Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

brzoza - kominy dymowe są systemowe Shiedel'a, z tego co wiem to jest minimalne zwężenie na górze - stożki chyba ze stali nierdzewnej - takie dołanczane do systemu. Płyta przykrywająca wylewana na budowie i bez obmurówki bo nie będzie tam klinkieru.

 

http://www.schiedel.pl/uploads/pics/schemat_02.gif

 

Skos na kominie zrobiony jest z pustaczków gazobetonowych i wszystko obłożone styropianem, obłożone siatką i zaciągnięte farbą gruntującą, na którą w przyszłym roku będzie nałożony tynk.

 

Ciężko był zgrać wszystko razem, nerwów trochę zjadłam, ale dach łącznie z obróbkami z blachy robili cieśle. Mimo to efekt wyszedł niezły.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kubolotku, super super - bardzo się cieszę, że już sobie mieszkacie. Jeszcze nie oglądałam zdjęć, zostawiam to sobie na dłuższą chwilę przyjemności. A teraz zupełnie nie mam czasu na nic.

 

Aga - piękny dach i kominy - fajnie, że Wam udało się nakryć domek.

 

My niestety jeszcze nie, zdążyliśmy jedynie pomalować więźbę boramonem i drewnochronem.

Dodam jeszcze, że boramonem malował mąż, a drewnochronem ja :D - z czego jestem bardzo dumna. Tyle, że mam 4 dni wyjęte z życiorysu i z niczym nie mogę zdążyć.

 

Zostało nam ponad paleta pustaków stropowych, może ktoś będzie zainteresowany - odsprzedamy.

 

Pocieszałam się do dziś że może będzie w listopadzie jeszcze kilka ładnych dni. Do dzisiaj - obecnie w Lesku jest śnieżyca, wszystko zasypanie na biało.

 

Pozdrawiam Wszystkich z zasypanego Leska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zima już w pełni - sypie i sypie, kilka stopni poniżej zera, dziewczyny mnie przekonują, że to baaardzo odpowiednia pora do lepienia bałwana...

A ja dalej czekam na drewno :klne: '), centralne grzeje...

A jeszcze na dodatek dzisiaj na noc do pracy, brrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem. Poszukuję kogoś, najprawdopodobniej chodzi o firmę, do wywiercenia studni głębunowej. Jakieś namiary. Nie wiem, albo nie umiem znaleźć albo mam pecha i słyszę "w tamtych rejonach nie wiercimy...

Bardzo proszę o namiary do kogos kto wierci takie studnie. Jeśli nie jest to firma to tym lepiej, z góry dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

dostałam już wypis z rej. gruntów (w końcu) i widze ze jest tam :Grunty orne kl. IIIa. to ja mam to jeszcze odrolnić? bo mapkę do celów projektowych będę dopiero robić...jak to z tym jest?

 

Od siebie jeszcze dodam iz nawet jesli nie ma planow zagospodarowania terenu (co dzis jest bardzo częste) to można wyłączyć z powierzchni rolnej do 5 arów (można więcej ale za to sie płaci ponoc paskudne pieniadze) na powierzchnie budowlaną. Oczywiście mozna to zrobic jak masz wydane aktualne warunki.

 

Robi to albo geodeta albo osoba która wrysowuje projekt w działke czyli... geodeta?

 

To co napisalem moze mijać się z prawdą gdyz miałem ten etap przechodzic ale w końcu kupiłem stan surowy wiec nie przechodziłem. Wszystko to co napisałem to wiedza nabyta drogą czytania różnych mądrych treści (więc mogła zostać źle zrozumiana/zapamiętana itd.).

 

P.S. Nawet jak nie ma planów zagospodarowania terenu to nie zapomnij zapytać o "studuim". Mialem sytuacje że planów nie było ale było studium gdzie było napisane ze tam ma byc osiedle domków jednorodzinnych i wszystko wtedy jest pewniejsze. Nie pytaj co to studióm bo nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Mam prawie całe tynki na dole, niestety kończone maja być od poniedziałku a pogoda nie za bałdzo... Czy ktoś może się podzielić informacja ile u was schneły tynki? U mnie w jednym pokoju są juz od 2 tygodni i pod sufitem w rogach ciągle ciemnawe (pewnie od wilgoći) troche mnie to martwi.

 

Drugie pytanie to po jakim czasie od zrobienia wylewki mozna klasc panele/parkiet i takie tam. Bo mnie ojciec straszy ze to trzeba do wiosny czekac az wyschnie a lepiej i dluzej. Mam nadzieje ze sie myli... Dodam ze wylewka ma byc maszynowa, ponoc jest duuuzo suchsza od ręcznej.

 

Trzecie pytanie czy slyszal ktoś o naczyniu wzbiorczym do C.O. ktorego nie trzeba mątować na samej gorze i nstalacji tylko mozna w dowolnym miejscu? Jakies cisnieniowe ponoc czy cos, jesli to prawda to zaoszczedziloby mi to przebijania sie przez 3 warstwy wylewek.

