Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no cóż szkół jest wiele, ja robię terivę może dlatego zeby uniknąć efektu "dudnienia" przy bieganiu chalastry na poddaszu, a po drugie to budująć systemem gospodarczym, może niewiele więcej mnie to wyniesie ale podołam :o sam przy niewielkiej pomocy dwóch osób ...

Słuchajcie to w końcu jak jest z tą akustycznąścią stropów monolitycznych?

Cytat z Muratora http://www.muratordom.pl/6330_16948.htm :

 

Strop monolityczny

 

wymaga pełnego deskowania;

w domu jednorodzinnym może mieć grubość od 6 do 16 cm;

to najcięższy strop żelbetowy – 1 m² waży od 220 do 450 kg, zależnie od grubości płyty;

ma dobrą izolacyjność akustyczną – płyta grubości 14 cm całkowicie tłumi drgania;

nadaje się do każdego domu – niezależnie od kształtu i rozpiętości stropu;

wykonanie stropu trzeba powierzyć doświadczonej ekipie, która poradzi sobie z odpowiednim przygotowaniem zbrojenia;

prace powinno się prowadzić bez przestojów. Po ułożeniu deskowania i zbrojenia należy przystąpić do betonowania – w przeciwnym razie wiatr może nanieść na nie liście, szyszki i inne zanieczyszczenia, które przed betonowaniem bezwzględnie trzeba usunąć;

dolna powierzchnia stropu jest gładka i do jej wykończenia wystarczy cienka warstwa gładzi.

 

Strop gęstożebrowy

 

deskowania wymagają tylko jego obrzeża;

jego grubość zależy od wysokości wypełnienia – strop z najniższych pustaków ma grubość 24 cm, z najwyższych – 29 cm;

jest lekki – zależnie od rodzaju pustaków stropowych 1 m² stropu waży od 160 do 340 kg;

zawsze wymaga dodatkowej izolacji akustycznej;

jego rozpiętość jest ograniczona długością belek, a szerokość zależy od szerokości pustaków;

nie wymaga wielkiego doświadczenia, z odpowiednim ustawieniem prefabrykatów poradzą sobie nawet dwie osoby;

prace można prowadzić na raty. Przerwy można robić po ułożeniu belek, a także pustaków. Ewentualne zanieczyszczenia z ich powierzchni zwieje wiatr, a do czyszczenia zostaną tylko zagłębienia na belkach i żebrach;

sufit zawsze wymaga szpachlowania i grubszej warstwy wykończeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to w końcu jak jest z tą akustycznąścią stropów monolitycznych?.

pomieszanie z poplątaniem

tu pisza ze dobra akustycznośc zapewnia strop monolityczny 14 cm ...

tylko kto taki gruby robi ...

z reguły "u chłopa" 8 - 10 jak sie leje to góra, bo "panie - to koszty ..."

 

bzdury o lisciach które w jednym stropie jak wiatr nawieje to przeszkadzaja, a w drugim jak nawieje to nic takiego sie nie dzieje ...

 

Strop gęstożebrowy

 

deskowania wymagają tylko jego obrzeża

zalezy od rozpietości - srodek tez sie podszalowuje

jego grubość zależy od wysokości wypełnienia – strop z najniższych pustaków ma grubość 24 cm, z najwyższych – 29 cm;

są Ackermany 15 cm i z nadlewka maja 18 cm

a na 20 cm pustaki wystarczy 3 cm nadlewki - wiec 23 cm a nie 24 ...

 

jest lekki – zależnie od rodzaju pustaków stropowych 1 m² stropu waży od 160 do 340 kg;

zgoda

zawsze wymaga dodatkowej izolacji akustycznej;

przesada - nie wymaga zawsze ale zawsze sie daje te 3 cm stryropianu na strop plus jakas pianka pod panele i problemu akustyki nie ma

jego rozpiętość jest ograniczona długością belek, a szerokość zależy od szerokości pustaków;

zgoda - tylko kto robi tak długie pomieszczenia zeby belki były za krótkie ...

nie wymaga wielkiego doświadczenia, z odpowiednim ustawieniem prefabrykatów poradzą sobie nawet dwie osoby;

wymaga doswiadczenia

prace można prowadzić na raty. Przerwy można robić po ułożeniu belek, a także pustaków. Ewentualne zanieczyszczenia z ich powierzchni zwieje wiatr, a do czyszczenia zostaną tylko zagłębienia na belkach i żebrach;

to proponuje kiedys autorce tego artykułu wygrzebac liscie z tych zagłebień ...:)

sufit zawsze wymaga szpachlowania i grubszej warstwy wykończeniowej

sufit sie tynkuje zawsze a szpachlowanie moze byc i nie musi ...

