Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ludziska ma ktoś elewację drewnianą ? Mam zamiar zrobić od poziomu stropu elewację z desek, dach dwuspadowy, dachówka płaska, powinno pasować. Teraz zastanawiam sie jakie drewno wybrać i gdzie dobrze cenowo kupić. Z rodzimych to chyba modrzew ale ciężko dostac ładny. Co sadzicie o świerkowym zaimpregnowanym ciśnieniowo. Może ktos przerabiał już ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki brzoza....................

Jeśli ktoś inny ma sprawdzonego "producenta" nadbitek/podbitek/boazerii w podkarpackim proszę o namiary. Zalezy mi na b.dobej jakosci drzewa i moge poczekac do przyszłego roku. Teraz chciałbym zamówic zeskładować deski a na przyszłą wiosne ruszyć z wykończeniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brać

 

Wywołany do odpowiedzi jestem co do węgla:

 

Szerokim łukiem omijać GOW (gliwicki okręg węglowy) Piast, Sośnica - zasiarczony

Polecam za to węgiel z ROW (rybnicki okręg węglowy) kopalnie, Marcel, Anna, Rydułtowy

Jako że Marcel i Anna zostały wciągnięte przez Jastrzębską SPółke Węglową (to własnie ten Jastrzębski węgiel z którym wojuje Resoviia) mozna też szukać węgla z

tu macie jak te spółki teraz wyglądają

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rybnicki_Okr%C4%99g_W%C4%99glowy

Najlepszy węgiel jest z kopalń Centrum wydobywczego południe.

KWK Chwałowice (Rybnik)

KWK Jankowice (Rybnik)

KWK Marcel (Radlin)

KWK Rydułtowy-Anna (Rydułtowy)

Tu macie szczegóły węgla:

http://www.kwsa.pl/oferta/gruby.php?n_wybierz=sortd='Groszek'+AND+typc='Grube+Średnie+Drobne'+AND+25

Tu ceny loco kopalnia

http://www.kwsa.pl/327,,grube_srednie_paliwa_kwalifikowane.html

Szkopuł w tym że w tym naszym regionie albo matka rasija albo Piast rządzi - trzeba się nieźle nagłówkowaci naszukać. Najsensowniej i najtaniej jest:

- mieć Tira i przywieźć to sobie samamu na społę z sąsiadami.

 

Pozdrawiam

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z gościem z okolic Pilzna - tam tez tragicznie /woda pozrywała nawierzchnie dróg, wyrwy na poł metra i głębsze/

jakieś 3 godziny temu przejeżdżał konwój na syrenach przez moja miejscowość /prawdopodobnie pośpiesznie organizowana pomoc dla Ropczyc .../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no faktycznie zrobiło się dramatycznie; oglądaliście tv Rzeszów i wypowiedź pani wicewojewody "w pełni panujemy nad sytuacją" czy coś w tym stylu...

szkoda ludzi, piszą jednej ofierze śmiertelnej...

mam nadzieję że ludzie mają domy ubezpieczone- bo jest po wyborach i pewnie nie będzie chętnych do pomocy :evil:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moich ludzi zamknęło pomiędzy Dębica a Ropczycami - stali w wyriskach wody lejącej się strumieniami przez 2h - ewakuacja (zorganizowany objazd przez ekipy budowlane i wojsko) nastapiła dosłownie na włos przed odjechaniem całej drogi w piz...u.

Matka natura sama upomnisie o to co jej - taki misię nasuwa wniosek z tego co się stało.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... stali w wyriskach wody lejącej się strumieniami przez 2h - ewakuacja (zorganizowany objazd przez ekipy budowlane i wojsko) nastapiła dosłownie na włos przed odjechaniem całej drogi w piz...u.

Matka natura sama upomnisie o to co jej - taki misię nasuwa wniosek z tego co się stało.

 

Sebo8877

 

dokładnie tak jest ... /wczesniej pisał o tym Maciejon - ten grad .../

potoki wody zaczynają lać sie z nieba i burza nie trwa /jak dawniej/ 15 min czy poł godziny ...

kończy sie jedna i zaczyna druga ... nie daje odetchną nawet 10 minut

w srode/w dzień/ pyło pod rząd u mnie siedem burz / w nocy 4 zanim zasnałem /

 

piszcie o swoich wrazeniach

to co sie teraz dzieje - te wyładowania i ulewy - jest niesamowite i groźne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...