Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć krajanie :)

 

Tydzień miałem wolnego - prace u mnie ise posunęły sporo :) Mamy już wewnętrzne parapety - przystępujemy finalnie do wykończeniówki. malowanie pałytki panele :)

 

Dzikislon

 

Co do tego naczynia wzbiorczego.

 

1. kocioł gazowy - nalezy montować w instalacji zamkniętej - potrzebuje cisnienia by się uruchomić

2. kocioł olejowy (otwrta i zamknięta - obie dopuszczalne

3. kocioł na paliwo stałe - ZAWSZE !!!!! w instalacji otwrtej (nie wazne jakie kocioł ma zabezpieczani elektroniki i inne "chujki mujki" tu nie da się zdjąc zódła ciepłą w jednej sekundzie- opał jest w komorze i musi się spalić lub zduszony oddaje jeszcze ciepło przez jakiś czas. Wg prawa budowlanego, cieplnego, rozsądku i gwarancji!!! - takie kotły tylko w układach otwartych.

4. gazówka- kocioł na paliwo stałe (gazówka zamknięta) paliwo stałe otwarta - obie instalacje połączone wymiennikiem !!!

 

Tak i tylko tak można instalować kotły zwarzywszy na zdrowie, życie gwarancje producentów.

 

Wylewki - żeby położyć parkiety - wu\ilgotność 2% - to max

 

Tynki -w optymalnych warunkach +20C schną w granicach 4-6 tygodni - teraz przy tej temp to będą schły do wiosny :-? (będą suche powierzchownie- natomiast we wnętrzu będą jeszcze wilgotne -tak więc Dziki spokojnie poczekaj

 

 

Baru - mi wiozą drwno od września :-?

 

Informuję ze z powodu straszliwej pogody - sesja zdjęciow przełożona na sprzyjające wrunki (tak się ugadaliśmy z Rs-em) ustaliliśmy jeszcze jedno - to wszystko sprawka Maciejona -ta pogoda- wykrakałeś cholera :wink:

 

tomasz3211- nauczka na przyszłośc- zanim coś zapłącisz zapytaj na forum - te ludziska tu to szere złoto :) - nieraz mi pomogły :)

 

Pozdrawiam ciepło pomimo straszliwej pogody

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Informuję ze z powodu straszliwej pogody - sesja zdjęciow przełożona na sprzyjające wrunki (tak się ugadaliśmy z Rs-em) ustaliliśmy jeszcze jedno - to wszystko sprawka Maciejona -ta pogoda- wykrakałeś cholera :wink:

Cyt: "Ja wiedziałem, że tak będzie!" ;)

Jak myślisz Sebastian: wiedziałem, że będzie brzydka pogoda czy wiedziałem, że będę winny? ;)

Ale... Co się odwlecze ...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty piszac, ze będziesz miał 4 obiegi masz chyba na myśli 4 obwody a nie obiegi.

 

Oczywiscie masz racje, myle pojecia.

 

Wylewki - żeby położyć parkiety - wuilgotność 2% - to max

 

OK, ale jak to zmierzyć? Tzn. skad dostac to urzadzenie?

 

Tynki -w optymalnych warunkach +20C schną w granicach 4-6 tygodni - teraz przy tej temp to będą schły do wiosny :-?

 

Jak odpale c.o. to ja im moge zrobic +20st.C. tylko jak zona zobaczy rachunek to bede musial szukac kartonowego pudla do przeprowadzki... zona goralka z Sanoka wiec nie ma zartow ;).

 

Pozdrawiam ciepło pomimo straszliwej pogody

 

Pogoda moze i nieprzyjemna ale przynajmniej temp dodatnia. Jak lapalo juz minus 4 st.c., to jezdzilem co kilka godzin napalic w piecyku na budowe, raz nawet po robocie o 2 w nocy palilem i modlilem sie zeby sasiedzi policji nie wezwali.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

niestety ale musimy palić w tych swoich domkach.

 

moja ekipa od szpachlowania gk narzeka że nie chce im schnąć gips. Dlatego musimy palić w c.o. Ale za to jest takie ciepełko w środku, chciałoby się już wprowadzać a tyle jeszcze pracy przed nami.

Dobrze że jest drewno na opał, dokupi się trochę węgla i jakoś zimę przeciągniemy. Ale na przyszłą potrzeba gromadzić opał już od kwietnia.

 

Na razie prace postępują bardzo wolno ale mam nadzieję że do końca listopada będzie gotowa druga łazienka i może kuchnia.

Jeśli będzie już wszystko poszpachlowane to zabieramy się za malowanie.

 

pozdrawiam

 

Tigermoth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań

 

- pokój dzienny ma wg projektu 28, 26 m.kw. (6,28 x 4,50)

nie chcę ogrzewać powietrza pod sufitem zbyt wysoko, ale też nie chciałabym mieć wrażenia, że mam sufit nad samą głową,

jaka powinna być wysokość pomieszczenia po wykończeniu?

