Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj!

Dzięki brzoza za odpowiedż. Dom będzie miał ścianę 2-warstwową. Boję się trochę kupować najtańszego Max-a , bo nie wiem co z jego jakością tzn. czy jest wytrzymały i nie będzie się kruszył. Biorąc pod uwagę fakt że Max-a 220 trzeba 2 razy więcej (22 szt/m2) niż Poro (11 szt/m2) zdecyduję sią chyba na Poro Winerbergera po 6,20 szt z transportem gratis. Przeliczyłam na całej powierzchni ścian Poro wychodzi najtaniej (wyłańczając Max-y z najniższej półki). Oszczędzając 2 tys zł nie chcę ryzykować, że najtańszy MAx po przezimowaniu na działce okaże się szajsem. Przecież buduję dom na całe życie.

Ale bardzo dziękuję za radę i prosze o dalsze spostrzeżenia innych. Moja decyzja nie jest ostateczna, a każde spostrzeżenie budujących cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!

Dzięki brzoza za odpowiedż. Dom będzie miał ścianę 2-warstwową. Boję się trochę kupować najtańszego Max-a , bo nie wiem co z jego jakością tzn. czy jest wytrzymały i nie będzie się kruszył. Biorąc pod uwagę fakt że Max-a 220 trzeba 2 razy więcej (22 szt/m2) niż Poro (11 szt/m2) zdecyduję sią chyba na Poro Winerbergera po 6,20 szt z transportem gratis.

Przeliczyłam na całej powierzchni ścian Poro wychodzi najtaniej ...

licząc taka metodą - faktycznie cuda wychodzą ...

maxa do porównań bierzesz stawianego w poprzek /sciana miałaby wtedy 29 cm - sciana konstrukcyjna wystarcza kiedy ma 19 cm szerokości / a porotherm porównujesz stawiany wzdłuż ...

spróbuj porównac oba materiały stawiane wzdłuz wtedy wyniki wyjdą Ci realniejsze ...

 

...(wyłańczając Max-y z najniższej półki). Oszczędzając 2 tys zł nie chcę ryzykować, że najtańszy MAx po przezimowaniu na działce okaże się szajsem. Przecież buduję dom na całe życie ...

ciekawy pogląd ...

zapytaj jakiegoś elektryka, który kuje sciany stawiane z róznych materiałów i ma porównanie - o wrażenia

/dla lepszego zobrazowania: poro therm oznacza, ze w tym materiale sa pory czyli pustki powietrzne. w maksie - lita wypalona glina/

...Niektórzy mówią też, że Porotherm jest bardziej kruchy od Max-a, ja znowu czytałam, że jest bardzo twardy...

jesli chcesz poczytac o wadach porothermu - odszukaj archiwalny nr "NIE" pod tytułem "A mury runą ..."

 

chyba, ze juz wybrałas - wtedy nie czytaj ...

 

 

Gruzini, którzy w czasie rozpoczęcia Olimpiady napadli na Osetyńców /na czas olimpiady zawieszało sie wszelkie wojny.../ zaczynaja juz brać w d.upe, Rosjanie nie pozwolili im sie delektowac sukcesem ...

ciekawe kto napuscił Sakaszwilego na ten napad ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benia nie jest moim moim zamiarem odwodzić Cie od czegokolwiek bo kazdy kto dokonał wyboru materiału na sciany twierdzi je Jego materiał jest najlepszy /i ci którzy wybrali silke i ci którzy Ytonga i ci którzy budują z pustaków styropianowych/

 

poroterm stworzono aby to był materiał "ciepły" czyli nafaszerowano gline powietrzem

polega to na tym ze gline wymieszano z trotami i wypalono, troty uległy całkowitemu spaleniu i w tym miejscu pozostały puste pory wypełnione powietrzem

w takiej scianie kuje sie bajecznie łatwo bo jest jest to materiał kruchy i porowaty jak pumex, stworzony z mysla aby go nie docieplac

natomiast nikt nikomu nie zabrania docieplac Ytonga czy porothermu ...

