Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No wierzyć to i ja nie do końca wierzę, ale chciałabym aby tak było. Tak więc teraz ta moja radość jest ogromna i nawet moje pesymistyczne ciągnoty mi w tym nie przeszkodzą. Trzeba być ostrożnym i tyle..

 

Masz rację, pilnuj tych chłopów :lol: bo to oni naszą kaske wydają :lol:

 

Ja dzisiaj kupiłem pustaki,całe i połówki, to jednak ostatni dzwonek na grubsze

zakupy bo zalapałem się na palety z ktorych zrezygnowało kilka osób z ostatnich dni. Jeszcze kilka palet połówe i ze dwie całych i będę miał komplet na cały dom.

Więźbę również mam juz prawie gotową i wysztaplowaną, resztę zostawiam na przyszły rok i już sie martwię o te wszystkie podwyżki, mam nadzieję, że jakoś przebrniemy przez tą budowę i jakoś to będzie.

 

Oby tak nasze pensje rosły wraz z cenami....

 

Pozdrowionka, kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za stan surowy otwarty zapłaciłam 15 000 zł (10 000 murowanie, 5000 dach) tylko robocizna, cała otoczka tzn. materiały, koparka itp. załatwialiśmy sami. Powierzchnia zabudowy ok.75m2. Teraz wiem, że to było tanio, nawet bardzo tanio.

 

A tak przy okazji, czy Waszym zdaniem budowa przepompowni ścieków dla 10 domów w odległości 20 m od budynku mieszkalnego jest dopuszczalna? Chcą mi coś takiego wybudować "pod nosem". Trochę się boję, że zasmrodzą mi w przyszłości życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za stan surowy otwarty zapłaciłam 15 000 zł (10 000 murowanie, 5000 dach) tylko robocizna, cała otoczka tzn. materiały, koparka itp. załatwialiśmy sami. Powierzchnia zabudowy ok.75m2. Teraz wiem, że to było tanio, nawet bardzo tanio.

Ta ja też mam tanio ;) bo 2 dyszki

 

A tak przy okazji, czy Waszym zdaniem budowa przepompowni ścieków dla 10 domów w odległości 20 m od budynku mieszkalnego jest dopuszczalna? Chcą mi coś takiego wybudować "pod nosem". Trochę się boję, że zasmrodzą mi w przyszłości życie.

 

Cholera, musiałby sie wypowiedzieć ktoś kto ma przydomową oczyszczalnię ścieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, musiałby sie wypowiedzieć ktoś kto ma przydomową oczyszczalnię ścieków

nie mam przydomowej oczyszczalni ale kilka przepompowni funkcjonuje w mojej miejscowości

pracuja - jak mi sie wydaje- w systemie zamknietym i nie ma mowy o zapachach w poblizu

moze te które znam są bezzapachowe, a istnieja jeszcze inne /wydzielające zapach / - tego nie wiem

niech ktos skoryguje - ktos lepiej obeznany z tematem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tych śmierdzących sprawach to akurat sie znam to i moge doradzić :) a PoŚ-ia tysz mom :)

 

Przepompownia to nic innego jak ogromna komora zaopana w ziemię (studzienka) tam na jej dnie najczęściej pompa dużej średnicy i sporej mocy z rozdrabniaczem. Stalowymi rurami (lub kanałami w komorze) przepompowane ścieki terafiają na wyższy poziom i z tamtąd juz grawitacyjnie spływają do kolektora.

 

Pompownie magą być

- pracy okresowej (pompy włączają się dopiero jak w zbiorniku zostanie osiągnięty odp poziom)

- pracy ciąglej

 

Kochani - jak u was przygotowania świąteczne na budowach :wink: :o :wink: :D - ja ciągle zasuwam - dziś dizęń odpoczynku potem łacznie z sobotą robota - potem świoęta - po świątach (taki plan)

- malowanie,

- panele

- drzwi wewnętrzne

- meble kuchenne

- i zamykam 1 rozdział (salon i kuchnia)

następnie przechodze do dalszych piszczot z sypialnią, przedpokojem i mojim osobistym pokojem :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny sebo szalejesz :D

 

czemu faceci chcą mieć "swój własny pokój"? po co Wam to? to rodzaj jakiejś jaskinii i miejsce ucieczki od kobiet?