 

- dom jest na szczycie, nie ma piwnic, mamy w tej chwili piach wsypany w sierpniu tego roku, niczym nie ubijany (średnio około metr), czy warto teraz ubić piach i wylewać chudziak, czy poczekać do wiosny?

 

- ile teraz trzeba zejść z chudziakiem poniżej poziomu izolacji poziomej, żeby się zmieściło wszystko co trzeba do ogrzewania podłogowego, a nie wyszła za mała wysokość pomieszczenia?

 

- co i w jakich grubościach wchodzi pod ogrzewanie podłogowe?

 

Czytałam w kilku miejscach o przygotowaniu pod podłogę, proszę jeszcze o rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldio - wysokość pomieszczenia jest sprawą dość indywidualną, jeden dobrze się czuje w wyższym, inny woli pomieszczenia bardziej przysadziste, minimum któr powinno się zrobić to 250 już powykonawczo, z posadzkami itp. ale zależy to od projektu i założonych warstw. Ja osobiście nie robiłbym chudziaka przed zimą, nie ma specjalnie powodu, natomiast w projektach zawsze staram się robić tak zeby górna powierzchnia chydego betonu wychodziła ciut poniżej izolacji poziomej na ścianie fundamentowej (ok 1cm) spowodowane jest to tym ze potem robiąc izolację na chydym betonie unikasz załaman przy scianach , a im mniej "kantów " na izolacji tym lepiej. na to potem izolacja termiczna, a potem wylewka z ogrzewaniem. Stosuje się czasam folię aluminiowa kładzioną na styropian czy styrodur, stanowi to ekran odbijający promieniowanie cieplne do wnętrz pomieszczeń (pomimo ulożonej niżej izolacji termicznej). Dlatego też wszystkie warstwy od izolacji przeciwwilgociowej idą w górę , i jeśli w projekcie jest założone na to miejsce to rtównoczesnie przyjmuje się poziom stropu na odpowiedniej wysokościu tak zeby nie wyszło poniżej 250cm. Ale zalezy to od budynku (czasem nawet te 250 cm moze wyglądać śmiesznie i zakłada się więcej).

 

pozdrawiam

Piotrek

http://www.oktogon.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań ...
ad 1: Jak pisał oktogon, wysokośc to sprawa indywidualną. Mój salon ma wymiary bardzo zbliżone do Twego i ma wysokosc 265 cm. (W projekcie było 310!). Wysokośc która mamy nam wydaje się optymalna :)

 

ad 2:Nienajlepiej sie stało, że masz 1 m niezagęszczonego piasku. Kiedyś na Forum była duża dyskusja na temat potrzeby zagęszczania warstwami po 10-15 cm. Polewanie woda czy czekanie aż sam piasek osiądzie daje mizerne tj. płytkie skutki. Warto byłoby chociaż troche pojeździc zagęszczarką. A chudy beton teraz - niespecjalnie wiem po co.

 

ad 3 i 4: U mnie poziom chudego betonu był równy poziomowi izolacji poziomej. Na to poszło 10 cm styropianu, 7 cm posadzki na folii (w posadzce rurki ogrzewania podłogowego) i gres ok. 1 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś na temat ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania ?

Co zrobić żeby skorzystać z ustawy ?

Czy jeśli ktoś korzysta lub skorzysta z ulgi odsetkowej może korzystać również z tej ustawy ? (zwrot 50% odsetek od kredytów preferencyjnch).

Zgiodnie z ustawą dofinansowane mają być m.in. domy jednorodzinne o powierzchni do 140 mkw.

Jeśli dom ma np. 150 mkw to dofinansowywany jest koszt 140 mkw czy w ogóle nie ma dofinansowania ?

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim,

 

Piach oczywiście będzie zagąęszczany, ale dopiero teraz, a to jednak nie to samo co 10-15 cm.

Daję sobie spokój z drewnem na podłogówce, ale wysokości nie odpuszczam.

A nie pochwaliłam się, znalazłam wreszcie kamień na elewację - idealny kolor i kształt (naturalny piaskowiec). Cudo i chyba nie drogo, bo tańszy od imitacji z betonu.

Tyle, że temat trzeba przełożyć na za rok (mniej więcej). Tak wyszło.

Jednak warto upierać się i szukać do skutku. :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Jutro będzie cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonasz-poczytaj może coś nowego sie dowiesz...

 

http://www.archon.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=48

 

Dzięki, tego właśnie szukałem.

Niestety okazało się że się nie kwalifikuję...

 

Pozostaje więc tylko możliwość odpisywania odsetek od kredytu pod warunkiem że się go dostanie do końca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...