Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Walcowanie to mus

Becik -a kiedy sialiście dokładnie, że już wschodzi?

 

Ja siałam 1 kwietnia i już mam ok. 3-4 cm łodyżki. Jak napisałam wcześniej - bez wałowania, bo mi je na mojej gliniastej glebie odradzono.

A dlaczego odradzono?

Też mam gliniastę glebę, ale chciałem troszkę powalcować aby wyrównać jakieś kępy, grudy ziemi, itd (po glebogryzarce, która uprawiała ziemię jesienią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko. Zakładam trawnik. Chcę nawieźć trochę ziemi i to wszystko wyrównać itd. A teraz do sedna. Obok mnie robią utwardzenia okolicznych dróg i mają (UWAGA !!)... duży walec. Zastanawiam się nad ubiciem tej ziemi dużym cięzkim walcem. Tylko zastanawiam się czy potem coś na tym wyrośnie ? I czy nie jest to próba "zabicia komara armatą "? Co Wy na to ? :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcowanie ogrodowe to całkiem coś innego niż drogowe. W ogrodzie walec robi trzy rzeczy:

1. Rozbija bryłki ziemi które trudniej i dłużej rozbijało by się grabiami.

2. Lekko ubija ziemię co ułatwia jej wyrównanie. (po walcu widać nierówności)

3. Dociska ziemię do nasion. To to samo co udeptywanie ziemi przy sadzeniu drzewek. Nasiona (korzenie) dostają więcej wilgoci gdy są dociśnie do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna z metod odchwaszczania stosowana przez byłego właściciela mojej działki. Była to metoda mechaniczna. Raz na dwa - trzy tygodnie glebogryzarką przejechał ziemię. Sadził tam chryzantemy wczesną jesienią, a przez całą wiosnę i lato utrzymywał czystą - bez jednego chwastu glebę. Robił tak w tym miejscu przez wiele lat, więc nie było tam chwastów wieloletnich. Ciekawe czy da się tą metodą zniszczyć je.

Wiem - można:

- poczekać aż chwasty wyrosną (około 4 tygodni)

- zlać 'Randapem' poczekać aż wypali (około 2 tygodnie)

- przekopać

- i ... zacząć od początku.

Jeśli nie pozwolę aby rosło, to może samo padnie bez chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić żeby na nieuprawianej ziemi wyrosła ładna trawka bez chwastów i innych zielsk. W tej chwili mam na działce całą masę różnego rodzaju zielsk. Powierzchnia ok 400 m2.

Skosic na krótko

popsikać roundapem

przeorać/przekopać

zwalcować/wyrównać

posiać trawę

intensywnie podlawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Randapem to bym tak nie przesadzał, żeby od razu tak po całej działce. Po drugie jeżeli Randap ma być skuteczny to nie orać po użyciu bo wszystko weźmie w łeb. Chwasty są były i będą trzeba tylko umieć z nimi walczyć. Oczywiście Radndapem, ale wybiórczo. Najlepiej kupić rurę do pędzlowania i niszczyć chwasty tam gdzie są. Wystarczy to zrobić raz w miesiącu przerz pierwszy rok. Później wydaje się, że rzadziej, ale to różnie bywa, bo zależy co rośnie u sąsiadów za płotem, albo po drugiej stronie drogi. Na fotkach trawniki wyglądają często lepiej niż w rzeczywistości, albo jest to zdjęcie trawnika z rolki zaraz po ułożeniu. Trzeba się trochę napracować, żeby trawnik wyglądał ładnie. szczególnie dotyczy to miejsc, gdzie się często chodzi, lub dociera mniej światła itd.

Ogólna zasada na ładny angielski trawnik jest taka, że wiosną aeracja, później widłowanie z podsypywaniem piaskiem, teraz zasilanie i 17 razy skosić i nie zapomnieć o podlewaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zasiać trawę WEMBLEY tylko nie wiem czy trzeba też patrzeć na firmę która ją produkuje. Czy ktos z was zamawiał trawę przez internet. Jaka jest jej jakość ? A może wybrać tą BARENBRUG, która jest lepsza i czy można ją gdzieś kupić przez internet. U mnie są w centrach ogrodniczych tylko zwykłe trawy - chyba oszczędzają na forsie. A ja chcę mieć ładny trawnik proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...