 

Wiolasz- otóz ten mój pokój to wydłużenie przedpokoju w którym znajduje się część schodów na poddasze - będzie tu stąło moje małe (240l) akwarium oraz sprzęcior komputerowy - jak mnie moja zderenwuje to se pójde tu posiedzieć, popatrzę na akwarium- to uspokaja - lub właczę kompa (tysz mnie uspokaja :) i tak się jakoś utarło że to będze moja część domu poza piwnicami (kotłownią, warsztatem i garażem) :) za której porzadek bedę odpowiadał :o :p :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się jakoś utarło że to będze moja część domu poza piwnicami (kotłownią, warsztatem i garażem) :) za której porzadek bedę odpowiadał :o :p :wink:

 

Sebo8877

 

:o :p :p 8)

najlepsze to o sprzątaniu :D

 

Cie choroba - zastanawiam się jak to będize w rzeczywistości... :p :wink:

 

Jak w tej reklamie, gdzie siedzi facet w kapciach ze szczotą w ręku przed przyjściem teściowej ;)

 

Sebo8877 gdzie kupiłes drzwi wejściowe i ile dałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się jakoś utarło że to będze moja część domu poza piwnicami (kotłownią, warsztatem i garażem) :) za której porzadek bedę odpowiadał :o :p :wink:

 

Sebo8877

 

:o :p :p 8)

najlepsze to o sprzątaniu :D

 

Cie choroba - zastanawiam się jak to będize w rzeczywistości... :p :wink:

 

Jak w tej reklamie, gdzie siedzi facet w kapciach ze szczotą w ręku przed przyjściem teściowej ;)

 

Sebo8877 gdzie kupiłes drzwi wejściowe i ile dałeś ?

 

nie zakładajcie takich strasznych scenariuszy :p :D

 

Ja jeszcze o geodecie, chyba gdzies pisałam, robiłam w firmie Graf, ul. Chodkiewicza, nr tel. 17 853-51-83. minus taki, ze zbyt długo czekałam, bo panowie czekali na łaskawość dyrektora ZUDu. Zapłaciłam 400 zł ale normalnie jest chyba 500-550, i normalny czas czekania to ok. 2 tyg. Tylko nie wiem, czy to normalne, ze dostałam jedną mapkę tylko a 4 zażyczyłam sobie na xero...MOże inni dają więcej mapek...

i podobno jeśli działka jest w mieście to drożej sobie liczą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, wynika z nich, że nie ma się czego obawiać.

Sebo dzięki za objaśnienie co to dokładnie jest i jak wygląda. Mimo wszystko nie uśmiecha mi się ta przepompownia tak blisko domu. :-?

 

Mój mąż również stwierdził, że będzie miał swój męski pokoik, poczekamy, zobaczymy, bo ja w tym miejscu zamierzam zrobić coś innego. :) :wink:

 

Kuba, czy Ty masz na myśli bloczki z betonu komórkowego, czy też pustaki ceramiczne np. porotherm?

 

Właśnie przed chwilą zaczął padać śnieg, więc jest szansa na białe święta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile poszło Wam pustaków na budowie i ile cegieł ?

Liczę na szczerą odpowiedź ;)

 

Mi jeszcze nie poszło, ale przymierzam się do zakupu suporeksu. Wyliczyłem:

ściany zewnętrzne 128m x 7 = 896 szt (30 x 24 x 59)

ściany wewnętrzne konstrukcyjne 52m x 7 = 364 szt

ścianki działowe parteru 17m x 7 = 119 szt

nadproża U30 (30x24x59) 36 szt.

 

Czy trzeba kupić trochę (ile ?) więcej niż powierzchnie ścian ?

 

mr_kuba - z czego będziesz budował ?

 

Odnośnie podanych kosztów robocizny za stan surowy:

15 - 20 - 22 - 29 tys.

jestem w szoku. Jak już wspominałem kilka ekip za sam fundament wołało we wrześniu ok 15 tys. Powierzchnia parteru 120 mkw.

 

jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowę wykorzystaliśmy (odpowiadam szczerze i dokładnie):

ok. 10 cegieł,

beton komórkowy 24x24x59 - 1000 szt.

12x24x59 - 305 szt.

8x24x59 - 80 szt.,

pustaki betonowe 35 szt.,

dodatkowo pustaki kominowe 77 szt. i wentylacyjne 83 szt.

Fundament tradycyjny monolityczny. Ile komórkowego poszło na ściany zewnętrzne, ile na wewnętrzne i działowe nie potrafię w tej chwili podać, ale jest to do policzenia. :)

 

Pustaki kupowaliśmy na bierząco tzn. jednorazowo kupiliśmy 320 szt. a później dokupywaliśmy wg zapotrzebowania murarza, dzięki temu po zakończeniu budowy, zostało nam tylko 3 pustaki 12. Dla nas to był dobry, oszczędny sposób, do RCMB mamy blisko i mamy własny transport (busa i lawetę samochodową, załadunek osobiście, świetna metoda odchudzająca :wink: ). Kilka kursów zrobiliśmy, ale za to wiem dokładnie ile pustaków można załadować do busa i na lawetę. :D . Po drugie w RCMB drogo sobie liczyli za dowóz i rozładunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...