 

chyba jakas Pani pisała ten artykuł .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ja dodam ze u mnie tez jest strop monolityczny, ale to dlatego bo oczywiscie majster tak doradzil . :cry:

Mowil oczywiscie ze jest tanszy od terrivy {ktora mialam w projekcie}.

Jednak po 3letnich- doswiadczeniach z moja budowa moge jedynie doradzic zeby tak nie do konca ufac majstrom i fachowcom na swojej budowie oni nie robia dobrze dla inwestora tylko dla siebie a jezeli cos doradzaja to sie trzeba naprawde zastanowic czy dobrze radza.

Mam 15cm plyte poszlo mase betonu, desek. belek itd itd. a teraz mysle ze majster po prostu nie mial duzego doswiadczenia z innymi stropami. no a teraz jeszcze styropian na to zeby jednak nie dudnilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie

Dzięki za komentarz. Bo nie wiem czy pamiętasz zasięgałem u Ciebie opini na temat stropu. A tu taki rzeczy :o ....w Muratorze :o ........

tak - pamietam Mac Iek

i moze to pora na wyciagniecie wniosków

monolit nie jest zły - tylko nie ma po co ładowac kasy w gruby strop, kiedy na niego i tak połozy sie styropian ...

moze lepiej podzielic taki strop gęsciej belkami, podciagami i zebrami (które wystawac moga w góre) i beda miały głowna role konstrukcyjną ...a pocienic strop i nie ładowac w niego tyle stali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie

Dzięki za komentarz. Bo nie wiem czy pamiętasz zasięgałem u Ciebie opini na temat stropu. A tu taki rzeczy :o ....w Muratorze :o ........

tak - pamietam Mac Iek

i moze to pora na wyciagniecie wniosków

monolit nie jest zły - tylko nie ma po co ładowac kasy w gruby strop, kiedy na niego i tak połozy sie styropian ...

moze lepiej podzielic taki strop gęsciej belkami, podciagami i zebrami (które wystawac moga w góre) i beda miały głowna role konstrukcyjną ...a pocienic strop i nie ładowac w niego tyle stali ...

Tak mądrze o tym mówisz, tyle że te informacje bardziej dla mojego wykonawcy niż dla mnie. Niestety przy mojej wiedzy budowlanej i umiejętnościach z tego zakresu :( jestem zdany na umięjętności wykonawcy. Ale jestem optymistą (chyba jeszcze za mało doświadczyłem tej budowy :wink: ) i myślę, że będzie OK. Teoretycznie tak może być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgien!

 

Dumny mieszkaniec PODKARPACIA zabiera się za budowę. (...)

Czy ma ktoś może namiary na firmę produkującą wiązary dachowe z naszego regionu? No i jakie doświadczenia macie z tego typu więźbą?

Z góry dzięki za info.

Oooo no i następny krajan się pokazał 8) - przyznaj się, gdzie masz działkę?

Bo tak na ucho powiem Ci, że my też mieszkamy (już mieszkamy!) w Łańcucie.

Co do wiązarów - nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Aukstyczności stropów pisałem na poprzedniej- może 2- wie strony wcześniej.

 

To co napisała ta Pani w Mutatorze to śmiech na sali.... :-?

 

Tak nie bardzo mie sie chce wierzyć że przy rozpiętościa do 6m strop monolityczny wyjdzie drożej od gestożebrowego .

 

Do 6 m rozpietości monolit nie będize miał więcej niz 9-10 cm.

 

Podejrzxewam i gwarantuje wam ż ena kazdy zarówno monolityczny jaki gestozebrowy i tak i tak zrobicie wylewkę na styropianie.... dlaczego???

Bo kazdy goły bedzie dudaniał :) :wink: :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę Mac Iek :D

 

U mnie po trzech dniach od posadzenia róża sie już zieleni, aż serce boli że ograniczona jest tylko do donicy. Ale obiecałam już niedługo ją wysadzic na wolność.. :D

Nie mam tam jeszcze roślinek (poza trawką i chwastami oczywiście) i myślałem bardziej o kopaniu "wyczynowym" - np. wykopałbym dziurę pod fundament i zrobiłbym niespodziankę mojemu wykonawcy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...