kwestia gustu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam mętlik w głowie ale dziękuję za odpowiedzi. Będę troche mądrzejsza na składzie budowlanym. Pogadam jeszcze z obranym majstrem i architektem (jest twórcą całych osiedli domków jednorodzinnych) i skomfrontuję te wszystkie odpowiedzi. Ceny materiałów troche spadły, ciekawe czy to tyle spadków bądź czy nie pójdą do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem z max leiera i murarze go chwalili przynajmniej trzymał wymiary a pokruszonych było i owszem w każdej palecie kilka ale dziś właśnie odwiedził mnie dostawca i ma mi oddać 2 palety maxa jako rekompensata za potłuczone .Ja murowanie skończyłem wiec te 2 palety chętnie odstąpię :) Nie polecano mi Harasiuków wiec kupiłem Leiera i wszystko było ok. Sciana 29 cm i styropian 10 albo 15 sam jeszcze nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

jeśli chodzi o ceramikę na ściany to max maxowi nie równy; mi murowali z 15 letniego maxa z kupna (wtedy jeszcze) i murarze g sobie chwalili i za jakość i za trzymanie wymiarów...reszta była świeżych z markowicz. właśnie niby markowicze to uznana cegielnia ale pustaki te nie trzymały wymiaru, jednak co do wytrzymałości to oki.

 

jeśli chodzi o styrodur xps to ja nie tak dawno kupowałem urse xps 100 po 122pln/m3 w bozie, jednak jak ostatnio tam dzwoniłem to chyba podrożało albo mi się nie udało tyle wytargować i elewacyny ntb kupuję w pcmb.

 

właśnie leje a murarze mają jutro skończyć już definitywnie -może skończą, wszak zostało dokończyć działówki.

pozdrawiam z życzeniami pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... właśnie leje a murarze mają jutro skończyć już definitywnie -może skończą, wszak zostało dokończyć działówki.

pozdrawiam z życzeniami pogody.

 

jak nie urok to sraczka ...

albo upały albo deszcz - brakuje takiej normalnej pogody do budowania :-?

no trudno

jak nie mozna budowac - to trzeba jakos odreagowac

 

Wyspiański, miewał prorocze wizje pisząc np. słowami Czepca

Cóż tam, panie, w polityce?

Chińczyki trzymają się mocno!?

 

w sporcie - dostajemy na olimpiadzie w d.upe

faworyci typu otylia motylia odpadaja

dziennikarze wymyslaja farmazony typu: gospodarzom to nawet sciany pomagają, doping u rywali, złe sędziowanie a nawet jednemu z dziennikarzy bębny w trakcie otwarcia przeszkadzały - twierdził ze jest to manifestacja siły chińskiej wobec Tybetu ... i zle to działa na psychike rywali chińczyków ...

czyli /w domysle/ dekoncentruje Polaków ...

no szok co wymyslaja :o

a wszystko to po to aby zamakowac fakt, ze banda darmozjadów /za pieniadze podatników/ zyje ze sportu i wozi sie po olimpiadach jako otoczka

 

ja daje naszym połowe tego co nadworni propagandziści - czyli jakies 7- 8 medali zamiast 14- 16 ...

 

a Wy ile stawiacie ?

 

mimo olimpiady wojenka trwa

Rosja powoli próbuje /na razie delikatnie/ zmusic Sakaszwilego do pokoju, a naszemu dzielnemu Panu prezydentowi pomyliło sie kto na kogo napadł ... (prawdopodobnie chetnie wplątałby nas w wojne z Rosją :o)

i zaczał robic rodakom wode z mózgu, ze Gruzini mieli prawo napadac i mordowac Osetyńców,

ba, zaczyna nawet swoim małym paluszkiem grozic Rosji :D

 

na szczęscie te F 16 jakie z pompą odebrał nasz dzielny Pan prezydent /a matką chrzestna tego złomu była Jego szanowna małżonka/ psuje sie i dostaje samozapłonu, strach do tego wsiadac ...

dlatego /jak na razie .../ wojna chyba nam nie grozi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o styrodur xps to ja nie tak dawno kupowałem urse xps 100 po 122pln/m3 w bozie, jednak jak ostatnio tam dzwoniłem to chyba podrożało albo mi się nie udało tyle wytargować i elewacyny ntb kupuję w pcmb..

