Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę !

dawno mnie tu nie było ale miałem bardzo dużo na głowie.

na budowie zalaliśmy strop we czwartek i schody wewnętrzne. jest oki, tzn beton na swoim miejscu a nie piętro niżej. :D

teraz polewanie i sprzątanie po ekipie, która ma wrócić za jakieś 2tyg około.

co do dyskusji na temat betonu i jego zamawiania i dostaw: wychodzi mi że przywożą uczciwie. ja liczę sam przy ekipie i zamawiam z malutkim zaokrągleniem w górę. zawsze zostaje ok. 2-4 taczek z kosza. ostatnio tylko poszło wszystko nawet to co zostało w koszu...balem się że braknie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus aby tak ucelowac trzeba byc bardzo dobrym z matmy i na dodatek miec szczęście :D

gratuluje !

witaj EBe - budowa w Rzeszowie czy okolicach ?

adaptacja budynku wydaje mi sie przesolona ale to trudno okreslic ...

jesli np wprowadzasz b. dużo zmian i projektant musi liczyc indywidualnie strop, więźbe, schody, itp

DAFIT moze jak sie przeprowadzisz to sianko sie przyda dla powiedzmy królików ...

(gość na forum opisuje jak hoduje w mieszkaniu wykastrowanego capa

który nie dośc ze sie mu w mieszkaniu załatwia to na dodatek zeżera zonce tulipany ...)

ale moga byc nutrie czy chomiki - kazde z nich wsuwa sianko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBe Chyba spooooro przesadzona ta cena. Jak widać nie orientowałeś się jeszcze w cenach poszczególnych etapach:

Geologia-1500-2000
Zrobisz za 800-900 zł, trzeba poszukać.

Mapa-1200-1500
jeśli to mapa od geodetów to za 500-600 zł zrobisz, no chyba ze jakaś inna. Projekt oczyszczalni chyba można samemu zrobić, czytasz o tym na necie, dopytasz ludzi i zrobisz.

Skoro znam architekta, który robi indywidualne projekty za 3-4 tys. (przechodzi na emeryt. w tym roku) a w porównaniu z nim p. B. z NOT robi samą adaptację od 8 tys w górę, to warto poszukać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj EBe - budowa w Rzeszowie czy okolicach ?

adaptacja budynku wydaje mi sie przesolona ale to trudno okreslic ...

jesli np wprowadzasz b. dużo zmian i projektant musi liczyc indywidualnie strop, więźbe, schody, itp

 

Witaj

W okolicach. Styk Hermanowej i Budziwoja.

Adaptacja - bez szaleństw. Jest tyle gotowych projektów, że można coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBe Chyba spooooro przesadzona ta cena. Jak widać nie orientowałeś się jeszcze w cenach poszczególnych etapach:

Geologia-1500-2000
Zrobisz za 800-900 zł, trzeba poszukać.

Mapa-1200-1500
jeśli to mapa od geodetów to za 500-600 zł zrobisz, no chyba ze jakaś inna. Projekt oczyszczalni chyba można samemu zrobić, czytasz o tym na necie, dopytasz ludzi i zrobisz.

Skoro znam architekta, który robi indywidualne projekty za 3-4 tys. (przechodzi na emeryt. w tym roku) a w porównaniu z nim p. B. z NOT robi samą adaptację od 8 tys w górę, to warto poszukać..

 

Zgodnie w Waszymi dobrymi radami- szukałam. Oczy mnie bolą od wgapiania się w neta i uszy bolą od rozmów telefonicznych ale są efekty! :D

Cena jest rzeczywiście mocno przesadzona ! :evil: np. w przypadku prądu nie 1500 a 300. Pięciokrotnie drożej!

 

ps.Fajny psiuk! Czy to gończak?

Ja też wstawię swoje dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.Fajny psiuk! Czy to gończak?

To jakiaś psia morda z netu ale podobna do mojej byłej suczki Zuźki. Może kiedys trafi się jakiś podobny.

Mogę podpowiedzieć odnośnie budowy, że można w Hermanowej znaleźć niezłych i słownych fachowców. Warto popytać okolicznych mieszkańców.

Tak więc witam sąsiadów

Ps. jadąc przez Budziwój do Hermanowej macie tam okropną drogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nas nie było, ale roboty postępują. Mamy już zrobione tynki, wylewki i teraz poszukujemy kogoś od kominka. Może ktoś zna jakiegoś fachowca, który postawi kominek w przyzwoitych pieniądzach, prosimy również o przykładowe koszty ile może nas to wynieść. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry Wiola

my sie cieszmy, ze Polacy dokopali Albańczykom przed ME, 1:0

a Turcy są dobrzy na błoto ...

przegrywali wczoraj 2:0 i gdyby nie deszcz - przegraliby mecz ...

nagle ulewa, w Turków wstapiły nowe siły i dokopali naszym braciom Czechom 3:2

moze i naszym przydałby sie zimny prysznic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak duża ulewa musiałaby to być. :roll:

 

Ja uważam, że nie jesteśmy na tyle dobrzy by grać w takich mistrzostwach. Na własnym podwórku-owszem, niech sobie chłopaki pokopią.

Poza tym straciłam totalnie serce do tego sportu po ostatnich wydarzeniach i komentarzach polaków (piszę małą literą specjalnie bo za co mam ich szanować) na temat sędziego Webba.

Jak już zauważyłam, od kilku lat trwa nieprzerwanie jedna tendencja: jak tylko Polacy przegrywają (nie ważne jaka dziedzina) to zawsze jest to wina wszystkich wokół, tylko nie graczy. Nikt nie patrzy że grają jak patałachy i mało się o własne nogi nie pozabijają, chwilami to miałam wrażenie, że nie widzą gdzie jest ich bramka. Najlepiej poszukać kozła ofiarnego.

Aż mi wstyd, bo jak my po takich komentarzach na świecie wyglądamy.

 

ech, znerwiłam sie lekko... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.Fajny psiuk! Czy to gończak?

To jakiaś psia morda z netu ale podobna do mojej byłej suczki Zuźki. Może kiedys trafi się jakiś podobny.

Mogę podpowiedzieć odnośnie budowy, że można w Hermanowej znaleźć niezłych i słownych fachowców. Warto popytać okolicznych mieszkańców.

Tak więc witam sąsiadów

Ps. jadąc przez Budziwój do Hermanowej macie tam okropną drogę...

 

 

A to moje mordy :wink:

ps. No fakt droga okropna, ale ,,idzie ku lepszemu". Gdy kupowaliśmy tą działkę droga była argumentem do zbijania ceny. :wink: Teraz jest znacznie lepiej.

Plusem tego miejsca jest możliwość dojazdu z dwóch stron: od Budziwoja albo od Hermanowej.Myśle więc, ze jakoś to będzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...