roku znów wyrównane posiana trawa zwalowane. Nie dawałem zadnych nawozów do ziemi mam ten problem ze tutaj w anglii często są deszcze więc ziemia głębiej jest bardzo gliniasta i potrafi trzymać długo wode wiem ze przydał by się drenaż ale niestety za późno już na to po za tym to masa kasy. teraz przyszły upały wiec ziemia jest w wielu miejscach sucha a w wielu mokra podłoże jest nie jednolite w dwóch słowach to pewnie przyczyna placków co to za nawóz możesz podać mi jakiś link do takiego nawozu ? tam gdzie ziemia jest mokra trawka jest śliczna ja podlewam trawe kupiłem system zraszaczy i jesli jest sucho to podlewam trawnik przy czym mocniej nawadniam te suche miejsca wydaje mi się że przyczyną tych suchych miejsc może być spore drzewo jakie mam na podwórku wkoło niego zawsze jest sucho nie wazne ile by padało zawsze szybko woda wysycha i możliwe że dalej od niego są jakieś potężne jego korzenie i one piją wodę to taka moja teoria .... podaj mi prosze linka do takiego nawozu zobacze jaki ma skład i poszukam czegoś tutaj bo tutaj ciężko z takimi nawozami są odchwaszczacze itd ale nawosów nie widziałem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...