Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, w końcu dotarłam na forum choć nie było łatwo...

 

Jako że nie jestem stąd, to chętnie spróbowałabym lokalnych przysmaków. Kiedyś pewnie będę je robiła, na razie pozostaje mi tylko oko cieszyć i uczyć sie...

 

Strasznie poważne tematy poruszacie...Poczytam tylko, nie bedę sie wypowiadać..

miłego popołudnia wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

KAZDY kawalek lasu powinien byc traktowany jak rezerwat,kazdy row.

[...] mnie trafia tez jak widze smietnk i(doslownie wszystko co najgorsze) w pobliskim lesie gdzie pieknie jest az dech zapiera jesli wylaczyc wech i nie patrzec pod nogi.

 

I ja się cieszę, że takie u nas ekologiczne poruszenie.

Nie wiele jeszcze widziałam i nie mam porównania. W lesie zwykle czuję się jak u siebie, chyba że wchodzę do lasu za domem teściów (obrzeża Roztocza) i widzę zarastającą lodówkę, samochód Syrena ... (Równie mocne wrażenia może wywołać śmietnisko nad Soliną latem.) Wydaje mi się, że tam bardziej widać te śmieci, bo las coraz rzadszy - ludzie wycinają wszystko jak popadnie. O ile wiem większość "zwykłych" lasów w Polsce jest rozkradana, dewastowana i to jest norma. Pewnie dlatego ekolodzy nie interweniują.

Kiedyś myślałam, że jeśli będę mieć swój las będę o niego dbać i nie pozwolę go niszczyć. Jednak nie bardzo wiem jak to zrobić. Czy właściciel powinien w nim mieszkać, co noc robić obchód, liczyć drzewa? Ludzie kradną i sprzedają, ponieważ nie ich - wycinają bez rozeznania, a szkodliwość czynu - niska. !! ??

 

Nie interesują mnie ekolodzy. Chciałabym dbać o siebie i swoje dzieci nauczyć tej troski. O siebie czyli swoje otoczenie. Do szału mnie doprowadzają stwierdzenia: zakręć ciepłą wodę bo jest droga (zimna tańsza to może się lać).

Chcę wszystkie organiczne odpadki wyrzucać do kompostownika. Nadal odkładać makulaturę i segregować śmieci. Tyle, że na co dzień widzę, jak mnóstwo papieru idzie z dymem, tu i tak nikt nie skupuje makulatury, a segregowane śmieci są wywożone na jedno miejsce na wysypisku. :(

Nie wiele jeszcze wiem, więc pytam:

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy budowie, wykańczaniu ... i na co dzień, by dbać o nasze otoczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj skowronek swoim świergotem na naszym domem oznajmił nadejście wiosny, chyba. :roll: :wink:

miłego dnia

No jak rany! U mnie też coś świergoliło rano tak wiosennie. Ale czy to skowronek to bladego pojęcia nie mam :oops: Ornitolog ze mnie do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ja sie dolacze do tej dyskusji o ekologii.

Mieszkam w Bieszczadach i ciesze sie ze dorastalam w tak czystym klimacie, bo jak bylam na Slasku czy w innych wiekszych miastach to tam czuc te roznice w powietrzu. Nie bez powodu tak duzo turysto odwiedza nasze tereny.

Bieszczady to jest dobre miejsce na wypoczynek ale niestety pracy tutaj nie ma, cos za cos.

Widze ze coraz wiedzej osob stad ucieka, w niektorych miejscowosciach zostaja tylko starsi ludzie a mlodzi wyjezdzaja za praca.

 

Jezeli chodzi o ochrone srodowiska to jest tez i u nas coraz lepiej takze dzieki Unii Europejskiej i jej dyrektywm, ktorym Poska powinna sie podporzadkowac.Bo niestety ale nasz rzad mysli o wszystkim ale nie o ekologii.

 

Chce w swoim domu zainstalowac kolektory sloneczne i czytalam wyzej o zwrocie czesci kosztow poniesonych na te instalacje.

Jest to dotacja dla rolnikow ale tak z ciekawosci zajrzalam na strone ARiMR I CO SIE OKAZALO? Oczywiscie zanim szary obywatel dowie sie o jakichkolwiek dotacjach to okazuje sie ze skonczyly sie na nie pieniadze !!!

