Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich.

To jest mój debiut na forum i z taką pewną nieśmiałością pytam, czy przyjmiecie mnie do swojej grupy? Z dwóch względów się kwalifikuję: jestem z Podkarpacia, i tutaj również buduję dom. Ale z szacunku dla "starych" :wink: forumowiczów pytam o zgodę. :D

Pozdrawiam Baśka.

Baśka juz jestes wyjątkowa - pytając nas o przyjęcie do grupy :wink: w taki szczególny sposób.

Tak więc witamy serdecznie - no i czekamy na relacje z Twojego placu Boju. :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - masz wielkiego!!! przyjaciela i bardzo pięknego! Serdeczne gratulacje!

Jakieś nowsze zdjątka Twojego Nadiucha? :wink:

 

Wszystkim Barbarkom stu lat w zdrowiu i pomyślności w wymarzonych domkach i kochających rodzinkach.

 

A dla Mojej Bachy jeszcze raz najlepsze życzenia imieninowe oraz urodzinowo- trójkowe :wink:

 

(zmiana kodu: trójka z przodu :p )

 

Odezwijta się z Tego Wrocka, bo z planów weekendowych nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wcześniejszy post był wyładowaniem złości i opisaniem jak wykonawca w dzisiejszych czasach traktuje inwestorów.
I bardzo dobrze, że wyładawałaś się u swoich. Grupa jest również od tego.

Sytuacji jakiej doświadczasz znam tylko z opowieści, chociaż nie do końca. Moge Ci tylko napisac to, że niestety zawsze cos wychodzi gorzej a nawet bardzo żle. To jednak nie wpływa na "kulistość ziemi" i w sumie, po czasie, będziesz wspominała to jako "ezgotyczne przeżycie". Dzisiaj solidaryzuję sie z Tobą.

 

Ja również.

Jeszcze niedawno strasznie się wkurzałam na murarzy, których trzeba było pogonić i potem długo szukać nowych. Strasznie patrzeć: jak na domek i więźbę pada deszcz, śnieg. Ale skoro dach już jest to złość mija.

 

Aga tak jak piszesz każdy wybiera komu płaci. Ale jeśli jakiś wykonawca leci z nami w kulki - trzeba o tym pisać, przestrzegać.

My też mieliśmy ekipęmurarzy poleconą przez znajomych, na innych budowach nadal ję polecają - u nas podpadli na całej linii :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi na temat dachówki. Dach mam (w projekcie...) skomplikowany. Kto chce może zobaczyć tutaj:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=77&a=175&sid=5

Znajomy przy trochę podobnym dachu zdecydował się na blachodachówkę i później narzekał że 2 razy więcej musiał jej kupić niż powierzchnia dachu. Na pewno przesadzał - ale jednak... Pewnie jeszcze trochę będę się łamał ale coraz bardzioej mnie dachówka nęci.

 

maciejon, AnetaS - jasne że nie ma sensu pod blachę robić mocnej więźby. W prokjekcie więźba jest pod dachówkę, to też łatwiej (choć drożej) zamówić taką bez zastanawiania się jak ją odchódzić.

 

B@ha - a kto robi takie wyceny w 2 wariantach jeśli można wiedzieć ? Czas wykonania - dzień czy tydzień - nie ma znaczenia. A czy duża jest różnica w kosztach ułożenia ?

 

aldio - ładny dach, czy to braas ? ile kosztował ? Deakarze biorą od metra czy jak ?

 

Aga44, AnetaS - fundamenty robiła mi ekipa z polecenia z Błażowej. Jestem z nich zadowolony. W trakcie prac dołożyłem im trochę wcześniej nie planowanej roboty, co nie wpłynęło na ustaloną wcześniej cenę. Mam nadzieję, że będą kontynuować na wiosnę.

Ciekawe czy to ta sama ekipa ?

 

Tomasz 3211 - jak tam kredyt ?

 

Gdybym wiedział jak się zdjęcia umieszcza to pokazałbym wam moje pobojowisko.

 

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jak można przeczytać na forum z ekipami nie ugadniesz. Często słyszę od znajomych, że u nich wszystko robili OK, ale jak się okazuje np. część pracowników wyjechała na Zachód i ekipa już nie ta sama, złożona z przypadkowych osób z łapanki.

 

Ja też poszukuję ekipy i czekam na kilka wycen. I sama za siebie trzymam kciuki!

 

Najbardziej żałuję, że odpuściłam sobie wylewanie fundamentów w tym roku. Wiedziałam, że nie zdążę do listopada z pozwoleniem.

A tu kurcze taka piękna, aż się prosi działać!!!!!!!

Ale cholera go wie, jak będzie z pogodą.

Mam tylko nadzieję, że wiosna się rozpocznie bardzo szybko!!!!!

Czego sobie oraz innym rozpoczynającym budowę życzę.

 

Lena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu potrójnie dziękuję: za ciepłe powitanie, nie spodziewałam się takiego; za życzenia imieninowe; no i oczywiście za przyjęcie do Grupy.

Przyłączam się również do gratulacji dla Ciebie Baru, życzę dalszych sukcesów, mam

nadzieję, że są jeszcze jakieś trofea, które moglibyście z Nadiuchem zdobyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję i za życzenia imieninowe i za gratulacje dla mojej czarnej ruskiej baby.

\

Teraz będziemy miały dwumiesięczną przerwę, do wystawy w lutym na Podpromiu. I musimy zacząć zbierać złotka na dorosły już championat.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, z uściskami dla pozostałych podkarpackich Baś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne życzenia imieninowe dla wszystkich Baś z Paodkarpacia :D

witaj w grupie baśk@t

napisz cos więcej o sobie

Coś się dzieje mimo zimy :D

ano ...:) coś sie dzieje ...masz prąd i mimo zimy - zdobylismy wicemistrzostwo świata w siatkówce !!! :)

a Raul Lozano ma ciekawy znak zodiaku ...

Baru - czuje, ze Twoja miss czernoruska baba podbije swiat tak jak nasi siatkarze ...:wink:

...Gdybym wiedział jak się zdjęcia umieszcza to pokazałbym wam moje pobojowisko.

 

Pozdrawiam

Jonasz, wchodzisz na te stronke http://imageshack.us/, przegladasz swoje zasoby w kompie, i wgrywasz a potem wklejasz link na forum

...Najbardziej żałuję, że odpuściłam sobie wylewanie fundamentów w tym roku. Wiedziałam, że nie zdążę do listopada z pozwoleniem.

Lena ... rozpoczynanie w grudniu to ryzyko dla nieprofesjonalisty ... częśc goraczkujących sie moze zaskoczyć bezśniezna zima, ostry mróz i nieobsypane fundamenty lub obsypane lecz ze słabo zagęszczonym gruntem czy piachem ...

mając kierownika figuranta lub nie mając zagwarantowanej profesjonalnej ekipy

mozna sie przewieźć na pośpiechu z takimi robotami w zimie ...

 

a zapowiadaja jeszcze tylko 2 tygodnie tej pieknej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...