Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zrobiło sie wiosennie, kwiaty kwitna ... plus 10 i piekne słoneczko trawka zieleniutka, pszczoły latają

w ciagu dnia w koszuli się na polu pracuje ...

jest połowa grudnia ... prawie

nasi promineci o tej porze roku szykowali sie do odlotu na święta do Egiptu ...

a teraz ... nie ma po co do leciec Afryki ...

wpuscic tylko krokodyle do Wisłoka i będzie ...jak nad Nilem

choc koło Kolbuszowej nawet Nil by sie znalazł ...

koniec swiata ...

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiło sie wiosennie, kwiaty kwitna ... plus 10 i piekne słoneczko trawka zieleniutka, pszczoły latają

w ciagu dnia w koszuli się na polu pracuje ...

jest połowa grudnia ... prawie

nasi promineci o tej porze roku szykowali sie do odlotu na święta do Egiptu ...

a teraz ... nie ma po co do leciec Afryki ...

wpuscic tylko krokodyle do Wisłoka i będzie ...jak nad Nilem

choc koło Kolbuszowej nawet Nil by sie znalazł ...

koniec swiata ...

 

:-?

 

I Brzoza módl sie oby tak było do wiosny. Każdemu się przyda.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiło sie wiosennie, kwiaty kwitna ... plus 10 i piekne słoneczko trawka zieleniutka, pszczoły latają

w ciagu dnia w koszuli się na polu pracuje ...

jest połowa grudnia ... prawie

nasi promineci o tej porze roku szykowali sie do odlotu na święta do Egiptu ...

a teraz ... nie ma po co do leciec Afryki ...

wpuscic tylko krokodyle do Wisłoka i będzie ...jak nad Nilem

choc koło Kolbuszowej nawet Nil by sie znalazł ...

koniec swiata ...

 

:-?

 

NIE SPOSÓB ZAPRZECZYĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z najświeższych wiadomości wynika, ze będzie instalowanych na podkarpaciu kilka wiatraków z agregatami wytwarzajacymi prad

podobno Bukowsko k.Sanoka jest miejscem gdzie stana pierwsze wiatraki ...

wiec dziewczyny - głowa do góry - juz nie długo a elektrycy będa Wam czapkowac u drzwi i prosic ...kupcie u nas troche prądu ... tanio odstapimy ...

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z najświeższych wiadomości wynika, ze będzie instalowanych na podkarpaciu kilka wiatraków z agregatami wytwarzajacymi prad

podobno Bukowsko k.Sanoka jest miejscem gdzie stana pierwsze wiatraki ...

wiec dziewczyny - głowa do góry - juz nie długo a elektrycy będa Wam czapkowac u drzwi i prosic ...kupcie u nas troche prądu ... tanio odstapimy ...

 

:wink:

 

Brzoza, bedę lepsza bo w planach jest mój właśny wiatrak na własnym podwórzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: orzeszki ziemne - gratis ! :D :D

 

:lol:

Brzoza, bedę lepsza bo w planach jest mój właśny wiatrak na własnym podwórzu :D

naprawde ?

no to ja Ci zazdroszcze Wiolasz

był taki okres ze zastanawiałem sie nad wiatrakiem, choćby atrapą

fajny pomysł - napisz cos na ten temat wiecej .

witaj Nike - nasza sąsiadko :)

przegladnałem linki ...dziekuje, pomysł podoba mi sie

jak lubie rozgwieżdzone niebo - tak równiez marzy mi sie duza choinka z tysiacem swiateł oswietlana "własnym" prądem ...

choc miesce gdzie mieszkam nie jest wietrzne to lubie wrócić do marzeń ...:)

 

zaczynasz moze przygode z budowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza, zaczynam na wiosnę. Jestem tak zielona w tym, ze pytam każdego np. co to jest beton komórkowy :oops:

 

Ale działkę mamy na wzgórzu, piździ nawet w słoneczny dzień to trzeba wykorzystać co przyroda daj, nie? O Wiatraku na razie niewiele Ci nie powiem, ale ma być taki o mocy 4-5 kW. Wiecej będę wiedziec, jak bedziemy juz robić albo choć być blisko tego. Na razie na pierwszym planie budowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UZUPEŁNIENIU DO POPRZEDNIEJ WIADOMOŚCI.

 

Mam pytanie. Czy ktoś buduje, a może ma już stan surowy domu Faworyt z garażem (jeszcze lepiej z dwoma garażami) w okolicach Stalowej Woli. Jeśli gdzies dalej to też prosze o informację, bo chciałbym zobaczyć ten dom w realu. Pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualne informacje.

 

Proszę forumowiczów o opinie o tym projekcie i te pozytywne i negatywne.