122zł/m3 to "zwykły" styropian kosztuje a ja pytałem o styrodur. Więc jak to faktycznie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie miedziana blache mozna kupic w Rzeszowie czy Sanoku ale

wiem, ze mozna na allegro np http://www.allegro.pl/item414103063_blacha_miedziana_tasma_gr_0_57mm_szer_680m.html

 

faworyzowane polskie łuczniczki przegrały i moga sie pakowac ...

tym razem pogoda zawiniła

wg dziennikarzy - oczywiście

a wszystko przez deszcz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

kszew:

sorki pomyliło mi się: 122 za paczkę a nie m3 :o - nasi dzielni dziennikarze wytłumaczyli by to nadzwyczajnym zmęczeniem sierpniowo- budowlanym :D

 

murarze zakończyli wczoraj działania, teraz pozostało przygotować podbitkę , łaty, docieplić strop i cieśle mogą wracać a potem dekarze, a potem....

 

 

dobra rozpędziłem się a w tym roku mieliśmy tylko przykryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę

mam prośbe;potrzebuję niedużej ilości bloczków betonowych(do podmurowania garażu)jeśli moglibyście doradzić gdzie takowe można tanio kupić ,a może komuś zostało trochę po budowie? chętnie odkupię

 

Mi zostało około 30 sztuk 39/24/14, jak by Cię interesowało, jeśli jednak więcej to sprawdź w GASPie na Słocinie, tel. 17-857 11 03, można dostać dobrą cenę.

 

PS. do wszystkich dywagujących o jakości Max'a: U-220 na garaż z Harasiuków będzie ok ? Muruję tylko sam garaż, ściana jednowarstwowa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie na Siemieńskiego fajną sprawę styropian HydroStop (czy coś w tym nazewnictwie)

Tańszy od styroduru - droższy od zwykłego ale idealnie nadający się i wymyślony pod ocieplanie włąsnie fundamentów.

Do tego foia fundamentowa PCV i zyc nie umierać

Szukajcie na www namiarów bo cen sprzedażówych Wam nie powiem - ale targujcie sie :) Blachę miedzianą tez da się załatwić.

http://www.bjs.com.pl Nie posadzajcie mnie o reklame bo to nie jest moim zamiarem :D

 

bogus - co do okien to u mnie zobaczysz okna i dzielone i całe. Dzilone to 170/150 a całe to 150/150 (czy coś koło tego) powiem ci że duże okna tylko na pochył jest z nimi problem otwierając je na oścież. Trzeba najzywczjaniej poprostu sporo miejsca.

 

U mnie nowego tyle że już otynkowałem:) i śiwęty spokój z dociepleniem - położyć jeszcze cokół ale jest dylemat czy płytka czy mozaika czy może imitacja kamienia ???...

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pozdrawiam wszystkich z Węgier, wkoncu na urlopie, pogoda super, na dzialce prace trwaja, ekipa od dzis szaluje strop i do konca tygodnia ma juz byc gotowy,

 

co do pustakow to ja buduje z maxa, kupowalem je w tarnowie, bylo troche potluczonych ale to nie problem, akurat dzis byla przedstawicielka u mnie na dzialce i przyjeli reklamacje na te potluczone i dostane dodatkowe 4 palety pustakow ktore odbiore sobie w firmie ADAM w tyczynie, jestem zadowolony gdyz musialbym dokupic pustaki a tak to akurat mi wystarczy,

 

pochwale sie wam, w sobote zmienilem stan cywilny i jestem zonaty :),

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...