Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w bardzo duzym uproszczeniu chciałbym taka robote zrobic w ciagu 100 - 150 dniówek po 120 zł/dzień

 

Brzoza to chyba bys to w pojedynke robił :)

 

ekipa 3 osobowa robi to (sumując dni robocze 1 miesiąc - czyli 22-25 dni roboczych) oczywiście przerwy technologiczne tutaj pomijamy... robocizna siakieś 15 000

 

Sebo8877

 

cenami , nie różnimy sie zbytnio Sebo (strzelałem między 12 000 a 18 000)

ja zakładałem ze moze byc wiecej dniówek (bo strop z desek i masa niewiadomych .... a moze rura do kanalizy, moze kanał, moze pare scian wewnętrznych, moze komin i wentylacja, moze podciag w srodku ... itp)

jak aktualna masz wycene Mr_Kuba ? z tego roku ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w ten "cudny" wiosenny dzionek.

Ale chyba cos sie zmieni,bo moja sasiadka sie strasznie drze :( .Oby nie na gorzej.

Renia i brzoza dzieki za wyjasnienia co do spotkan.Tak sobie mysle:szkoda ze moja stajnia jeszcze bez dachu.Nasypalibysmy na pdloge slomy i zrobili potancowke w stylu country :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nasypalibysmy na pdloge slomy i zrobili potancowke w stylu country :D .

dobre :D :D :D

podoba mi sie :lol:

 

" ...Od kilku dni dyplomaci żyją awanturą, do jakiej miało dojść w minionym tygodniu na posiedzeniu kierownictwa MSZ, twierdzi "Rzeczpospolita". Tajemnicą poliszynela jest, że min. Fotyga nie ma zaufania do swoich zastępców. Cofnęła im nawet upoważnienie do podpisywania pism w jej imieniu. W ostrej wymianie zdań - według nieoficjalnych relacji dyplomatów - starli się wiceminister Rafał Wiśniewski oraz rzecznik prasowy MSZ Andrzej Sadoś. Powodem konfliktu miały być sugestie Sadosia, że niektóre decyzje Wiśniewskiego powinno zbadać Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak twierdzą informatorzy "Rzeczpospolitej" zirytowany Wiśniewski, w obecności minister Anny Fotygi, wiceministrów oraz kilku zaproszonych na spotkanie dyrektorów powiedział, że jeżeli są jakiekolwiek zastrzeżenia do jego pracy, to chętnie się podda procedurom CBA. W innym przypadku będzie sądownie dochodził swego dobrego imienia. Po tej deklaracji min. Fotyga omal nie spadła z krzesła ..."

 

powiedział gazecie jeden z dyplomatów

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9911,wid,8780978,wiadomosc.html

 

Farida zaitrygowąłas mnie tą sąsiadką, która sie tak drze ...

kto zacz ...?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nasypalibysmy na pdloge slomy i zrobili potancowke w stylu country :D .

dobre :D :D :D

podoba mi sie :lol:

 

Farida zaitrygowąłas mnie tą sąsiadką, która sie tak drze ...

kto zacz ...?

:roll:

po 1wsze primo.Mam podac nazwisko? :wink: .Kobiecinka taka ,czasem wpada w jakis trans i drze sie w taki dziwny sposob uzywajac na przemian z slowem "ty" wszelkich niecenzuralnych slow.tak mowi do syna albo meza.Kiedys mnie spotyka i mowi o innej sasiadce,ktora tylko niedomyka okna na klatce:prosze pani,co to za chamy sa! :wink: .Ale ma to swoja dobra strone-mobilizuje mnie do szybszej budowy :D .

 

Po 2gie primo.Podoba Ci sie pomysl? Kiedys bylam na takiej zabawie.Twardziele mieli nawet drewniane rewolwery,kobiety dzikiego zachodu poprzychodzily w szerokich spudnicach,krolowaly kamizelki i kapelusze.My dorosli tez czasem lubimy pobawic sie jak dzieci,ciesza nas przebieranki,choc czasem wstydzimy sie przyznac.(nie mam na mysli przebieranek w policjantke i aresztowanego po godz 23.oo :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj lubimy lubimy sie pobawić jak dzieci... a nasze budowanie...? to tez jak zabawa w piaskownicy tylko babki troche którcej stoja niz nasze domy.. ( mam nadzieje).

