Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiąło jak fix. Chodzić prosto nie moem (Akoholu nie spożywałem)

Dach wytrzymał.

Jedyne co było problemem i too znaczącym grzanie w kotle. - Pomimo zamkniętych szybrów - wydzierało wszystko. Po powrocie z pracy nadaremnie było mi szuać popiołu w piecu :)

Palę drewnem - tak więc popiół to tylko pyłek :)

Z dekalrowanej temp. 60C robiło się 90C :p - ciepło było za to :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiałemby takom zrobić - noł problem - ale dawajcie wasze fotki (max 3 fotki max 200 kb)na mojego maila z małym opisem :) (kto jaki house i co tam chcecie)

Zrobię cos w Niedzielę

Warunek

Musita się uzbroic w Cierpliwość - bo to może potrwać :)

Ale w niedziel będize mój na 100% :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułam się w naszym samotnym domku jak na środku rozszalałego oceanu.

W życiu nie przeżyłam takiej nawałnicy! Wicher ryczał, okna skrzypiały podczas podmuchów. Bałam się jak małe dziecko :oops:

 

A w nocy dodatkowo przyszła burza gradowa z piorunami i walnęło w słup energetyczny, stojący samotnie w polu, jakieś 50-60 m od nas.

 

To cud, że cały czas mieliśmy prąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wicher ryczał, okna skrzypiały podczas podmuchów...
Na wschodzie podkarpacia, niedaleko Roztocza, też wiało bardzo mocno. Nasz dom ma okna na linii północ-południe, a wiatr wiał w duzej części z południa. Oprócz stresu typu "czy czegoś nie urwie, wyrwie itp. takie warunki dostarczyły mi nowych doświadczeń w obszarze wentylacji.

 

Otóż, wiatr wdzierał sie bardzo gwałtownie przez wszystkie kratki wentylacyjne. Należało zapomieć o teortycznym kierunku ciągu od okien do kratek. Dom zaczął sie bardzo gwałtownie wychładzac. Zdecydowałem się na tą noc zakleić kratki w łazienkach. Zdecydowanie pomogło.

 

Wiało też przez kanały doprowadzajace powietrze pod wkład kominkowy. Również kanał dymowy kominka robił swoje - pojawił sie w domu zapach sadzy.

 

Może to wszystko nie jest żadna rewelacją, ale moje doświadczenia z wentylacja w łazienkach (nawet beż takiej wichury) sa takie, że niekoniecznie kierunek ciągu jest zawsze do kratek. By go takim uczynić trzeba mocno rozszczelnić okna. Wtedy oprócz prawidłowej wentylacji mamy szybkie wychładzanie domu.

 

Po tym wszystkim zdecydowałem się na załozenia w łazienkach kratek z żaluzjami, by w czasie niekorzystnych okoliczności utrudnic dmuchanie od strony komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza, ależ Ty poetycko jesteś :D

 

Wiola ... poetycko ?

w jakim sensie ? ogólnie czy a'propos pogody ? :)

Słoneczko u mnie podobna burza nad ranem ok 3 ciej, pioruny i błyskawice a na połnoc od rzeszowa znów gradobicie ...

Maćku - obudziłem sie w wychłodzonym domu, wiatr spenetrował każdy zakamarek

co do mapy ... oprócz filipsa zamiescił ogólnoplska mape forumowiczow

bodajze polanka

mapa znikneła ... domyslam sie ze powodem znikniecia mogło byc to ze forumowiczów chetnych do umieszczenia ich na mapie przybywało ...

a autor mapy mógł miec kłopot z mocami przerobowymi ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle myślałem, ze Ty mieszkasz na wsi :roll: :wink:

(A może to Łańcut tak sie rozprzestrzenia ;) )

Maciejon! Taż ja mieszkam w Łańcucie. Czyli właśnie na wsi!! :lol: :p

Ponieważ mój Jacek jest tutejszy - było mu łatwiej się przystosować. A mnie - mieszczuchowi blokowemu nie bardzo to szło i idzie z resztą dalej. No bo co to za miasto, gdzie do sklepu trzeba jechać samochodem?? Większośc sklepów czynna do 16.30 - 17-tej... No i sam powiedz - czy TO można nazwać miastem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...