Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziekuje za odp. I tak juz nawoz rozsypalam, wiec zobaczymy jak bedzie. Moze mi ktos tylko powiedziec jak mam podlewac ta trawe? w sumie jeszcze trawy nie ma tylko same nasiona, a teraz caly czas slonce mocno swieci i nie wiem czy mozna podlewac jak jest tak goraco, ale z drugiej strony raz dziennie wieczorem to przeciez za malo.....a ziemia jest sucha....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiałem trawę barenbruga uniwersalną miesiąc temu

Jako że mam nawadnianie automatyczne była podlewana kilka razy dziennie

Po trzech dniach miałem już źdźbła 2cm wysokości

Po tygodniu zazieleniony cały teren

Sąsiedzi zastanawiali się czy to aby nie trawa z rolki;)

Tak więc lej lej i jeszcze raz lej

Póki nasiona nie mają 3-4cm wysokości należy podlewać kilka razy dziennie

niezbyt intensywnie w szczególności gdy pali słońce

Trwawę siałem w dwóch etapach

Na posesji siałem bez uprzedniego zasilania nawozem przed wysiewem

Trawa ładnie i szybko wzeszła ale po 3-4 tygodniach jakby przystopowała

Ma 6-7cm i nie bardzo nadaje się do koszenia

Ma kolor jasno-zielony

Poza posesją wzdłuż ogrodzenia siałem tydzień później

i tu zasiliłem ziemię nawozem przed wysiewem nasion

Ta trawa również szybko wzeszła i wzrostem dogania tą wysianą tydzień wcześniej

Kolor intensywnie zielony

Zobaczymy co będzie na wiosnę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wysialam Barenbruga, na razie 6 dzien i nadal NIC. moze rzeczywiscie za malo podlewam. a gdybym podlewala np. o 8 , 17 i 20 - tj. 3 razy dziennie to by wystarczylo? nie chce podlewac podczas poludniowych godzin bo strasznie pali slonce. chyba ze lepiej podlac w poludnie niz doprowadzic do wysuszenia nasion? nie zaszkodzi im taka susza? hamlet, pochwal sie jakims zdjeciem swojej slicznej trawki, przynajmniej zdoluje sie jeszcze bardziej ze u mnie nic nie rosnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
No właśnie, a jeśli poczekać to ile..? Już się nie mogę doczekać, wszystko kupione do założenia trawnika tj. nasiona, walec, ziemia była wstepnie przygotowana na jesień... Mam przepyuszczalny grunt koło domu, wiec nie jest już grząsko... Tylko, no własnie, kiedy najwcześniej zacząć, bo boje sie, żeby nasiona nie przegniły, czy coś w tym rodzaju....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż ruszy wegetacja. Możesz wysiewać teraz, ale może być tak że nasiona skiełkują , a potem je zmrozi. Może też być tak że nie skiełkują i ruszą dopiero jak się ociepli- wtedy będzie ok. Ale też jest ryzyko że głodne teraz ptaki znajdą co wysiałeś i będą miały dożywianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj do kwietnia to na pewno. A potem to trzeba patrzeć na pogodę czy czasem zima nie wraca. pośpiech nie jest wskazany. w nocy są przymrozki. Trzeba poczekać. a ta ziemia nie zawiera chwastów?? bo jeśli ziemia zawiera nasiona chwastów to dobrze by było poczekać na ich rozwój następnie opryskać i dopiero po 3 tygodniach zabrać sie za trawniczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. a ta ziemia nie zawiera chwastów?? bo jeśli ziemia zawiera nasiona chwastów to dobrze by było poczekać na ich rozwój następnie opryskać i dopiero po 3 tygodniach zabrać sie za trawniczek.

Jeśli tylko nasiona, to oprysk popularnymi preparatami typu roundup jest bez sensu.

Jeśli gleba została przygotowana przed zimą to zapewne w ciągu najbliższych 3-4 tygodni pojawi się na niej trochę siewek chwatów - lepiej usunąć je mechanicznie niż chemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście oprysk roundapem można wykonać gdy chwasty wzejdą i się zazieleni bo oczywiste że roundup działa kontaktowo. To wszystko zależy od jakości ziemi. bo jesli była dobra nawieziona to ok. zabieg zbędny, ale może być bardzo zachwaszczona i ja bym wtedy polecał oprysk. Mechanicznie można usunąć ale wtedy trzeba zrobić to bardzo dokładnie i starannie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już czas na wiosenne nawożenie trawnika?

Trawnik wysiewany jesienią zeszłego roku, właściwie to tyle co wykiełkował przed zimą. Piach okropny na dodatek, chciałbym go jak najszybciej wspomóc jakimś nawozem z azotem. Może jakiś konkretny nawóz polecacie? ok.600m2 trawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest przesezonowany obornik. Od razu poprawi też strukturę gleby. Jeśli trawa w zeszłym roku zdąrzyła wytworzyć darń, to warto zrobić wertykulację po rozsypaniu obornika.

Wydaje mi się, że czas na nawożenie właśnie się zaczyna, ale tak na prawdę to nikt nie wie, jak długo jeszcze potrzymają mrozy. Dzisiaj widziałem, jak na sąsiadującej ze mną łące jeździł rolnik trachtórem i rozsypywał nawóz, więc to by potwierdzało moje domysły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeszcze trzeba poczekać.... rolnik może coś rozsiewał ale na pewno nie nawozy a tym bardziej azotowe itp. Może wapnował pole. Co z tego ze się rozsieje nawóz azotowy jak roślina ich nie pobierze gdyż ziemia nie rozmarzła. jak znikną nocne mrozy a trawa że tak powiem obudzi sie z zimy, w tedy można rozsiewać. Moim zdaniem najlepszy termin to będzie kwiecień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...