Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Brzoza ja mam pytania o pytania :D

Mówisz ze wszystko jest do znalezienia jeśli odpowiednio ułożysz pytanie, jak Ty sobie radzisz z wyszukiwarką Muratora, bo ja jakieś wariacje wyszukuję gdy wpisuję frazę.

Piszesz w cudzysłowiu?

 

Mi wyskakują odpowiedzi - każde słowo osobno a nie konkretną frazę :oops

 

A tak to gdzie tu w okolicach rzeszów-Krosno produkują beton komórkowy. Chyba jest coś w Głogowie, czy ja dobrze kojarzę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sebo,

 

Nie jestem pewien czy o tym piszesz ale jesli masz problem z bateria przykrecana do umywalki, a konkretnie z elementem ktory wchodzi pomiedzy metal baterii a material umywalki to:

 

U mnie kiedys (3 lata temu) jak panowie hydraulicy robili remont lazienki to stwierdzili iz wszelkie uszczelnienia tego typu to lepiej wywalic do smieci a baterie po prostu bardzo mocno przykrecic bezposrednio do ceremiki. Ceramika jest twarda wiec nie peknie, a mocno przykrecona nie bedzie sie ruszac. A uszczelki takie wywalac gdyz ponoc wczesniej czy pozniej taka uszczelka sie wyrabia i zostaje wtedy luz i bateria zaczyna "latac". Tak zrobili u mnie i jak narazie bateria bez zadnych porblemow stoi sztywno niczym sztywny pal azji ;).

 

Pisze tu oczywiscie o ceramice, nie wiem co zrobic ze zlewozmywakiem metalowym.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ja mam pytania o pytania :D

Mówisz ze wszystko jest do znalezienia jeśli odpowiednio ułożysz pytanie, jak Ty sobie radzisz z wyszukiwarką Muratora, bo ja jakieś wariacje wyszukuję gdy wpisuję frazę.

Piszesz w cudzysłowiu?

 

Mi wyskakują odpowiedzi - każde słowo osobno a nie konkretną frazę :oops

 

A tak to gdzie tu w okolicach rzeszów-Krosno produkują beton komórkowy. Chyba jest coś w Głogowie, czy ja dobrze kojarzę???

 

Dokładnie - wytówrnia betonu komórkowego jest w Kolbuszowej - Solbet sie zowie.

Dziki - własnie o to chodzi że do zlewu to ciulstwo trza przkręcić....

 

Kochani co do Brzozy to redakcja odrzuciła nasz wniosek o Najlepszego doradcę - nie pytajcie dlaczego - powiem tylko tyle Regulamin.

 

Tak czy inaczej Brzoza - jest tutaj Best of the Best

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wami krótko ale zdążyłem zauważyć, że Brzoza zasługuje na ten tytuł................swój głos już oddałem... :wink:

Nie wiem czy pamiętacie moje rozterki co do wyboru materiału na ściany. Jeszcze raz dzięki za komentarze. Troszeczkę mnie sytuacja zmusiła do podjęcia szybkiej decyzji i obwieszczam :lol: , że "poszedłem drogą tradycyjną" i kupiłem Maxy..................Czy będę żałował? Nie wiem. Jakby co to będę przestrzegał "potomnych" :wink:

 

Pierwszy małutki kroczek zrobiony, uffff :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety naprawdę trzeba wszystkiego samemu pilnować - nie wystarczy wytłumaczyć, że ma być tak i tak :cry: tylko skąd brać na to czas?

ja wymieniałam się razem z mężem plus rodzice - nie można ich było zostawic na chwile samych bo po przyjezdzie zawsze okazywalo sie coś nie tak - nie chodzi o jakieś straszne niedociągnięcia tylko po prostu każda strona inaczej rozumiała dane rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ja mam pytania o pytania :D

Mówisz ze wszystko jest do znalezienia jeśli odpowiednio ułożysz pytanie, jak Ty sobie radzisz z wyszukiwarką Muratora, bo ja jakieś wariacje wyszukuję gdy wpisuję frazę.