 

 

P.P.S. Kubolotek: Piekny salon, duzo swiatla, zazdroszcze Ci, moj bedzie ciemnawy niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy Cię nie naciąga...

 

U nas wyglądało to tak, że sami nanieśliśmy na mapkę otrzymaną z rejestru gruntów, miejsce i zakres wymaganego odrolnienia (do 5 a na dom bezpłatnie) i nie trzeba do tego celu brać geodety. Z tym że na mapce musi być wrysowany obiekt, który chcesz odrolnić.

Potem złożyliśmy wniosek w geodezji, w starostwie powiatowym. Na jego załatwienie czekaliśmy 2 tygodnie.

 

Zmień geodetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapłaciłem 350 i czuje sie najbardziej zrobiony ??? :evil:

Z informacji uzyskanych od mojego arhitekta i człeka który mnie zainkasował wynikało to tak. :

wyłaczenie z produkcji rolnej jast bezpłatne tj. wrysowuje sobie go sam w przypadku posiadania więcej niż 1 ha wszystkich gruntów. A , że ja takowych hektarów nie posiadam to płacz i płać.

a 350 to miało być po znajomości ??? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się podzielić informacja ile u was schneły tynki? U mnie w jednym pokoju są juz od 2 tygodni i pod sufitem w rogach ciągle ciemnawe (pewnie od wilgoći) troche mnie to martwi.
U mnie tynki gipsowe, robione maszynowo, schły ( :wink: ) chyba z miesiac, a był to kwiecień, wiec było dużo cieplej. Oczywiście ciagle było wietrzone.

Tak więc spokojnie :)

 

 

Drugie pytanie to po jakim czasie od zrobienia wylewki mozna klasc panele/parkiet i takie tam. Bo mnie ojciec straszy ze to trzeba do wiosny czekac az wyschnie a lepiej i dluzej. Mam nadzieje ze sie myli... Dodam ze wylewka ma byc maszynowa, ponoc jest duuuzo suchsza od ręcznej.
Jeżeli nie musisz robić tego teraz, czekaj jak najdłużej.Czytałem kiedyś na Forum o tym, i była tam mowa o zalecanych długich okresach. Spróbuj poszukać.

 

 

Trzecie pytanie czy slyszal ktoś o naczyniu wzbiorczym do C.O. ktorego nie trzeba mątować na samej gorze i nstalacji tylko mozna w dowolnym miejscu? Jakies cisnieniowe ponoc czy cos, jesli to prawda to zaoszczedziloby mi to przebijania sie przez 3 warstwy wylewek.
Z tego co wiem, to w instalacjach zamkniętych naczynie wzbiorcze montuje sie przy kotle. U mnie (kocioł gazowy, dwa obiegi grzewcze) w kotłowni mam az dwa takie (przeponowe) naczynia.

Reasumując, zalezy to od Twojeje instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie pytanie czy slyszal ktoś o naczyniu wzbiorczym do C.O. ktorego nie trzeba mątować na samej gorze i nstalacji tylko mozna w dowolnym miejscu? Jakies cisnieniowe ponoc czy cos, jesli to prawda to zaoszczedziloby mi to przebijania sie przez 3 warstwy wylewek.
Z tego co wiem, to w instalacjach zamkniętych naczynie wzbiorcze montuje sie przy kotle. U mnie (kocioł gazowy, dwa obiegi grzewcze) w kotłowni mam az dwa takie (przeponowe) naczynia.

Reasumując, zalezy to od Twojeje instalacji.

 

Jak to dwa? Po co dwa? Jak masz jedna instalacje (ja bede miec 4 obiegi pewnie) a prawdopodobnie bede miec 1 naczynie...

 

 

wilgotność posadzki - przyjmuje sie 1 cm grubości w jeden tydzień ale najlepiej zmierzyc wilgotnosciomierzem

naczynie przeponowe - tak jak pisze maciejon

 

Wilgotnosciomierz? Da sie cos takiego kupic w rozsadnej cenie? jesli tak to gdzie? Jesli nie, to czy da sie wypozyczyc? Jesli tak to gdzie ? :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dwa? Po co dwa? Jak masz jedna instalacje (ja bede miec 4 obiegi pewnie) a prawdopodobnie bede miec 1 naczynie...
Napisałem w pewnym skrócie. W instalacji grzewczej mam jedno naczynie wzbiorcze. Drugie włączone jest w zasilanie zimną wodą zasobnika cwu.

A Ty piszac, ze będziesz miał 4 obiegi masz chyba na myśli 4 obwody a nie obiegi. Jeden obwód to jedno wyjscie z rozdzielacza (zasilanie jednego grzejika, jednego pionu czy jednej petli ogrzewania podłogowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...