Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ta wczorajsza burza to mie tylko wkur....

Obleciała se dookoła moich górek podudniało pofleszowało i ani kropelki nie dało... Ale się zeżliłem.....

sebo8877

 

Bo ja sie modliłem żeby nie padało!!! :)

Mam wykopane fundamenty i nie chciałem aby trzeba było wybierać osunięte błoto. Dzisiaj zalewają ławy.

 

:D

To dziś też nie poleje.

U mnie taż wczoraj rano popadało dobrze,ale wieczór kwiatki na tarasie juz miały sucho :)

 

Sąsiad przycichł, pogoda sie go słucha...no, trzeba uważać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani kropelki nie dało... Ale się zeżliłem.....

Bo ja sie modliłem żeby nie padało!!! :)

 

No to zupełnie tak jak w tym dowcipie:

wchodzi facet do kościoła, klęka przed ołtarzem i modli sie - Panie Boże spraw żebym nie chorował...

za chwile wchodzi lekarz, klęka przed ołtarzem i modli sie - Panie Boże spraw żeby ludzie chorowali, bo nie mam z czego żyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelito

jaki masz spadek terenu ? tzn ile cm będą wystawac ściany fundamentowe ponad p.t. w najwyższym i najniższym punkcie ?

To jest tak, droga ułożona z płyt jest na tej działce umownym poziomem "0" i początek fundamentów (w miejscu przy drodze) jest poniżej drogi o ok. 50cm a wtedy na końcu domu mam fundamenty wysokie na ok. 2,5m!!! Powstała piwnica z której to nawet teraz się cieszę (bo nie mam wyjścia ;)), taras zrobił się balkonem a ziemi trzeba nawieźć straszliwe ilości.

Pędzelito

na zjezdzie w Urzucie byłeś ?

Niestety nie byłem, praca zawodowa był bezlitosna.

Pędzelito

to brązowe na drodze to pies ... ?

Nie wiem o którym zdjęciu mówisz ale tak, może to być pies, tzn. moja kochana Hera, mieszaniec wilczura z rotweillerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie o spadek zmierzało do piwnicy - mam mniejszy spadek ale tez "prosiło sie" wykorzystac ten spadek na piwniczke - w ten sposób wykorzystasz optymalnie teren - podejrzewałem, ze zrobisz sutereny lub piwnice

 

na zjeździe myslałem, ze byłeś i ze "zaliczyłes" jakis kubek, naklejkę, kask czy "miskę" :wink:

i opowiesz nam o tym :D

 

zdjecie na którym jest to włochate stworzenie (jak mi sie wydawało pees)

to jest droga z płyt drogowych na której widac kontur futrzaka -

jak sie okazuje Hery

 

a ja mam zajecie teraz przy opałowce - fajne robota ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziś

 

ani kropelki nie dało... Ale się zeżliłem.....

Bo ja sie modliłem żeby nie padało!!! :)

 

No to zupełnie tak jak w tym dowcipie:

wchodzi facet do kościoła, klęka przed ołtarzem i modli sie - Panie Boże spraw żebym nie chorował...

za chwile wchodzi lekarz, klęka przed ołtarzem i modli sie - Panie Boże spraw żeby ludzie chorowali, bo nie mam z czego żyć....

 

Mogłoby padać i to porządnie, ludziom studnie wysychają. U mnie kopią i na 7 kręgu pojawiła się woda ale tylko się pojawiła. Wczoraj doszli do 9 i nadal nic :o Ciekawe czy wogle tam będzie cokolwiek..

no rzeszzz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza uważaj na palce - podejrzewam że robisz przy drewnie....

 

sebo8877

Sebo i przy drewnie i na cyrkularce ...

mam juz przerobione ponad 8 m3 ale jeszcze sporo przede mna ...

i często robie nocą ... :-?

 

Wiola, u mnie pojawiła sie woda po 10 tym betonie

mysle ze 10 - 12 to mniej wiecej norma (sa betony o wys 60 cm i sa o wys 80 cm)

zorientuj sie jak sąsiedzi maja głebokie studnie - to jest dośc miarodajne porównanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak widze pedzel - masz straszne chody na górze..:) :wink:

sebo8877

Na górze to kompletnie, raczej głęboko na dole. ;)

 

No to pogadaj z nimi,zeby mi wiecej takiej sodomy na polu nie robili :evil: .Urzadzily sobie gradobicie ,djabliska,i z moich upraw tylko strzepy :cry: ,zal patrzec.niewiele tego bylo ,ale wlasnymi rekami grzebane,zdrowo i ekologicznie.Jakims pasem przeszlo i akurat na moje padlo.

 

Wiola,podobno,jesli w sucha pore kopana jest studnia to dobrze.Przynajmniej jesli bedzie ta woda,to bedzie i w suchy czas i w mokry.Tak mi tlumaczono,im glebiej tym lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola,podobno,jesli w sucha pore kopana jest studnia to dobrze.Przynajmniej jesli bedzie ta woda,to bedzie i w suchy czas i w mokry.Tak mi tlumaczono,im glebiej tym lepsza.

 

Tak też i ja słyszałam, ale na litość Tego Na Górze, nie sądziłam, że będzie mnie to aż tyle kosztować :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nastawiłem się na studnie a sąsiad mi na to ze nie ma co kopac bo woda jest słona??????????

 

 

ktoś może mi to skomentować...

Wojtek !

majątek na tej wodzie zrobisz !

wybuduj tężnie /jak w Ciechocinku ...takie z dzikiej tarki / i puszczaj te słona wode z góry po tych tarkach ...

zrobisz taki mikroklimat, ze babeczki z całej Polski - ba z całej Europy - będą sie do Ciebie zjeżdżac na inchalacje !

nawet ja sam /we własnej osobie/ przyjade ... jak mnie - oczywiscie - zaprosisz :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...