Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sebo lub inni znawcy tematu:

 

Czy ogrzewanie podlogowe np. w kuchni można łączyć z tradycyjnym, gazowym+kaloryfery w sensie ?

 

Kuba można łączyć (ale trochę domyślam się o co Ci chodzi)

 

Jezlei chcesz zrobic podlogówke w kuchi z powrotu kaloryfera - odpuść sobie :)

 

Podejrzewam ze jest ot malutka podłogówka pod płytakiam w kuchni - jeżlei ma do 15 m2 to możesz zrobic ją na zworze RTD lub RTL - jeden ogranicza zasilanie drugi powrót i zrób to na osobnej gałązce ciągniętej z pionu.

 

Taką podłogówkę z porotu kaloryfera odradzam - bo zwsze jest tak ze albo niegrzeja kaloryfer - albo podłoga parzy w stopy.

 

sebo8877

 

Ps. Czy o to Ci chodziło ???

 

Nie wiem jak rozwiązać sprawę kaloryfera w kuchni, bo strasznie mi on nie pasuje ?

Może masz pomysł jak inaczej rozwiązać tą sprawę ?

Będę naprawdę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko - wielu ludzi - tu czuło i czuje sie dobrze ...

Kantor wracał myslami pisząc sztuke "Wielopole Wielopole", Roman Turek - pisząc powieść" Palacz z hrabowskiej likierni" sławił Łańcut, wytórnie likierów i ordynata Potockiego

Zdzisław Beksiński - malarz - wrócił do Sanoka - niestety już po smierci ...

tu kiedys zgodnie obok siebie zamieszkiwali Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Niemcy,Ormianie a nazwisko Turek, Turczyn - jest w tych terenach bardzo popularne bo osiedlano wzietych do niewoli Turków, tu mieszały sie kultury wschodu i zachodu ...

ludzie sa pewno ubożsi, ale goscinniejsi

witaj i czuj sie jak w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko - wielu ludzi - tu czuło i czuje sie dobrze ...

Kantor wracał myslami pisząc sztuke "Wielopole Wielopole", Roman Turek - pisząc powieść" Palacz z hrabowskiej likierni" sławił Łańcut, wytórnie likierów i ordynata Potockiego

Zdzisław Beksiński - malarz - wrócił do Sanoka - niestety już po smierci ...

tu kiedys zgodnie obok siebie zamieszkiwali Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Niemcy,Ormianie a nazwisko Turek, Turczyn - jest w tych terenach bardzo popularne bo osiedlano wzietych do niewoli Turków, tu mieszały sie kultury wschodu i zachodu ...

ludzie sa pewno ubożsi, ale goscinniejsi

witaj i czuj sie jak w domu :)

Pięknie to ująłeś.......jestem pod wrażeniem............ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , tak jak podpowiedziała _Beti_ Cebulowo to inaczej Ropczyce a wzieło sie to chyba z tego ,że dawniej sadzono tam ogromne ilości cebuli , pozdrawiam wszystkich jeszcze z Krakowa , ale mam nadzieje , że po wakacjach już w podkarpaciu do którego czuje ogromny sentyment , a mieszkałem już w paru miejscach , zarówno w Polsce jak i poza granicami , brzoza piekny tekst , podpisuje się obiema ręcami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko - wielu ludzi - tu czuło i czuje sie dobrze ...

Kantor wracał myslami pisząc sztuke "Wielopole Wielopole", Roman Turek - pisząc powieść" Palacz z hrabowskiej likierni" sławił Łańcut, wytórnie likierów i ordynata Potockiego

Zdzisław Beksiński - malarz - wrócił do Sanoka - niestety już po smierci ...

tu kiedys zgodnie obok siebie zamieszkiwali Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Niemcy,Ormianie a nazwisko Turek, Turczyn - jest w tych terenach bardzo popularne bo osiedlano wzietych do niewoli Turków, tu mieszały sie kultury wschodu i zachodu ...

ludzie sa pewno ubożsi, ale goscinniejsi

witaj i czuj sie jak w domu :)

Pięknie to ująłeś.......jestem pod wrażeniem............ :)

Dokładnie!

 

Subcarpathian witaj, jest tu więcej takich, którzy się przymierzają do przeprowadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko - wielu ludzi - tu czuło i czuje sie dobrze ...

