Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pędzelito mój kolega miał syna w tym samym szpitalu /Szpitalu Św. Rodziny w Rudnej/ z podobną dolegliwością

i opinia ta sama - to szital na najwyższym poziomie ... od szpitali w powiatowych miasteczkach dzieli go epoka

szybkiego powrotu do zdrowia życzę !

 

Brzoza, dziękuję bardzo, rehabilitacja przebiega naprawdę super, jestem zaskoczony. Ból już ustąpił ale to wylegiwanie w łóżku dobija mnie. Jutro wybieram się na budowę. :)

Pozdrawiam wszystkich,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak tak wracaj szybko do zdrowia!

wyobrazam sobie co sie czuje gdy tam budowa a ty tu musisz w lozku lezec

Dziękuję!

Co prawda budowa wstrzymana (schną wylewki i tynki) ale zawsze można było "coś grzebnąć".

tylko nie przeforsuj nogi

budowanie jest wazne, ale moze poczekac - a zdrowie jest bezcenne

Tak, tak, zgodnie z zaleceniami tydzień leżę, no z drobnymi odstępstwami, ale ogólnie stosuję się do zaleceń. :)

Jutro mija tydzień od operacji więc będę już mógł ruszyć się z łóżka.

 

A tak na marginesie, zobaczcie, fajna stronka: http://www.szabloneria.pl - podpatrzona w Dekoratorni.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanko

 

Gdzie w Rzeszowie ( i okolicach do 20 km) kupię DOBRĄ siatkę ogrodzeniową powlekaną ??

Szukałem po marketach i tam mają cieniutkie druty - i grubą otulinę co dobrze tej siatce nie wróży.

 

 

Czy widzieliscie może gdzieś u kogoś kolor siatki inny niż zielony lub brązowy ??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepach ogrodniczych

 

co do szablonów - dawniej tak malowano po scianach

z tym ze była to technika "dmuchania"

tzn. puszka po konserwie i wlutowane dwie rurki

po wlaniu do puszki farby i dmuchniu w jedna z rurek na szablon - wychodził powtarzalny wzorek

wtedy modne były motywy biblijne, winogrona i aniołki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Formowiczów szczególnie z Podkarpacia... i na dzień dobry prośba - potrzebuje kogoś kto robił u siebie fundament wysoki (piwnica) w deskowaniu... gdzieś mignęło mi takie zdjęcie gość robił częściowe podpiwniczenie i było ładne zdjątko właśnie... niestety forum jest rozległe a historia odwiedzin w mojej wyszukiwarce skasowana... proszę o odpowiedź ponieważ poszukuję i wskazówek i sztukmistrza który by to wykonał...

Dlaczego deski:

- połowę potrzebnych już mam

- wynajęcie akrów wyszło tyle co za całość deskowania które potem się ładnie przydaje

pozdrawiam truteen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

mamy poważny problem z decyzją odnośnie okien. nie chodzi gdzie kupić ani jaki kolor bo tu decyzja już prawie jest. otóż mamy otwory okienne szerokie na 150cm i wysokie na 120cm. dotąd koncepcja była następująca: bez szprosów, i nie dzielone- mają być jak największe powierzchnie szklane. jednak szukając jak to będzie wyglądało w realu zastanawiamy się czy nie przegniemy- nikt tak prawie nie robi. jak maci jakieś zdjęcia domów z takimi oknami to bardzo proszę o linka lub zamieszczenie na forum. jest też koncepcja żeby zwęzić te okna do kwadratu 120X120 i dać niedzielone i bez szprosów.

pomożecie?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj truteen

robiłem piwnice ale nie w deskowaniu

wylałem fundameny w ziemi a pozniej wykopałem ziemie /obeszło sie dzieki temu bez szalowania i zbędnego pieprzenia z deskami/

anjas - nie mam bloczków na sprzedaż

Bogus - w temacie okien nie doradze, dlatego, ze

- jedna kwestia to trzeba widziec jak mniejsze okna "leżą" w elewacji

- druga to doświetlenie pomieszczeń /przyjmuje sie ze okno powinno miec 8 % - 10 % powierzchni podłogi aby pomieszczenie było dobrze doswietlone/

- natomiast odwrotnie jest jesli chodzi o izolacyjnosć /im mniejsze okna tym cieplej w zimie i tym chłodniej latem w domu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

mamy poważny problem z decyzją odnośnie okien. nie chodzi gdzie kupić ani jaki kolor bo tu decyzja już prawie jest. otóż mamy otwory okienne szerokie na 150cm i wysokie na 120cm. dotąd koncepcja była następująca: bez szprosów, i nie dzielone- mają być jak największe powierzchnie szklane. jednak szukając jak to będzie wyglądało w realu zastanawiamy się czy nie przegniemy- nikt tak prawie nie robi. jak maci jakieś zdjęcia domów z takimi oknami to bardzo proszę o linka lub zamieszczenie na forum. jest też koncepcja żeby zwęzić te okna do kwadratu 120X120 i dać niedzielone i bez szprosów.

pomożecie?

pozdrawiam.