Na pewno kazdy tez pamieta akcje zalesiania nieuzywanych pol i jakie pieniadze zarobil na tym Piskorski {jezeli dobrze pamietam} , byly prezydent Warszawy z PO.

Wiec instalacje solarna zafunduje sobie sama.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj skowronek swoim świergotem na naszym domem oznajmił nadejście wiosny, chyba. :roll: :wink:

miłego dnia

No jak rany! U mnie też coś świergoliło rano tak wiosennie. Ale czy to skowronek to bladego pojęcia nie mam :oops: Ornitolog ze mnie do bani.

 

hi hi a do nas wczoraj przyleciały szpaki sztuk 4 a dwie godz potem zaczął sypać śnieg

 

Chyba zawróciły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chce w swoim domu zainstalowac kolektory sloneczne i czytalam wyzej o zwrocie czesci kosztow poniesonych na te instalacje.

Jest to dotacja dla rolnikow ale tak z ciekawosci zajrzalam na strone ARiMR I CO SIE OKAZALO? Oczywiscie zanim szary obywatel dowie sie o jakichkolwiek dotacjach to okazuje sie ze skonczyly sie na nie pieniadze

 

.

 

Ja jestem "rolnik"!! to w koncu jest cos dla mnie czy nie??Najwiecej o dotacjach to mowia sprzedawcy ekosystemow roznych a w urzedach to jakos o tym nic nie wiedza.I ja tez jakos dowiaduje sie o wszystkim o minute za puzno :evil: .Teraz postanowilam nie "zaspac" i odwiedzilam instutucje kompetentne a tam okazuje sie tym razem,ze o planie na 2007-2013 to jeszcze nic nie wiadomo :o :evil: .Kiedy bedzie wiadomo tez niewiadomo.

 

Ja to sie przymierzam do pompy ciepla :oops: ,choc z ekonomicznego punktu widzenia to chyba kanal straszny,tym bardziej,ze drzewa i patykow nam pod dostatkiem.(jak i komentarzy sasiadow typu:co tu jeszcze robi ta olcha??)

 

I ma ktos pomysl jak przypiac do kuchni to rozprowadzenie cieplego powietrza?Do tej pory jakos na to nie wpadlam,to sie nie interesowalam a teraz sie interesuje. :) Jak to sie wogle nazywa? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rospuda cd.

 

Widać, że Unia chroni raczej wybiórczo ekologię w Europie.

 

The Millau bridge, Francja:

http://adib.typepad.com/photos/uncategorized/tarn_bridge.jpg

 

http://www.surfersvillage.com/gal/pictures/MillauBridgefromTerre.jpg

 

Wielkie aj waj, a kto z obrońców tej doliny był tam osobiście ?

....komu to przeszkadza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mie pomoże ustawić antene z Cyfrowego Polsatu - bo sie kupiłem a fachowiec chce mnie obedżeć że skóry...??? :-? :evil:

 

Sebo8877

 

 

a na kiedy ???

 

Tomasz na sobotę - spróbuję zrobic to sam - mam pare wytycznych co i jak jak nie dam rady to bedę Cię prosił o pomoc.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mie pomoże ustawić antene z Cyfrowego Polsatu - bo sie kupiłem a fachowiec chce mnie obedżeć że skóry...??? :-? :evil:

 

Sebo8877

 

 

a na kiedy ???

 

Tomasz na sobotę - spróbuję zrobic to sam - mam pare wytycznych co i jak jak nie dam rady to bedę Cię prosił o pomoc.

 

Sebo8877

 

ja tez tego nie potrafię, mam kolegę z pracy który to potrafi i ma sprzęt do pomiaru siły sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=92061&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Czytal to ktos :o ?Ja probuje,ale za skomplikowane chyba :( .Tylko oni o pieco -kominku chyba.Jak sie zapytam,czy dalo by sie na tym jeszcze dodatkowo ugotowac zupe,to chyba zastrzela mnie smiechem :( .

 

Farida pytaj pytaj - kto pyta nie bładzi - te chłopcy :wink: Ci wszestko wytłumaczą :) kwestia tylko podejścia- kobiecego :wink:

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...