Kantor wracał myslami pisząc sztuke "Wielopole Wielopole", Roman Turek - pisząc powieść" Palacz z hrabowskiej likierni" sławił Łańcut, wytórnie likierów i ordynata Potockiego

Zdzisław Beksiński - malarz - wrócił do Sanoka - niestety już po smierci ...

tu kiedys zgodnie obok siebie zamieszkiwali Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Niemcy,Ormianie a nazwisko Turek, Turczyn - jest w tych terenach bardzo popularne bo osiedlano wzietych do niewoli Turków, tu mieszały sie kultury wschodu i zachodu ...

ludzie sa pewno ubożsi, ale goscinniejsi

witaj i czuj sie jak w domu :)

Pięknie to ująłeś.......jestem pod wrażeniem............ :)

Dokładnie!

 

Subcarpathian witaj, jest tu więcej takich, którzy się przymierzają do przeprowadzki

 

a niektórzy już sie tu przeprowadzili :wink:

 

sebo, szczere ogromniaste gratulacje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem że to się stanie - jestem jakby-nie-było przecież tu świezy ale... stało się :D

Kolejno: brzoza, maciejon, Mac Iek, aldio, wiolasz, bernadetta i wszystkim pozostałym serdecznie i bardzo, bardzo, bardzo, bardzo ciepło i wesoło dziękuje.

Cieszę sie ogromnie że "Podkarpaciany" (chyba moge też tak o sobie napisać :wink: )zostali dostrzeżeni (i nie jesteśmy jak w innych dziedzinach życia w Polsce pomijani). Pokazujemy tez że wiemy sporo, sporo umiemy i sporo się u nas dzije i to dzieki Wam mamy taki wysyp Naj :wink:

I tak trzymajmy. Cieszę się że jesteśćie tak serdecznymi i kochanymi ludźmi. Ze swojej strony zdaję sobie sprawę że ten tytuł to Wasza zasługa i moge obiecać że jeżeli będzie to tylko w zasięgu mojej wiedzy i możliwości postaram się pomóc.

Jeszcze raz sredecznie dziękuję

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem że to się stanie - jestem jakby-nie-było przecież tu świezy ale... stało się :D

Kolejno: brzoza, maciejon, Mac Iek, aldio, wiolasz, bernadetta i wszystkim pozostałym serdecznie i bardzo, bardzo, bardzo, bardzo ciepło i wesoło dziękuje.

Cieszę sie ogromnie że "Podkarpaciany" (chyba moge też tak o sobie napisać :wink: )zostali dostrzeżeni (i nie jesteśmy jak w innych dziedzinach życia w Polsce pomijani). Pokazujemy tez że wiemy sporo, sporo umiemy i sporo się u nas dzije i to dzieki Wam mamy taki wysyp Naj :wink:

I tak trzymajmy. Cieszę się że jesteśćie tak serdecznymi i kochanymi ludźmi. Ze swojej strony zdaję sobie sprawę że ten tytuł to Wasza zasługa i moge obiecać że jeżeli będzie to tylko w zasięgu mojej wiedzy i możliwości postaram się pomóc.

Jeszcze raz sredecznie dziękuję

 

Sebo8877

 

Dobra, dobra, wracamy na ziemię ;)

 

czekam na dobre rady odnośnie pozbycia się kaloryfera w kuchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - sprawa jest dla mnie oczywista

 

Pozbyc się kaloryfera można - zastapić to musisz podłogówka (na cąłej powierzchni pomieszczenia(pomiń miejsca pod szafkami)) ale uważam że błąd

Kaloryfer może być czyms fajnym a i "zagospodarować" go w pomieszczenie można bardzo fajnie.

Dlaczego ..

Podłogówka ma b.dużą bezwładność (sporo czasu minie zanim się nagrzeje i zacznie być ciepło lae równie długo to ciepło poźniej oddaje) w tym momencie kaloryfer przydaje się gdyz - podloga jeszcze nie grzeje a kaloryfer juz nagrzał.:)

Zakładając głowicę termostatyczny na kaloryfer - masz spawę prostą zawsze ciepło. Jak nie może podłogówka daje kalafior- jak daje podłogówka kalafior stop :)Rozsądnie zalecam Ci wykonanie takiego ukąłdu. chyba ze będziesz grząl na okrągło (gaz olej) non stop bez okresów wychłodzenia (np od 6-18 nikogo nie ma w domu a ty grzejesz)

Kotły na paliwa stałe (doglądane) mają to do siebie że jak dorzucę rano o 6 to mam temp 60 C na kotle do 12 - od 12-18 kociol już wygaszony i temp powoli spada. o 18 mamy sytuacje o której pisałem powyżej.

Reasumując - podlogowka tak -ale osobiście uważam że jedynie dla poczucia komfortu cieplej podlogi. Zbyt gorąca podloga - niestety to już brak komfortu. osobiście nie zdecydowałbym się jedynie na podłogowke. Moze jestem starej daty... :-?

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...