Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i ja

 

mam problem: moze mi ktoś jak chłop krowie na miedzy wyjaśnić, jaki styropian na podłogę? chodzi mi o akustyczny. Nie będzie ogrzewania podłogowego tylko albo płytki albo panele. Tematów o styropianie jest mnóstwo ale powiem szczerze, że wiekszość to dla mnie czarna magia. Z tego co sie zorientowałam, to lepiej dać np. 2x5 niż jedna 10. A wogle to jaką grubość dać najlepiej na podłogę?

I czy na sciany zewnętrzne też dwie warstwy czy wystarczy jedna 15 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmm jak moge coś doradzic w tej materii

 

ściana- styro EPS - 70 - wg mnie sensowniej w jednym kawałku - bo nie trzeba sie tyle napracować a efekt (mostków cieplnych) na połączeniach jak to niektórzy pisza jest taki że tego łaczenia płyt to jest na cąej chałupie może z 3-5% - jak się zrobi dokładnie to nie będzie problemu - a dwie warstwy na dociepleniu to pracochłonne i drogie w wykonaniu

Lepij zainestowac w styropian Frezowany.

 

Podłoga styro EPS - 100 ( zalecam ) dwie warstwy przy podłogach na gruncie - na mijanke (żeby poszczególne szczeliny się na siebie nie nakładały) podłoga na gruncie ekonomiczna grubośc wg mnie to 10-15 cm grubiej wg mnie nie warto (szkoda kasy) a jezlei chodzi o akustyke na stopach międzykondygnacyjnych - uważam że 3 cm styropianu w zupełności starcza.

 

Pozdrawiam

 

sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę dot. pustaków fundamentowych. Ktoś coś pisał o Alfach, ktoś coś o pełnych, jedne się zbroi inne nie. Całkowicie zielony w temacie jestem a muszę podjąć decyzję z czego zrobię fundamenty. :o

Napiszcie mi w skrócie z czego zrobić te fundamenty aby było przede wszystkim bardzo dobrze jakościowo no i nie najdrożej. Lane odpadają ze względu na pochyłość terenu. Pomóżcie plisss. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelito - jak mam być szczery zastosowałbym bloczki betonowe na te ściany fundamentowe - betonowe pełne. Zaizolowane z zewnątrz styropiankiem

Sebo8877

 

Jeśli taki "fachura" :wink: podpowiada to nie pozostaje nic innego jak tak zrobić. Dzięki!!! Nie chcę już sobie tymi fundamentami zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...