 

Właśnie przyszli do nas panowie od rurek CO i wody i przy okazji cos na tynki zeszło i dowiedziałam sie "juz nikt teraz nie robi cementowo-wapiennych tynków w nowych domach" .. powiedzcie: serio serio? mnie nie zalezyżeby jakieś cud gładkie były sciany tylko żeby równe i nie pękające.. to co mamy wybrać? A może macie jeszze kogoś do polecenia to wytynkowania domu jakoś tak po świętach.. o ile oczywiście dzis skończą z rurkami i w przyszłym tyg. mąż prad zrobi...

 

B@ha

 

ps. tak ma niby być..

http://piekielko2006.republika.pl/stan_surowy_zamkniety/2007-03-22_rurki/slides/2007-03-22_kible.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1wsze primo.Mam podac nazwisko? :wink: .Kobiecinka taka ,czasem wpada w jakis trans ...

myslałem ze to jakas skrzydlata sasiadka - sujka, jakas kuna czy nutria :)

bo zeby kobieta ... .i na zmiane pogody ...

hmmm... :-?

 

co do tworzenia takiego nastroju, (a la country lub Stare Dobre Małzeństowo )przy gitarze, swietle ogniska, blasku ksiezyca - to mistrzem jest RS

jakbys posłuchała jak On gra ...

... dowiedziałam sie "juz nikt teraz nie robi cementowo-wapiennych tynków w nowych domach" .. powiedzcie: serio serio? mnie nie zalezyżeby jakieś cud gładkie były sciany tylko żeby równe i nie pękające.. ...
B@ha - zalezy co kto lubi ...

IV kat tynku pozwala na malowanie bez szpachlowania (tynk ładnie zatarty bez rys po grubym piachu)

jesli tynkarz nie szafuje cementem a robi zaprawe na wapnie to ja taki tynk wole od gipsowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie robie teraz tynki cementowo wapniowe i większość z moich budujących "sąsiadów" też sie nie wychylała :)

mam wrażenie ze przy moim synusiu to inne tynki się nie utrzymają

gładzie zrobimy chyba tylko w salonie :wink:

 

A polecisz mi swoją ekipe do tynków? dasz namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w gruncie rzeczy żadna ekipa nie robi :lol:

jest jeden tynkarz i pomocnik, którzy będą się pewnie męczyć 3-4tyg u mnie :roll:

ale płace mu 7zł za m z obiadem , jest dokładny więc go wzięłam, bo mi się aż tak nie spieszy, mieszka dwie wioski dalej.

Pytałam go już czy ma wolne, ale kogoś innego z forum, ale mówił ze nie ma mowy w tym roku

Facet tez muruje więc ma roboty w brud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sa tynki cementowo- wapienne. Byly robione rok temu i dosyc tanio bo 7zl za metr. Nie robili gladzi byly dosc rowne a potem sami je zagruntowalismy 2 razy, a teraz tez pewnie wszystko pomalujemy we wlasnym zakresie.

Teraz najchetniej to sama bym wszystko zrobila gdybym tylko umiala i miala troche krzepy w rekach bo niestety robocizna drozeje razem z materialami.

 

Sami na pewno ulozymy styropian pod wylewki. Moze ktos wie co jest lepsze pod styropian zwykla folia czy papa termozgrzewalna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Sebo, to co napisałeś o roczniku 77 jest bardzo miłe, też się do niego zaliczam (lipiec 77). Widzę, że jest nas tutaj kilkoro.

 

Mam wycenę instalacji wod-kan. i co. Facet wyliczył nam w ten sposób: co liczba grzejników w domu x 1000,- . W tym 1000,- jest materiał (grzejnik, rurki itp. bez pieca) i robocizna. Wod-kan. 350,- za punkt (materiały i robocizna). Powiedzcie mi, czy to są dobre ceny?

Co do tynków, to również opowiadam się za cementowo-wapiennymi. Na mój "babski rozum" wydają mi się mocniejsze i solidniejsze od pozostałych. Będziemy robić je na wakacjach 10zł/m2.

 

Farida, też mam taką sąsiadkę (będę ją mieć do końca życia, mojego albo jej :( ). Zaczyna się wiosną i kończy jesienią. Takich wiązanek jak ona puszcza to nie usłyszysz nawet w "Psach" Pasikowskiego. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Mam wycenę instalacji wod-kan. i co. Facet wyliczył nam w ten sposób: co liczba grzejników w domu x 1000,- . W tym 1000,- jest materiał (grzejnik, rurki itp. bez pieca) i robocizna. Wod-kan. 350,- za punkt (materiały i robocizna). (...)

 

baśk@t możesz podać namiary na tych wykonawców, szczególnie interesuje mnie wod-kan i tynki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...