 

My mamy okna 120x150 i też myślałam, jakby tu dać całościowe. Jednak zwyciezyła opcja dzielone, ze wzgledu na późniejsze potem otwieranie i zamykanie. Widzę w pracy jak po pewnym czasie użytkowania zachowują się okna ciężkie, nie dzielone: ciągle coś puszcza i trudno jest potem dobrze je zamknąć. No i jeszcze myśl, ze to 5-latka ma te okna dać radę zamknąć, gdyby zaszła taka potrzeba. Szprosów wogle nie mamy, wiec tu już problem z głowy. Tak wiec, jako że zmusiła nas to tego potrzeba (wygląd ogólny domku) zrobiliśmy takie niedzielone okna tam, gdzie są inne okna które będziemy otwierać częściej. Moze to niemądre takimi rzeczami się kierować, ale cóż...

 

pozdrawiam W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Ja już od tygodnia opalam się na budowie ,deskowanie już zakończone a dziś udało mi się się położyć z szwagrem 63 płyty osb.Jutro w planach zakończenie deskowania dachu i montaż okien dachowych. Jeszcze masa pracy przede mną ale efekty już cieszą popatrzvcie

 

http://images28.fotosik.pl/261/662b2caa7e2151a7m.jpghttp://images27.fotosik.pl/259/d2eeb724ab286c28m.jpghttp://images24.fotosik.pl/261/04005bcd4d2967fcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

dziękuję wszystkim za rady. jednak chyba duże przeszklone powierzchnie zwyciężą!

w mieszkaniu mamy niedzielone i jest oki. wszak okna otwieramy najczęściej tylko do mycia - zwykle są uchylone i to wystarcza.

 

dziś cieśle zakończyli pierwszy etap więźby, pojutrze wchodzą murarze, potem docieplenie stropu skośnego i czekamy na dekarzy...

macie jakieś namiary na tanie miejsce ze styropianem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Noszę się z zamiarem zakupu pustaków Max U-220 lub Porotherm P+W. Problem w tym,że nie wiem które wybrać.Miejsce budowy Rzeszów. Może byście coś poradzili.

Wśród samych MAX-ów są z Kupna (3,40- 3,81 zł/szt), Hadykówki (ok.3,80-3,99 zł/szt), Harasiuk ok.2,99 zł/szt, Leyera ok.2,81-2,90 zł/szt - it ak więc są między nimi duże rozbieżności cenowe.Niektórzy mówią,że pustaki Leyera się kruszą.

Niektórzy mówią też, że Porotherm jest bardziej kruchy od Max-a, ja znowu czytałam, że jest bardzo twardy. Pomóżcie coś, może na podst. własnych doświadczeń. Może znacie też tańsze składy budowlane. Ja robiłam rozeznanie w BOZ Rzeszów, RCMB, BISBud, Budi Max, Lutoryż Pan. Kopacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

wybór uzależniłbym od rodzaju sciany ...

- jesli ma byc jednowarstwowa - powinna byc "ciepła" czyli miec stosunkowo duża izolacyjność - czyli porotherm

- jesli dwuwarstwowa - ma byc mocna a funkcje izolacji spełni wełna czy styropian - w tym wypadku wybrałbym max

który max ? najtańszy - czyli Harasiuki

trójwarstwowej - podejrzewam - nie rozpatrujesz, więc rodzaj materiału jest Ci obojętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benia 2 z tym co pisze brzoza jak najbardziej sie zgadzam.

 

Ja buduje z porotherma i z 12 palet które do dzis dnia zużyłem pozostało może raptem 10 - 15 pustaczków ktore do niczego sie juz nie nadają. Zawsze to ile ci zostanie stłuczki będzie zależało od twoich murarzy, bo pustaki obite, uszkodzone na rogu zawsze mozna wykorzystać - u mnie np. bardzo dużo takich obitych poszło na wykurz, gdzie i tak większośc pustaków była cięta na wymiar diaksem. Kupowałem w BOZ- ie bo tam aukrat była najlepsza cena i towar byl dostepny (kupowałem grudzień 2007). Raczej nie czekaj do końca roku z zakupem bo fabryki zima mają przestoje i nie zawsze chcą przyjmować zamówienia na przyszły sezon a w X-XI przynajmniej tak było w tamtym roku to cena szła w górę z tygodnia na tydzień.

 

A u mnie na budowie zastój - czekam na murarzy. Mieli być po 1 sierpnia, ale pogoda była zła w lipcu i jest obsuwa w terminie. Ale w sierpniu mają być, blachodachówka też zamówiona to mam nadzieje, że przed zimą zdążę zamknąć stan surowy.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...