Piszesz w cudzysłowiu?

DaKar

cudzysłów staram sie pomijac

frazy szukam wstawiając and między wyrazy

szukajac frazy komin z klinkieru pisze komin and klinkier

Mi wyskakują odpowiedzi - każde słowo osobno a nie konkretną frazę :oops

tak własnie wyszukiwarka reaguje na cudzysłów

[

A tak to gdzie tu w okolicach rzeszów-Krosno produkują beton komórkowy. Chyba jest coś w Głogowie, czy ja dobrze kojarzę???

dobrze kojarzysz

dyrekcja w Kolbuszowej

zakład produkcji betonów pisze sie w Głogowie

ale to sa Budy lub Budki Głogowskie

jadąc z Rzeszowa przed Głogowem w lewo w las

 

Sebo - co do tytułów ...

dziękuje za dobre chęci ale ja jestem realista i wiem co na tym forum jest realne

kolejna rzecz - to jest to - ze ja sam nie pędze za tytułami - dowodem tego jest to, ze (dopuki nie zlikwidowali mozliwosci pisania anonimowego) częsciej pisałem anonimowo aby nie bic licznika - bo uwazam ze liczne rozdawnictwo tytułów: elita forum, lider forum itd - zdeprecjonuje je

wystarczyło dziennie 20 - 30 mordek poumieszczac w postach, czy wstawek dzieńdoberek, niedobra czy pyszna dzis kawusia i zostawało sie liderem forum czy jaśnie oswieconym olimpem forum czy podobnie dziwnym okresleniem -

a dla mnie to żenada

Aga44 - zakoczyłas mnie, tak dobra opinia o mnie - nie spodziewałem sie ... dziekuje

co do pisania tu ... aby napisac ten post trace ponad godzine ... albo nie moge wejśc na forum, za chwile mnie wylogowuje, strona znika, post znika ...

dopuki to nie zostanie poprawione ... szkoda mojego czasu na szarpanie sie z materią

dopomoge forum - pisząc mniej postów :)

 

wszystkim kochani dziękuje za miłe wyjatkowo sympatyczne dla mnie posty - i na tym niech zostanie

to dla mnie najwieksza nagroda !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za -odnośnie ankiety. Wogle lubię przytulać sie do brzozy, chodzi o drzewo :wink:

bernadetta-gratuluję nowej umiejętności..a jakieś aktualne zdjęcia? Poszło coś do przodu?

 

Ja mam pytanko takie małe. Chyba do sebo8877: kto wykonuje projekt POŚ? musi ten ktoś mieć jakieś uprawnienia i tytuły?

Dzwoniłam dziś dowiedzieć się o dok. do pozwolenia na bud. i tam mnie poinformowano, że taki projekt mogę dostarczyć później, jak i z rozplanowaniem studni jeśli takowa ma być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da Kar -Beton komurkowy robią w kolbuszowej i bliżej rzeszowa w miejscowości PP-UH"CIS" LIPIE 77 nie budy glogowskie

Jezeli myślisz o zakupie to radzę się pośpieszyć ,prawdopodobnie od lutego mają iść w górę.

Ja już kupiłam , cena atrakcyjniejsza była w LIPIU .

Najlepiej negocjować bezpośrednio u kier. sprzedaży ponieważ w dziale zbytu podają zazwyczaj wyzsze ceny i to duzo .(umówic się z nim telefonicznie, bo czesto jest nieobecny.)

W sumie za tą samą cenę można było kupić po promocji w Centrali Materiałów Budowlanych w rzeszowie .Dowóz gratis (nie wiem jak daleko) płatny rozładunek ok 7 -10zł paleta można targowac się

Nam z CIS-u dowieżli gratis i rozladunek też, dlatego braliżmy w fabryce.