 

Artur

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale działkę mamy na wzgórzu, piździ nawet w słoneczny dzień to trzeba wykorzystać co przyroda daj, nie? ...

dokładnie :D

teraz mieszkam w kotlinie ale w poprzednim wcieleniu ...tfuuu miejscu zamieszkania miałem taka luka miedzy dwoma domami, tam nawet w słoneczny upalny dzień wiało .... wiało ciagle ... zima lato i stamtad wynisłem pomysł do wiatraka ...

 

no to trzymam kciuki za powodzenie akcji "wiatrak" u Ciebie

witaj Art-B

projektu nie kojarze

z uwag ... mam pytanie czy kominek bedzie głównym źródłem ciepła czy ogrzewanie gazowe ?

bo jesli kominek ... to przemysl i zaplanuj w poblizu domu stos drzewa które codziennie zima trzeba będzie taszczyc po schodkach przez drzwi tarasowe i salon po dywanach ...

ta niedogodność czesto umyka budującym planującym ogrzewanie kominkowe

druga sprawa kominy ... cos oszczednie zaprojektowane ...

z łazienki na parterze jakąś rurą do komina ... będzie szpecic ... a ciag moze byc zakłócony

w kuchni brak a dobrze było by tam miec 2 kanały: jeden na grawitacyjna a drugi pod okap - mechaniczna

trzecia sprawa to nieustawnośc kuchni ... pomieszczenie 13 m 2 w którym sa 3 wejścia i okno brakuje miejsca na szafki ... o kranie który nie pozwala otworzyć sie oknu juz pisałem do uwag innych projektów

kolejna sprawa to strop

futurystyczne podejscie projektanta/tki/ do tematu powoduje ze trzeba stosowac kosztowne podciagi/heby/, wysokie belki, grube stropy, topic mase stali

taka sztuka dla sztuki

ale z zewnatrz domek całkiem ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Mam szybkie konkretne pytanie:

 

Jaki cement na wylewki maszynowe? Pierwszej czy drugiej kategorii (I , II)?

 

Bo do scianek dzialowych szedl II (tak zwany popiolowy) do tynkow wew. tez II, a do wylewek?

 

Jesli do wylwewk tez II to po kiego grzyba sprzedawany jest cement I? :)

 

Pozdrawiam,

Dz.

 

P.S. Wylewki mam w środe! Ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikislon - moze to co napisze bedzie kontrowersyjne - ale po to jest forum :wink:

 

z jednej strony nie jestem zwolennikiem betonu B20 w domkach parterowych - bo uwazam ze to strzelanie z armaty do wróbla

a z drugiej jakoś nie lubie tego cementu z popiołami ...

jesli jednak ktoś zafunduje sobie beton B20 to lepiej jak da ten z popiołami bo wtedy beton wiąze wolniej i tak bardzo wtedy nie pęka

do wylewek nie widze powodu stosowania cementu z domieszeka popiołu - niech elektrownie pobuduja sobie takie "sarkofagi" jak w Czernobylu - i tam te popioły niech spoczna na wieki ...

wg mnie, bez potrzeby nie ma sensu sie tym napromiomieniowywac,

zwykły cement bez dodatków jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzoza

Kominek nie będzie jedynym źródłem ciepła, trzy otwory sie przydadzą w kuchni bo są funkcjonalne a szafki sie jakoś rozplanuje, kran nie musi byc przy oknie. Co do reszty uwag to nie mam na razie zdania bo sie na tym nie znam, ale dzięki za te spostrzeżenia. Prosze jescze o uwagi odnośnie funkcjonalności pomieszczeń.

Pozdrowionka.

Artur

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

B@ha - a kto robi takie wyceny w 2 wariantach jeśli można wiedzieć ? Czas wykonania - dzień czy tydzień - nie ma znaczenia. A czy duża jest różnica w kosztach ułożenia ?

 

jonasz O wycene poprosiłam w dachsystemie - dachowka i w firmie z blachami na Handlowej. Zostawiłam im ksero dachu i za kilka dni poszłam obejrzec kalkulacje ;)

Dachówke fachowcy kłada za ok 35zl/m2 a blache za 25 zl/m2.

A dla Mojej Bachy jeszcze raz najlepsze życzenia imieninowe oraz urodzinowo- trójkowe :wink: (zmiana kodu: trójka z przodu :p )

 

Bardzo wszystkim dziekuję za życzenia imieninowe a siostrzyczce za urodzinowe także ( nie musiałas mi przypominac ze juz taka stara jestem:)

 

A powiedzcie mi Grupowicze, czy warto tynkowac dom (24 cm suporex) styropianem na zakladke 5+5cm ewentualnie 5+10 czy wystarczy poprostu 10 lub 12-15 cm w jednym kawalku.

I czy warto kupic juz teraz styropian? podrozeje bardzo a wiosne czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...