6 z ł- 24cm

3 zl- 12cm

2,5zł - 10cm ceny z grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za -odnośnie ankiety. Wogle lubię przytulać sie do brzozy, chodzi o drzewo :wink:

bernadetta-gratuluję nowej umiejętności..a jakieś aktualne zdjęcia? Poszło coś do przodu?

 

Ja mam pytanko takie małe. Chyba do sebo8877: kto wykonuje projekt POŚ? musi ten ktoś mieć jakieś uprawnienia i tytuły?

Dzwoniłam dziś dowiedzieć się o dok. do pozwolenia na bud. i tam mnie poinformowano, że taki projekt mogę dostarczyć później, jak i z rozplanowaniem studni jeśli takowa ma być..

 

Wiola - POś nie potrzebuje zezwolenia na budowę- musi natomiast pojawić się w warunkach zabudowy - nie ma na to projektu.

Przedstawiams zna samym początku że chcesz zastosować taki i taki system Oczyszczania ścieków (najczęściej firmy mają takie gotowce). Ten system drenażowy, bezdrenażowy, powierzchniowo-korzeniowy itp zostaje Ci wpisany w wymogach.

Projektu na budowę POS nie ma - jest tylko zgłoszenie budowy w gminie UM, ale róznie w krtaju z tym bywa.

Należy się jednak upierac i powoływąc na prawo budowlane. Nie zrzucasz więcej niż 5m3 wody dizennie w związku z tym nie obowiązują cie uzgodnienai wodno prawne a co za tymidzie projekt budowlany.

 

Odległośc od studni min 30m.

8m od granicy działki i 4 m od ściany domu(jeżlei spełnisz takie warunki nie powinno byc problemu.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochanieńki...

Mam tylko jedną stronę -pierwszą z WZ bo to xero, całosć ma architekt, z którym umówiłam się na sobotę.

Tam jest napisane m.in.:

" Funkcja obiektów: budynek mieszkalny jednorodzinny, bezodpływowy osadnik ścieków..."

 

bezodpływowy osadnik ścieków... to jest właśnie POŚ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochanieńki...

Mam tylko jedną stronę -pierwszą z WZ bo to xero, całosć ma architekt, z którym umówiłam się na sobotę.

Tam jest napisane m.in.:

" Funkcja obiektów: budynek mieszkalny jednorodzinny, bezodpływowy osadnik ścieków..."

 

bezodpływowy osadnik ścieków... to jest właśnie POŚ??

 

Proszę Kochanieńka :)

 

No tutaj muszę Cie zmartwić - bezodpływowy osadnik ścieków to jest poprostu szambo szczelne które regularnie trzeba wywozić!! Moze byc betonowe lub PCV. Koszt porównywalny z Posiem drenażowym.

 

Tak więc jeżlei chcesz instalować Poś musisz wystapić z wnioskiem o zmianę warunków zabudowy - by jasno pisało tam np. Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków systemu drenażowego lub np Przydomowa Oczyszczalnai Ścieków systemu bezdrenazówego z zrzutem ścieków do.... np do studni chłonnej, oczka wodnego, rowu melioracyjnego.

Te warunki duzo prościej starac się zmieniać teraz niz w sutuacji kiedy wszystko już stoi.

w tym wniosku musisz podac - załączyć dokładny opis POŚ-ia który chcesz zastosowac- po to tylko by wydający ten zapis był pewny że jest to "ekologiczne" bo oni nie znają się na tym totalnie. Do wniosku dołącz jak najwiecej opisów, prospektów tego Posia.

 

Nieukrywam ze mozesz też dostac odmowę możliwości instalacji POŚ ze względu np na planowaną inwestycje którą jest Kanalizacja, gdyż posiadając POŚ nie musisz się doniej podłączać w przysżlości a to + straty dla miasta. Posiadając szmbo szczelne będziesz zmuszona podłączyć się do kanalizacji bezwzględnie.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...